Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zadowolenie, popracie i aprobata w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

To w jaki sposób będą przebiegać twoje rządy w Tropico 6 zależy od oceny twojej osoby. Jeśli twoje społeczeństwo ci ufa to będziesz w stanie wygrywać kolejne wybory. W innym wypadku będziesz musiał zarzucić demokrację i wprowadzić ustrój totalitarny. Poniższy rozdział traktuje o zadowoleniu społeczeństwa oraz jego aprobacie względem ciebie.

Aprobata jest pojęciem bardziej ogólnym, a jedną z jego składowych jest zadowolenie - Zadowolenie, popracie i aprobata w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Aprobata jest pojęciem bardziej ogólnym, a jedną z jego składowych jest zadowolenie. To ten wskaźnik określa, jaki procent obywateli jest ci przychylny i będzie głosować na twoją osobę. Na jego podstawie musisz ocenić, czy chcesz przeprowadzać wybory. Oprócz szczęścia twoich obywateli na aprobatę składa się także sytuacja ekonomiczna twojej wyspy oraz twoje obietnice wyborcze. Jeśli przed wyborami obiecasz rozwiązanie największych problemów to wskaźnik ten urośnie w bardzo dużym stopniu.

Zadowolenie natomiast jest to średnia ze wszystkich wskaźników zadowolenia. Ocenę tych parametrów wraz z ogólną oceną znajdziesz w Almanach. Są to:

  1. Żywność - zadowolenie z żywności płynie głównie z jego różnorodności. Im więcej rodzajów spożywanej żywności tym wyższy wskaźnik.
  2. Opieka zdrowotna - uzależniony jest od ilości dostępnych miejsc w budynkach medycznych oraz ich rodzaju. Wpływ na ten wskaźnik ma także ich tryb pracy oraz zapis konstytucyjny traktujący o medycynie na wyspie
  3. Rozrywka - zadowolenie płynie w tym przypadku z różnorodności oraz odpowiedniego dostosowania rozrywek względem klas społecznych. Biedniejsze osoby będą korzystać z budynków z kategorii Entertainment, bogatsze natomiast będą chętniej korzystać z Luxury Entertainment.
1 - Zadowolenie, popracie i aprobata w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
  1. Wiara - zależy od ilości dostępnych miejsc oraz jakości budynków. Najbardziej opłacalnym budynkiem jest w tym przypadku Church.
  2. Mieszkalnictwo - każdy budynek mieszkalny ma określony wskaźnik jakości mieszkań. Jeśli chcesz utrzymać ten wskaźnik na wysokim poziomie to przechodzenie do kolejnych epok będzie wymuszać na tobie stawianie nowszych budynków. Dodatkowo możesz je elektryfikować.
  3. Jakość pracy - odzwierciedla komfort pracy w danym miejscu. Wskaźnik ten najlepiej podnieść za pomocą ulepszeń budynków.
  4. Wolność - określa swobody jakimi cieszą się obywatele. Zapewnienie im dostępu do wolnych mediów oraz wprowadzenie dekretu Legalized Substances znacząco podniesie ten wskaźnik.
  5. Bezpieczeństwo - opisuje poczucie bezpieczeństwa obywateli. Za pomocą zakładki Overview sprawdź, gdzie przestępczość jest wysoka i postaw w okolicy Police Station. Takie miejsca znajdują się głównie w okolicy budynków przemysłowych i rozrywkowych.
Jeśli twoim mieszkańcy będą niezadowoleni rozpoczną protest - Zadowolenie, popracie i aprobata w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Jeśli twoim mieszkańcy będą niezadowoleni rozpoczną protest. Wówczas będziesz mógł podjąć decyzję czy chcesz z nimi negocjować. Jeśli dojdziesz z nimi do porozumienia będziesz musiał spełnić ich żądania. W ekstremalnych przypadkach natomiast niezadowoleni mieszkańcy mogą stać się buntownikami.