Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Znajdź figury: król i królowa | Kanały w Resident Evil 2 Resident Evil 2 poradnik, solucja

Gdy trafisz do Kanałów w Resident Evil 2 twoim pierwszym celem będzie dotarcie do bezpiecznego punktu. Znajduje się tam punkt zapisu gry oraz czarna skrzynia. Stamtąd będziesz wyruszał na poszukiwanie elektrycznych przełączników o wyglądzie figur szachowych - są one częścią zagadki, którą będziesz musiał rozwiązać, aby kontynuować rozgrywkę.

Narzędzie T-kształtne i sejf

Wyjdź teraz z kryjówki drzwiami i opuść wajchą most - Znajdź figury: król i królowa | Kanały w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Wyjdź teraz z kryjówki drzwiami i opuść wajchą most. Za mostem skręć maksymalnie w lewo i idź do końca ścieżki obok kolejki szynowej. Znajdziesz tam narzędzie w kształcie litery T.

  1. Wskazówka: na drugim końcu ścieżki znajdziesz sejf - kod do otwarcia go to: 2-12-8. Znajdziesz tam ulepszenie rewolweru SLS 60 (Claire) lub kolbę do strzelby W-870 (Leon).
  2. Wskazówka 2: nim wyruszysz z kryjówki, warto zostawić sobie sporo wolnego miejsca w ekwipunku: po drodze znajdziesz broń na 2 sloty oraz 2 przełączniki (czyli posiadaj min. 4 wolne sloty).

Droga do zagadki

Przejście do pierwszej zagadki - Znajdź figury: król i królowa | Kanały w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Przejście do pierwszej zagadki

Udaj się teraz z powrotem koło mostu i przejdź przez drzwi z napisem EXIT i schodami w dół. Tu po rozprawieniu się z zombie skręć w lewo w ciemny korytarz (nie wchodź na razie do wody).

Kilka metrów dalej znajdziesz zamknięte drzwi, które otworzysz znalezionym narzędziem - Znajdź figury: król i królowa | Kanały w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Kilka metrów dalej znajdziesz zamknięte drzwi, które otworzysz znalezionym narzędziem. Przejdź pomostem i zabierz klucz znad białego stolika. Potem zeskocz do wody.

Potwór z kanałów - Znajdź figury: król i królowa | Kanały w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Potwór z kanałów

Przejdź teraz wodą do drabiny. Po drodze napotkasz monstra mieszkające w tych kanałach: świetnie sprawdzi się na nie strzelba lub miotacz ognia Leona, lub granatnik z nabojami zapalającymi Claire. Jeśli nie masz tych broni, po prostu strzelaj w jego oko (lub spróbuj przejść obok niego). Potwór może cię zatruć - z zatrucia wyleczysz się z użyciem mieszkanki z niebieskim ziołem.

Zagadka z figurami i nowa broń

Pora na prostą zagadkę - Znajdź figury: król i królowa | Kanały w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pora na prostą zagadkę:

  1. Zabierz figurkę królowej z gniazda przełącznika elektrycznego i wepnij ją w drugim wolnym miejscu. Poprzednie przejście się zamknie - nie przejmuj się tym.
  2. Przejdź na szczyt schodów i zabierz stamtąd figurkę króla. Zeskocz w dół przez dziurę w barierce.
  3. Przejdź przez drzwi otwarte figurką królowej i wetknij figurkę króla przy stalowych drzwiach na końcu: w tym pomieszczeniu na ścianie znajdziesz kolejną broń dla bohatera - Leon otrzyma potężny Miotacz ognia; Claire zaś otrzyma Iskrownik - specjalna broń elektryczna.
  4. Wróć i wyjmij figurkę króla. Wróć przez bramę i wyjmij figurkę królowej.
  5. Wetknij figurkę królowej do złącza, skąd pierwszy raz ją zabrałeś (przy schodach prowadzących do pomieszczenia).
  6. Przy schodach wetknij do slotu figurkę króla.
  7. Przejdź przez otwarte drzwi i wyjmij figurkę królowej. Wróć na schody i wyjmij figurkę króla. Z obiema figurkami wróć do kryjówki i wetknij je w losowe miejsca lub schowaj je w skrzyni, by nie zajmować miejsca w ekwipunku.