Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Katastrofy naturalne w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

W Tropico 6 będziesz musiał zmierzyć się z różnego rodzaju katastrofami naturalnymi. Będą ci one regularnie utrudniać rozgrywkę. W zależności od narzuconej częstotliwości ich występowania, będą bardziej lub mniej uciążliwe. Poniższy rozdział zawiera informacje odnośnie tego typu zjawisk.

W czasie gry zetkniesz się z kilkoma typami kataklizmów - Katastrofy naturalne w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

W czasie gry zetkniesz się z kilkoma typami kataklizmów. Wszystkie z nich mają jedną cechę wspólną - powodują pożary. Niezależnie od rodzaju katastrofy, musisz mieć w pogotowiu kilka Fire Station. Dobrze także jeśli chociaż jeden z nich dysponował helikopterem, który możesz zakupić z poziomu ulepszeń budynku. Zwiększy to zasięg jego działania oraz umożliwi wysyłanie tego pojazdu do konkretnego budynku.

Tuż przed każdym z kataklizmów otrzymasz informacje o ich wystąpieniu - Katastrofy naturalne w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Tuż przed każdym z kataklizmów otrzymasz informacje o ich wystąpieniu. Będziesz mógł podjąć wówczas decyzję odnośnie taktyki w czasie ich trwania np. w momencie wystąpienia suszy będziesz mógł zdecydować czy rezerwy wody przeznaczyć dla mieszkańców czy przemysłu. Następnie zostaje ci czekać.

W Tropico 6 trafisz na następujące katastrofy naturalne:

  1. Susza - odbija się negatywnie na całej wyspie. Powoduje pożary w losowych miejscach na mapie. Dodatkowo w zależności od obranej strategii odbije się ono negatywnie na mieszkalnictwie lub przemyśle.
1 - Katastrofy naturalne w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
  1. Wybuch wulkanu - dotyczy tylko najbliższego sąsiedztwa wulkanu. Pożary wybuchają tylko i wyłącznie w tej strefie.
  2. Tornada - w obszarze archipelagu powstaje powietrzny wir. Straty powstają tylko w kontakcie z nim.
Po zakończeniu katastrofy otrzymasz powiadomienie o ilości budynków, które stanęły w płomieniach - Katastrofy naturalne w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
  1. Deszcz meteorytów - to bardzo specyficzna forma katastrofy. Całość szkód skupiona jest na poza teren twojego archipelagu. U ciebie spowoduje jedynie kilka pomniejszych pożarów. Dotkliwie uszkodzi jednak inne wyspy. Ty możesz się zdeklarować, czy chcesz przyjąć uchodźców, z bardziej dotkniętych obszarów.
  2. Trzęsienie ziemi - ma wpływ na całą wyspę. Ilość zniszczonych budynków zależy od rozwiązanie jakie wybrałeś przed zdarzeniem.
  3. Burza - dotyczy całej wyspy. Pioruny uderzają w budynki powodując pożary budynków.

Po zakończeniu katastrofy otrzymasz powiadomienie o ilości budynków, które stanęły w płomieniach. Dodatkowo otrzymasz także wsparcie finansowe na poczet wszelakich napraw.