Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tropico 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy! Poradnik do Tropico 6 to zbiór najlepszych porad mających pomóc w zbudowaniu sprawnego państewka. Dowiecie się tutaj od których budynków zacząć, jak korzystać z almanachu, połączyć swój archipelag oraz zgromadzić dużo środków na koncie.

El Presidente powraca do gry. Poniższy poradnik do Tropico 6 to kompletny zbiór informacji odnośnie kolejnej części tej długiej serii strategii ekonomicznych. Znajdziesz tutaj szereg porad, które pozwolą ci na sprawne kierowanie twoim własnym tropikalnym rajem. Dowiesz się również jakie zmiany zawitały do Tropico 6. Znajdziesz także dokładny opis wszystkich mechanik, jakimi rządki się ta produkcja.

Krótko o Tropico 6

Tropico 6 to utrzymana w humorystycznej konwencji strategia ekonomiczna typu city builder. Jest to szósta odsłona cyklu, której korzenie sięgają 2001 roku. Jest to pierwsza część serii, za której produkcję odpowiada studio Limbic Entertainment - znane głównie za sprawą Might & Magic: Heroes VII.

W Tropico 6 ponownie wcielisz się w El Presidente - przywódcę małego, tropikalnego państwa wyspiarskiego. Jako orędownik Tropicańczyków, otrzymujesz niemal absolutną władzę. Możesz swobodnie rozwijać swoją wizję świata - niezależnie od tego czy masz zamiar ciemiężyć swój lud czy poprowadzić go ku świetlanej przyszłości.

Rdzeń rozgrywki nie różni się za bardzo od poprzednich części cyklu. Zadaniem gracza ponownie jest pokierowanie własnym tropikalnym państewkiem. Musisz poprowadzić rozgrywkę tak, aby jak najdłużej utrzymać się przy władzy. W tym celu musisz nieustannie dbać o zaufanie mieszkańców, rozwijać gospodarkę oraz dbać o dobre kontakty z poszczególnymi frakcjami oraz supermocarstwami.

To w jaki sposób rządzisz pozostaje już w twojej gestii. Twoim zadaniem jest pozostanie przy władzy oraz realizowanie narzuconych celów. Nie masz jednak narzuconej drogi do celu. Oznacza, to że możesz dbać o swój lud. Zapewniając im wszystkie potrzeby, wypracujesz sobie ich zaufanie i będziesz wygrywał kolejne wybory. Masz także możliwość prowadzenia polityki żelaznej ręki tworząc totalitarne państwo, w którym obywatele są pozbawieni głosu oraz jakiejkolwiek wolności, a każdy przejaw sprzeciwu jest brutalnie tłumiony.

Oczywiście Tropico 6 doczekało się też wielu zmian w stosunku do poprzedniczki. Zrezygnowano z dynastii. Oznacza to, że w czasie rozgrywki będziesz miał tylko jednego El Presidente. Możesz go jednak swobodnie dostosowywać w czasie gry. Dodatkowo także pojawiła się możliwość dostosowania pałacu do własnego gustu. Będziesz mógł nie tylko postawić w jego otoczeniu dodatkowe obiekty, ale także zmienić kolor jego elewacji oraz mienić rodzaj otaczającego go ogrodzenia.

Zrezygnowano także z pojedynczej wyspy na rzecz archipelagów. Będziesz musiał więc zapewnić im odpowiednie połączenie. Do tego celu oddano ci do dyspozycji mosty oraz porty, które pozwalają na sprawny transport między poszczególnymi wyspami. Dodatkowo można także umożliwić swoim ludziom transport przez góry za pomocą tunelu.

Do innych dużych zmian w Tropico 6 można zaliczyć także rajdy - zorganizowane akcje mające na celu pozyskanie danego zasobu lub kradzież technologii oraz Brokera tajemniczą postać, która będzie ci pomagać w zarządzaniu pieniędzmi z konta szwajcarskiego.

Oznaczenia użyte w poradniku

W poniższym poradniku do Tropico 6 zostały użyte następujące oznaczenia kolorystyczne:

 1. Niebieskim kolorem oznaczone zostały budynki, które możesz stawiać w czasie gry
 2. Zielonym oznaczono dekrety, które będziesz wydawał
 3. Zapisy konstytucyjne zostały zaznaczone pomarańczowym kolorem
 4. Brązowy kolor przypisany został surowcom
 5. Pogrubione zostały wszystkie epoki, które pojawiają się w grze.

Podstawy

W tym dziale poradnika znajdziesz wszystkie podstawowe informacje związane z Tropico 6. Z jego pomocą poznasz wszystkie najważniejsze zmiany jakie pojawiły się w grze w stosunku do poprzednich części. Znajdziesz tutaj także porady, które pomogą ci rozpocząć twoją przygodę z grą oraz informacje dotyczące poszczególnych epok.

 1. Nowości w Tropico 6
 2. Porady na start
 3. Awans do kolejnej ery
 4. Frakcje w Tropico 6
 5. Interfejs
 6. Almanach

Mechaniki

W tym dziale znajduje się omówienie wszystkich mechanik z jakimi będziesz mieć do czynienia w czasie rozgrywki w Tropico 6. Dowiesz się stąd między innymi tego w jaki sposób dbać o zadowolenie mieszkańców oraz jak prowadzić politykę zagraniczną, by nie sprowadzić na siebie gniewu jednego z supermocarstw.

 1. Ludność i zaufanie
 2. Broker
 3. Rajdy
 4. Finanse i handel
 5. Rozwój technologiczny
 6. Turystyka
 7. Budynki
 8. Polityka i konstytucja
 9. Dekrety
 10. Estetyka otoczenia i zanieczyszczenia
 11. Katastrofy naturalne

Wymagania sprzętowe

Tropico 6 nie doczekało się wielu zmian pod względem grafiki. Mimo to do uruchomienia produkcji wymagany jest komputer o lepszej konfiguracji. Poniżej znajdziesz minimalne wymaganie jakie musi spełnić twój komputer, aby Tropico 6 działało na nim bez problemu. Więcej o wymaganiach tej gry przeczytasz w oddzielnym rozdziale.

Minimalne wymagania

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: AMD A10 7850K, Intel i3-2100 3 GHz
 3. Karta grafiki: Radeon HD 7870, Geforce GTX 750 z 2 GB VRAM
 4. Pamięć RAM: 8 GB

Informacje o Tropico 6 - poradnik do gry

Autor : Agnieszka aadamus Adamus

Ostatnia aktualizacja : 11 marca 2019

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393343Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393342Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393341Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393340Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393339Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393338Tropico 6 - screen - 2019-03-07 - 393337Tropico 6 - screen - 2019-01-09 - 389730Tropico 6 - screen - 2019-01-09 - 389729

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz