Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Finanse i handel w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

Podstawą twojego utrzymania się przy władzy w Tropico 6 jest zagwarantowanie sobie stabilności gospodarczej. Twoje państwo musi na siebie zarabiać. W innym wypadku popadniesz w spiralę zadłużenia, a zaufanie względem twojej osoby zacznie spadać. Poniższy rozdział zawiera informacja, które pomogą ci zapewnić sobie stałe wpływy.

Na co tracę pieniądze?

Oprócz oczywistego stawiania nowych budynków w Tropico, musisz także liczyć się innymi kosztami jakie ponosi państwo z racji swojego funkcjonowania. W dużej mierze są koszty wypłat dla pracowników oraz utrzymania poszczególnych budynków. Dodatkowo także część wprowadzonych przez ciebie dekretów, także będzie wymagać regularnych opłat za ich funkcjonowanie.

Fabryki są kluczem do zarobku

Twoim głównym źródłem przychodu są fabryki. Przetwarzają one podstawowe towary do postaci bardziej opłacalnej przy eksporcie. Im późniejsza epoka, tym bardziej zaawansowane zakłady przemysłowe możesz stawiać.

Gdy tylko wejdziesz w daną erę zdecyduj się na jedną z fabryk, która stała się w niej dostępna. Wybór zależy od wyspy, na której grasz w danym momencie oraz od jej zasobów naturalnych. Pozwalają one na wytwarzanie cenniejszych towarów. Dzięki temu nie odczujesz tego, że budynki z innych kategorii dane dla nowej epoki, posiadają większe koszty eksploatacyjne.

Przychody wygenerowane przez Vehicle Factory. - Finanse i handel w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Przychody wygenerowane przez Vehicle Factory.

W szczególności opłacalne jest postawienie Vehicle Factory. Pozwala ona na tworzenie samochodów ze stali i gumy. Jest to niesamowicie drogi towar, który pozwoli ci zarobić pokaźną sumę pieniędzy. Jedyną wadą tej fabryki jest konieczność produkcji stali w Steel Mill, co wydłuża cały proces.

Dla starszych fabryk opracuj ulepszenia. Ich zainstalowanie będzie kosztować, ale pozwalają one na zwiększenie efektywności, więc inwestycja w nie szybko się zwróci.

Transport to podstawa

Wszystkie wytworzone towary muszą zostać w jakiś sposób przetransportowane. Przestoje będą prowadzić do braku surowców niezbędnych do produkcji lub do przepełnienia magazynu wyjściowego. Dlatego musisz dbać o odpowiednią ilość kierowców. Przy każdym większym skupisku stawiaj Teamster's Office. Dzięki temu przepływ towarów powinien być sprawny.

Nie ograniczaj także liczby mostów między poszczególnymi wyspami do jednego. Jeśli bowiem wymiana towarów między nimi jest duża, to może się on zakorkować, co tylko wydłuży czas transportu.

Dodatkowo także postaw kilka Dock. W ten sposób unikniesz tego, że wszystkie towary będą napływać do jednego miejsca. Skróci to czas dostaw oraz zapobiegnie przepełnieniu się portu. Dodatkowo możesz także opracować i wydać dekret Speedway, który zwiększy prędkość z jaką poruszają się samochody po drogach.

Kontroluj oferty handlowe

Oprócz standardowej formy eksportu, gdzie towar dowożony jest do portu i ładowany zbiorczo na jeden okręt, istnieje także inna forma handlu. Są nią oferty handlowe.

W przypadku podstawowej wersji eksportu, twoje towary zwożone są do najbliższego portu. Tam ich wartość przeliczana jest po cenach rynkowych, a następnie ładowana na jeden okręt i wywożona z Tropico.

Umowy handlowe podpisuje się natomiast na konkretny towar i z konkretnym mocarstwem. Mogą one być importowe jaki i eksportowe. Bywają one bardzo korzystne. W szczególności, gdy podpiszesz umowę z zaprzyjaźnionym mocarstwem. Wówczas ceny jakie będzie ono w stanie zaoferować będą zdecydowanie atrakcyjniejsze.

W czasie podpisywania takiej umowy zwróć uwagę na procentową różnicę między ceną rynkową oraz proponowaną w ofercie [1]. Określisz także ilość objętych kontraktem surowców [2]. Zobaczysz także przeliczenie zysku jaki poniesiesz podpisując daną umowę [3] oraz wpływ jaki wywrze ta umowa na wywrze na twoje relacje z supermocarstwami [4]. Poniżej znajdziesz przykładową umowę handlową.

Dodatkowo w czasie zimnej wojny odblokowany zostanie Customs Ofiice - Finanse i handel w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Dodatkowo w czasie zimnej wojny odblokowany zostanie Customs Ofiice. Pozwoli ci on na dodatkowe zwieszenie zysków z eksportu.

Turystyka

Kasę twojego państwa zasilić mogą także turyści. W czasie Zimnej wojny uzyskasz dostęp do hoteli, co pozwoli ci rozwinąć tą gałąź gospodarki. Każdy wczasowicz, który wjedzie na teren twojego archipelagu, będzie musiał zapłacić opłatę za wjazd. Dodatkowo będzie on wydawał swoje pieniądze w różnego rodzaju budynkach rozrywkowych.

Wszystkie szczegółowe informacje związane z turystyką znajdziesz w osobnym rozdziale.