Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Polityka i konstytucja w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

Tropico 6 wymaga od ciebie umiejętnego prowadzenia polityki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Jeśli będziesz popadał w skrajności, to zostaniesz ukarany. W szczególności tyczy się relacji z supermocarstwami. Spadek relacji z jednym z nich do zera, będzie oznaczać dla ciebie koniec gry. Na wskaźniki te wpływ mają decyzje jakie będziesz podejmować w czasie gry oraz wprowadzone przez ciebie zapisy konstytucyjne.

Polityka zagraniczna

W czasie gry zetkniesz z wieloma supermocarstwami. Zmieniają się one wraz z epokami, uniemożliwia to nawiązanie długofalowego sojuszu przed współczesnością. Wszystkie państwa z jakimi będziesz obcować posiadają swoje racje często sprzeczne z polityką prowadzoną przez innych.

Bardzo dobrze widać to na przykładzie Zimnej wojny. W tej erze pojawiają się dwa supermocarstwa: Siły Zachodnie i Blok Wschodni. Pierwsze z nich ma poglądy kapitalistyczne i będzie aprobowało cię bardziej, jeśli będziesz dążyć do osiągnięcia maksymalnych zysków niezależnie od kosztów. Blok Wschodni opiera na komunizmie, dlatego ucieszy go, gdy ty także będziesz realizował założenia tej doktryny.

Na zadowolenie wpływa także to, czy wykonujesz zadania dla danego państwa. Co jakiś czas pojawi się misja, zlecana przez przedstawiciela jednego z nich. Są one bardzo różnorodne i mogą wymagać od ciebie postawienia konkretnych budynków czy zrealizowania konkretnej umowy handlowej. Jeśli zdecydujesz się je odrzucić automatycznie pogorszysz swoje relacje z tym mocarstwem.

Ważną rolę w polityce zagranicznej odgrywa także Embassy - Polityka i konstytucja w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Ważną rolę w polityce zagranicznej odgrywa także Embassy. Do budynków tego typu możesz zapraszać supermocarstwa. Odblokuje to akcje dyplomatyczne z nimi związane. Dzięki temu będziesz mógł pochwalić dane państwo, odbyć delegację czy też wejść z nim w sojusz. Wykonanie tego typu działań będzie wymagać osiągnięcia odpowiednio wysokich relacji.

Dodatkowo Embassy może modyfikować wskaźnik stosunków z danym mocarstwem, jeśli będzie się on znajdował w odpowiednim otoczeniu. Dla przykładu państwa Osi będą zadowolone, jeśli będziesz stawiał w okolicy budynki militarne. Zbudowanie danego obiektu w sąsiedztwie ambasady należy często do wspomnianych powyżej zadań zlecanych przez supermocarstwa.

Musisz pamiętać, by nie popaść w skrajność polityczną - Polityka i konstytucja w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Musisz pamiętać, by nie popaść w skrajność polityczną. Jeśli twoje relacje z danym supermocarstwem spadną zbyt nisko to otrzymasz specjalne zadanie. Jego odrzucenie będzie skutkować czasową blokadą portu. Następnie pojawi się drugie zadanie tego typu. Jeśli i tym razem odmówisz wykonania zadania to przegrasz.

Polityka wewnętrzna

Równie istotna co polityka zagraniczna jest polityka wewnętrzna. Musisz utrzymywać aprobatę społeczeństwa na stałym poziomie. W innym wypadku twoja wygrana w wyborach będzie stała pod znakiem zapytania. Zawsze możesz próbować zafałszować wybory lub nie organizować ich wcale. Spowoduje to jednak spadek aprobaty społeczeństwa. Zwiększy to ryzyko zbrojnego powstania przeciwko tobie.

Szczegółowe informacje o aprobacie społeczeństwa znajdziesz w osobnym rozdziale.

Buntowników możesz eliminować ze społeczeństwa - Polityka i konstytucja w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Buntowników możesz eliminować ze społeczeństwa. Klikając na profil danej osoby, możesz wybrać jedną z funkcji przedstawionych poniżej. Te same działania możesz wykonać na liderach frakcji. Dzięki tego typu działaniom możesz osłabić ich pozycję w kraju, ale będziesz musiał pogodzić się ze spadkiem poparcia bliskich ofiary (wyjątkiem jest zaaranżowanie wypadku). Osoby pełniące określone role w społeczeństwie można wykryć za pomocą np. Police Station czy budynków medialnych. Listę zidentyfikowanych obywateli znajdziesz w Almanach.

Działanie

Wymagania

Zabij

Court oraz zapis konstytucyjny Officially Separated

Zaaranżuj wypadek

Court oraz zapis konstytucyjny Officially Separated

Aresztuj

Prison

Resocjalizuj

Court, zapis konstytucyjny Officially Separated oraz Asylum

Bardzo istotnym elementem twoich rządów jest także powołanie pięciu ministrów [1]. Możesz to zrobić po postawieniu Ministry. Na posadę każdego z nich będziesz miał do wyboru kilku kandydatów [2]. Pochodzą oni z różnych frakcji, a ich zatrudnienie da określone korzyści [3]. Dodatkowo frakcja, z której będzie pochodził zatrudniony minister będzie patrzeć na ciebie przychylniej.

Najważniejszym elementem są jednak wybory - Polityka i konstytucja w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Najważniejszym elementem są jednak wybory. To one są gwarantem dalszej rozgrywki. Po pojawieniu się komunikatu o żądaniu wyborów, możesz zdecydować się na ich odrzucenie. Jest to jednak w większości przypadków droga bez powrotu. Poskutkuje to bowiem mocnym spadkiem aprobaty, którego często nie będziesz już w stanie podnieść. Dlatego stosuj to tylko w przypadkach, gdy twoja pozycja jest naprawdę fatalna. Jeśli posiadasz aprobatę na poziomie 30-40% jej poziom możesz podnieść za pomocą przemowy oraz fałszując wybory.

Lista dostępnych obietnic wyborczych. - Polityka i konstytucja w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Lista dostępnych obietnic wyborczych.

Przemowy potrafią znacząco podnieść poziom aprobaty, jeśli będą właściwie skonstruowane. Zawsze chwal duże frakcje, unikaj obwiniania supermocarstw oraz zwracaj uwagę na bieżące problemy. Pamiętaj jednak, by przy nie obiecywać poprawy wskaźników, których nie będziesz w stanie podnieść. Obietnice wyborcze są bowiem respektowane. Po wygranych wyborach otrzymasz zadanie, które będzie związane z twoją obietnicą. Czas na jego wykonanie trwa całą twoją kolejną kadencję.

Konstytucja

Po uzyskaniu niepodległości będziesz mógł spisać własną konstytucję. Wyrażona jest ona przez szereg zapisów. Ich liczba zwiększa się wraz kolejnymi epokami. Dodatkowo część z nich będziesz musiał opracować na drodze badań. Zapisy konstytucyjne możesz zmieniać tylko co określony czas.

Określają one zasady, które panują na wyspie - Polityka i konstytucja w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Określają one zasady, które panują na wyspie. To którą opcję w przypadku poszczególnych tematów zależy od ciebie. Jeśli chcesz stworzyć liberalne społeczeństwo to wprowadzaj zapisy, które zwiększą wolności obywatelskie. Stworzenie społeczeństwa totalitarnego będzie wymagało wprowadzenia wielu obostrzeń, które zapewnią ludziom jedynie podstawowe prawa.