Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Budowa w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

Podstawą twojej rozgrywki w Tropico 6 obok zarządzania swoimi mieszkańcami, najważniejszą czynnością jest rozbudowa wyspy. Stawianie budynków o określonych funkcjach pozwala na zaspokajanie potrzeb społeczeństwa oraz zapewnienie stałego napływu gotówki. Poniższy rozdział zawiera informacje odnośnie budowania w Tropico 6.

W Tropico 6 masz do dyspozycji pokaźną listę budynków, które możesz zbudować. Odblokowujesz je kolejno wraz z postępującymi epokami. W przypadku części z nich wymagane będzie opłacenie schematów ich budowy. Podzielone zostały one na kategorie, które zawierają budowle o określonych funkcjach. Są to: Traffic & Infrastructure, Food & Resources, Industry, Residential, Entertainment, Luxury Entertainment, Media & Education, Tourism, Public Services, Raids & Military, Government & Finance, Decoration oraz World Wonders.

Istotnym aspektem rozbudowy twojej wyspy jest odpowiednie rozmieszczenie budynków. Musisz tak wszystko zaplanować, by działało to sprawnie, twoi obywatele nie musieli się zbyt dużo przemieszczać, a ścieżka transportowa nie była zbyt długa.

Baraki powstałe w wyniku zbyt małej ilości dostępnych mieszkań w okolicy. - Budowa w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Baraki powstałe w wyniku zbyt małej ilości dostępnych mieszkań w okolicy.

Ważne jest, aby twoi obywatele mieli wszystkie potrzebne im rzeczy pod ręką. W ten sposób skróci się czas jaki poświęcają oni na przemieszczanie się między konkretnymi budynkami. W szczególności tyczy się to żywności. W okolicy każdego większego skupiska ludzi stawiaj Grocery. Dzięki temu obywatele nie będą chodzić na farmy po jedzenie. Ważna jest także bliskość miejsca pracy. Jeśli mieszkanie będzie za daleko, to pracownicy rozbiją szałasy wokół budynku. Odbije się to oczywiście na zadowoleniu z mieszkalnictwa. Jest to kłopotliwe w przypadku kopalni, które z racji rozmieszczenia złóż często znajdują się w miejscach oddalonych od większych skupisk ludności. Wymusza to na tobie budowanie wokół nich pomniejszych osad, w których musisz zawrzeć budowle zaspokajające podstawowe potrzeby takie jak Tavern, Clinic czy wspomniane wcześniej Grocery. Dopiero w późniejszych epokach możesz zniwelować ten problem wykorzystując różne środki komunikacji zbiorowej.

Należy zwrócić także uwagę na fakty, że część budynków ma określony zasięg działania - Budowa w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Należy zwrócić także uwagę na fakty, że część budynków ma określony zasięg działania. Tyczy się to głównie budynków medialnych oraz Fire Station. Należy je więc stawiać w miejscach, w których będą mogły one wpływać na jak największą ilość budynków. Obszar wpływu zaznaczony jest kolorem niebieskim, tak jak na powyższym obrazku.

Przykładowy wskaźnik jakości gleby dla plantacji bananów. - Budowa w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Przykładowy wskaźnik jakości gleby dla plantacji bananów.

W przypadku budynków hodowlano-uprawnych liczy się przede wszystkim żyzność gleby. Każda uprawa oraz hodowla osiąga różną efektywność w zależności od miejsca w jakim się znajduje. To czy dany obszar dobrze nadaje się do danej rzeczy zobaczysz w czasie stawiania obiektu lub za pomocą zakładki Overview. Należy jednak pamiętać, że ziemie ulegają z czasem degradacji. Oznacza to, że postawione Ranch oraz Plantation będą stopniowo tracić na efektywności. Dopiero we współczesności możesz zamienić te budynki na bardziej zaawansowane. Będą one wymagać elektryczności jednak pozwolą ci się uniezależnić od żyzności gleb.

Budynki przemysłowe najlepiej jest stawiać w okolicy źródła surowców, z których korzystają, co skróci czas transportu. Dodatkowo Dock powinien znajdować się na każdej wyspie, na której prowadzisz produkcję przemysłową. W ten sposób unikniesz przepełnienia portu i zapobiegniesz tworzeniu się korków w ich okolicy.

Przykładowy obszar zelektryfikowany. - Budowa w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Przykładowy obszar zelektryfikowany.

Musisz pamiętać, że cześć budynków wymaga do działania prądu. Informację o tym dostaniesz w menu budowania. Musisz więc stawiać je w obszarze zelektryfikowanym. Niestety elektrownie mają ograniczony zasięg działania. Możesz go jednak zwiększyć za pomocą Electric Substation. Obszar objęty elektryfikacją możesz sprawdzić za pomocą zakładki Overview.

W czasie budowy musisz pamiętać, że budowanie uległo w Tropico 6 uległo istotnej zmianie. Ilość budowlańców pracujących przy budowie jest ograniczona. Nie będziesz więc w stanie skierować do danej konstrukcji większej ilości pracowników. Zwiększenie priorytetu wpłynie jedynie na to, że będą oni udawać się do tego miejsca w pierwszej kolejności.