Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zarządzanie ekwipunkiem w Resident Evil 2 Resident Evil 2 poradnik, solucja

Domyślny ekwipunek bohatera w Resident Evil 2 posiada 8 wolnych miejsc na przedmioty. Przedmioty możesz magazynować także w specjalnych, ogólnodostępnych czarnych skrzyniach oraz masz możliwość rozszerzania pojemności ekwipunku.

Co zawsze nosić ze sobą?

Przykładowe wyposażenie podróżne - Zarządzanie ekwipunkiem w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Przykładowe wyposażenie "podróżne"

Podczas gry w Resident Evil 2 gracz powinien zawsze nosić przy sobie:

  1. Przynajmniej jedną broń palną i amunicję,
  2. Przynajmniej jeden silniejszy lek: mieszanina ziół lub spray leczący,
  3. Broń dodatkową: nóż lub granat (odłamkowy bądź błyskowy) - pomogą ci one odepchnąć wroga, który się na ciebie rzuci (co w niektórych przypadkach, np. gdy jest to lizacz bądź Tyran, może być śmiertelne w skutkach!). Granaty z reguły są dobrym wyborem, gdyż "stackują" się do 3 sztuk na jednym polu.

Wskazówka: mądrze zarządzaj ulepszeniami broni. Takie dodatki jak tłumik do uzi Claire czy kolba do strzelby Leona poprawiają co prawda parametry broni, ale jednocześnie powodują, że broń zajmuje wtedy dwa sloty w ekwipunku. Jeśli nie zbierałeś regularnie toreb na biodra zwiększających pojemność, być może będziesz musiał podróżować bez którejś z broni pod ręką.

Pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów

Nie potrzebujesz przedmiotów odfajkowanych - Zarządzanie ekwipunkiem w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Nie potrzebujesz przedmiotów "odfajkowanych"

Możesz z ekwipunku pozbyć się każdego przedmiotu, który nie jest przedmiotem fabularnym lub bronią. Nie zostanie on jednak wyrzucony na ziemię - zostanie zniszczony i zniknie bezpowrotnie. Przedmioty fabularne możesz usunąć, gdy spełnią już swoją rolę - np. możesz usunąć z ekwipunku klucz, którym otworzyłeś już wszystkie drzwi w danej lokacji, czy nożyce, gdy przeciąłeś wszystkie łańcuchy. Wtedy przy przedmiocie pojawi się mała czerwona "fajka".

Skrzynie magazynowe

W takich skrzyniach możesz przechowywać dodatkowe przedmioty - Zarządzanie ekwipunkiem w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
W takich skrzyniach możesz przechowywać dodatkowe przedmioty

Przy niemal każdym punkcie zapisu (maszyny do pisania) odnajdziesz duże, czarne skrzynie. Służą one do magazynowania nadmiarowych przedmiotów, bez ryzyka ich utraty. Warto przechowywać tam przedmioty fabularne, których używał będziesz później, zioła i proch, których nie chcesz od razu przetworzyć, czy bronie, do których w danej chwili nie posiadasz amunicji.

Zwiększanie pojemności ekwipunku

Torba na biodra - Zarządzanie ekwipunkiem w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Torba na biodra

Możesz kilkakrotnie zwiększyć pojemność swoich kieszeni, odnajdując specjalne Torby na biodra. Po ich zebraniu otrzymasz dodatkowe dwa pola do wykorzystania w ekwipunku. Warto je zbierać regularnie: dzięki temu możesz nosić ze sobą więcej broni i amunicji oraz medykamentów i przedmiotów pomocniczych - w przeciwnym razie będziesz musiał iść na mocne kompromisy. Lokalizacja wszystkich toreb na biodra jakie możesz odnaleźć w grze została opisana w rozdziale Gdzie znaleźć wszystkie ulepszenia ekwipunku?