Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start gry Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

W Tropico 6 podobnie jak w większości gier city builder, początek rozgrywki ma ogromne znaczenie. Jeśli zainwestujesz w złe budynki, twój tropikalny raj szybko zacznie generować straty. Przełoży się to nie tylko na brak możliwości budowania kolejnych budowli, ale także odbije się na zaufaniu jakim darzą cię mieszkańcy państwa. Poniżej znajdziesz porady, które pomogą ci nie doprowadzić do takiej sytuacji.

Szybka inwestycja w fabrykę

Utrzymanie się tylko i wyłącznie z produktów rolnych oraz eksploatujących złoża naturalne jest możliwe, jednak mało opłacalne. Ceny towarów podstawowych są relatywnie niskie, przez co wypracowanie dużego przychodu z eksportu, będzie wymagać postawienia dużych ilości budynków wyrządzających dany surowiec.

Przetworzenie podstawowych surowców w fabrykach, pozwala na wypracowanie większych zysków - Porady na start gry Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Przetworzenie podstawowych surowców w fabrykach, pozwala na wypracowanie większych zysków. W początkowych etapach rozgrywki opłacalna jest produkcja rumu. Rum Distillery - fabryka rumu jest dostępna od Epoki Kolonialnej. Nie wymaga ona także wyedukowanych pracowników [1]. Do wyprodukowania tego alkoholu potrzebujesz cukru [2], które pozyskasz stawiając Plantation w odpowiednim miejscu i ustawić je w odpowiedni tryb pracy.

Stawiaj odpowiednie budynki mieszkalne

W początkowych etapach rozgrywki większość twoich mieszkańców, będą stanowić biedniejsze warstwy społeczeństwa. Dlatego istotne jest abyś na początek odpuścił budowanie domów przeznaczonych dla osób bogatych. Stracisz jedynie pieniądze na mieszkania, w których nikt nie zamieszka. W zależności od epoki, w której rozpoczynasz możesz stawiać inne budynki mieszkalne. O tym jakie budynki są przeznaczone dla biednych, informuje opis danego budynku.

Domy dla bogatszych zacznij stawiać w momencie, gdy w twoim mieście pojawią się osoby o wyższym statusie majątkowym jak np - Porady na start gry Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Domy dla bogatszych zacznij stawiać w momencie, gdy w twoim mieście pojawią się osoby o wyższym statusie majątkowym jak np. lekarze. Majętność mieszkańców możesz sprawdzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest klikanie na konkretnego mieszkańca. W panelu z podstawowymi informacjami, będzie określona jego majętność [1]. Drugim sposobem jest sprawdzenie w zakładce ludzie w almanach. Wśród możliwych do wyboru opcji uporządkowania mieszkańców Tropico, znajdziesz także ich sytuację finansową [2]. Po kliknięciu w tą zakładkę zobaczysz podzieloną ze względu na ilość posiadanych pieniędzy listę obywateli.

Rozwijaj transport towarów

Transport odgrywa w Tropico 6 bardzo ważną rolę. Umożliwia on sprawną wymianę towarów, między źródłami surowców podstawowych, a punktami docelowymi. Często droga ta jest kilkuetapowa, a na każdym odcinku wymagane jest przewiezienie produktu między kolejnymi obiektami. Wymaga to kierowców. Dlatego przy każdym większym skupisku zakładów przemysłowych, stawiaj Teamster's Office. Dzięki temu unikniesz zastojów w transporcie. Jeśli dodatkowo zacząłeś także rozwijać swoje państwo na innych wyspach, to nie zapomnij także o Teamster Port, który usprawni wymianę towarów w obrębie archipelagu.

Teamster Port w otoczeniu ośrodków przemysłowych - Porady na start gry Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Teamster Port w otoczeniu ośrodków przemysłowych

Kontroluj almanach

Almanach stanowi kompletny zbiór informacji odnośnie twojego państwa. Znajdziesz tutaj wszystko co jest potrzebne do nadzorowania wszystkich aspektów funkcjonowania twojej bananowej republiki. Będziesz miał więc wgląd w relacje z frakcjami i supermocarstwami, poznasz kompletny podział społeczeństwa ze względu na wybrany parametr lub zapoznasz się z zagrożeniami ze strony rebeliantów. Pozwoli to na szybką reakcję w przypadku wystąpienia problematycznej sytuacji.

Główna strona almanach zawiera krótkie streszczenie wszystkich najistotniejszych elementów, które znajdziesz w pozostałych zakładkach. - Porady na start gry Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry
Główna strona almanach zawiera krótkie streszczenie wszystkich najistotniejszych elementów, które znajdziesz w pozostałych zakładkach.

Jak najszybciej zbuduj Library

Library czy najprościej rzecz ujmując biblioteka, stanowi podstawowe miejsce, gdzie generowane są punkty wiedzy. Wymagane są one do odblokowywania kolejnych dekretów oraz ulepszeń budynków. Dlatego postaw ten budynek jak najszybciej. Jest on dostępny już od Ery Kolonialnej. Nawet jeśli nie planujesz przeprowadzać na początku, żadnych badań to zgromadzisz już punkty na poczet opracowywania późniejszych technologii.

Nie rozbijaj od razu swojego państwa na kilka wysp

W początkowych etapach rozgrywki skup swoje państwo na wyspie startowej. W ten sposób ograniczysz długość szlaków transportowych jakie rozwiniesz na wyspie. Przełoży się to na mniejszą ilość potrzebnych kierowców co jednocześnie pozwoli ci zaoszczędzić. Dopiero, kiedy twoje państwo zacznie generować przychody zacznij ekspansję na inne wyspy archipelagu.

Nie stawiaj dużej ilości budynków

Każda budowla potrzebuje pracowników. W początkowej fazie rozgrywki będziesz mieć ich deficyt. Dlatego nie przesadź z ilością budynków. Konsekwencją tego byłyby spadki efektywności każdego z nich spowodowane szczątkową obsadą. Liczbę wolnych etatów i bezrobotnych znajdziesz w Almanach.

Jak najszybciej rozpocznij edukację obywateli

Z każdą kolejną epoką zapotrzebowanie na wyedukowanych pracowników będzie wzrastać. Dlatego High School oraz College stawiaj, gdy tylko będzie to możliwe. W innym wypadku będziesz zmuszony korzystać z rajdów oraz płacić za pracowników zza granicy (sprowadzić ich możesz klikając na wolne miejsce pracy w danym budynku). Dodatkowo możesz wprowadzić dekrety Literacy Program, który przyspieszy proces nauczania.

Zapoznaj się z położeniem surowców

W momencie, gdy rozpoczynasz rozgrywkę zapoznaj się z rozłożeniem surowców na poszczególnych wyspach - Porady na start gry Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

W momencie, gdy rozpoczynasz rozgrywkę zapoznaj się z rozłożeniem surowców na poszczególnych wyspach. Pomoże ci rozplanować przyszłe rozmieszczenie większości ośrodków przemysłowych. Unikniesz w ten sposób przypadkowego zabudowania złóż.

Kontroluj zasięg działania budynków

Budynki takie jak Fire Station czy Newspaper mają określony zasięg działania - Porady na start gry Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Budynki takie jak Fire Station czy Newspaper mają określony zasięg działania. Oznaczony jest on niebieskim okręgiem. Budynki tego typu zawsze stawiaj tak, by obejmowały one jak największy obszar. Unikaj stawiania tego typu budynkach, w miejscach gdzie możliwości rozbudowy są ograniczone.