Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje ogólne o wyspach w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

W Tropico 6 możesz bawić się w przygotowanych przez twórcach misjach lub grze losowej. W przypadku tej pierwszej opcji musisz wykonywać narzucone z góry zadania. Druga opcja daje ci natomiast niemal ograniczoną swobodę. Poniżej znajdziesz informacje ogólne związane z tymi rodzajami rozgrywki.

Misje

W przeciwieństwie do poprzednich produkcji z serii, Tropico 6 porzuca kampanię fabularną. Oznacza to, że otrzymujesz szereg niepowiązanych ze sobą misji, które możesz ogrywać w dowolnej kolejności. Każdy kolejny scenariusz odblokowuje się po wykonaniu odpowiedniej liczby z puli dostępnych misji.

Na panelu wyboru zadania otrzymasz podstawowe informacje z nim związane - Informacje ogólne o wyspach w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Na panelu wyboru zadania otrzymasz podstawowe informacje z nim związane. Dowiesz się z niego w jakiej epoce dzieje się misja [1], poznasz także cele zadania [2] i na co kładzie ono nacisk [3]. Dodatkowo poznasz także specjalne warunki, jakie obowiązują w czasie jej trwania. Są to odstępstwa od standardowych mechanik rozgrywki jak np. możliwości kilkukrotnej budowy tego samego budynku, który domyślnie można postawić tylko raz. Znajdziesz tutaj także możliwość wyboru poziomu trudności [4].

Piaskownica

Piaskownica daje ci natomiast nieograniczone możliwości zabawy. Dzięki niej możesz dobrać dowolne parametry rozgrywki i nie musisz wykonywać żadnych narzuconych zadań. W tym trybie możesz wybrać jedną z zaimplementowanych wcześniej map. Wówczas podejmujesz decyzje związane z sytuacją polityczną, częstotliwością występowania katastrof naturalnych itp.

Możesz jednak zdecydować się także na stworzenie losowej mapy - Informacje ogólne o wyspach w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Możesz jednak zdecydować się także na stworzenie losowej mapy. Wówczas będziesz mógł wybrać wszystkie najistotniejsze parametry, a gra stworzy ci mapę, która je spełnia. W tym przypadku określasz między innymi wielkość wyspy, jej ukształtowanie oraz ilość dostępnych surowców naturalnych. Musisz także określić klimat jaki ma panować na wyspie - im bardziej suchy tym mniejsze ilości roślinności i gorsza jakość gleb.

Ten tryb ze względu na szerokie możliwości modyfikacji sprawdzi się dobrze, jeśli szukasz prawdziwego wyzwania - wówczas narzucasz sobie jak najcięższe warunki czy to środowiskowe czy też polityczne - Informacje ogólne o wyspach w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Ten tryb ze względu na szerokie możliwości modyfikacji sprawdzi się dobrze, jeśli szukasz prawdziwego wyzwania - wówczas narzucasz sobie jak najcięższe warunki czy to środowiskowe czy też polityczne. Możesz także zrelaksować się i oddać swobodnej budowie przy nieograniczonych funduszach.