Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Turystyka w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

Turystyka jest specyficznym działem gospodarki z jakim zetkniesz się w Tropico 6. Uzależniona jest bowiem od napływu zagranicznych odwiedzających, którzy zostawią trochę gotówki na twojej wyspie. W poniższym rozdziale znajdziesz informacje, które pomocą ci rozwinąć swój własny tropikalny raj dla turystów.

Turystyka odblokowywana jest stosunkowo późno, bo dopiero w czasie Zimnej wojny. Dostajesz wówczas możliwość budowania pierwszych hoteli. Odwiedzający twoją wyspę cenią sobie czystość i estetykę otoczenia, dlatego istotne jest, abyś stawiał tego typu obiekty w atrakcyjnych okolicach.

Najlepszym rozwiązaniem, jest jednak wygospodarowanie jednej z wysepek twojego archipelagu, tylko i wyłącznie na turystykę. Ułatwi ci to stworzenie optymalnych warunków otoczenia. Liczne budynki rozrywkowe oraz ogrody sprawią, że turyście będą się dobrze czuć na wyspie. Dodatkowo stawiaj domy mieszkalne o wyższym standardzie jak Apartment czy Tenement oraz wydaj dekret Mandatory Waste Sorting, który zmniejszy zanieczyszczenia jakie generują.

Turyści dzielą się na kilka klas - Turystyka w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Turyści dzielą się na kilka klas. Każda z nich oczekuje od twojej wyspy innych atrakcji np. turyści szukający wrażeń, będą chętnie odwiedzać budynki takie jak Snorkel Bay czy Hang Gliding. Dodatkowo będą oni zamieszkiwać konkretne hotele. O tym w jakim typie turystów specjalizuje się konkretny hotel, dowiedz się najeżdżając na jego ikonę, w menu budowania. Identycznie ma się to w przypadku budynków rozrywkowych.

Pamiętaj, by stawiane obiekty rozrywkowe adekwatne do typu turystów przybywających na wyspę - Turystyka w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Pamiętaj, by stawiane obiekty rozrywkowe adekwatne do typu turystów przybywających na wyspę. W innym wypadku nie będą oni korzystać z atrakcji i stracisz część zysków.

Zainteresowanie twoją wyspą definiowane jest przez specjalny wskaźnik. Wpływa na niego wiele czynników. Do najważniejszych z nich należy sytuacja polityczna. Jeśli buntownicy będą przeważającą siłą lub grozi ci inwazja ze strony supermocarstwa, to turyści będą unikać twojej wyspy. Istotne są także budynki, które stawiasz. Na wskaźnik turystyki wpływa na przykład część cudów świata.

Aktualny stan wskaźnika turystki, pojemność twoich hoteli oraz listę przebywających na wyspie turystów znajdziesz w Almanach w zakładce Economy.