Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poziomy trudności i rangi za ukończenie w Resident Evil 2 Resident Evil 2 poradnik, solucja

Resident Evil 2 można nazwać grą trudną. Cechami charakterystycznymi dla wszystkich pozycji z tej serii są nierzadko nietypowe walki z potworami, ograniczone zapasy amunicji i brak automatycznie regenerowanego zdrowia.

Poziomy trudności

Dostępne są trzy poziomy trudności do wyboru - Poziomy trudności i rangi za ukończenie w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Dostępne są trzy poziomy trudności do wyboru

Dostępne są trzy poziomy trudności, które dość znacznie różnią się między sobą. To, na jakim poziomie trudności ukończysz grę ma przede wszystkim wpływ na to, jaką rangę osiągniesz na zakończenie (rangi te mają wpływ na zdobywanie niektórych trofeów i odblokowanie zawartości dodatkowej gry [np. grafiki koncepcyjne]).

  1. Wspomaganie (Assissted) - na tym poziomie trudności przeciwnicy są słabsi (pokonujesz ich mniejszą ilością strzałów), zadają też mniejsze obrażenia. Część zdrowia bohatera odnawia się automatycznie z czasem. Aktywne jest wspomaganie celowania (także na PC), znajdujesz więcej amunicji w pudełkach. Na tym poziomie możesz swobodnie eliminować wszystkich napotykanych wrogów. Tryb ten w zasadzie niemal nie stanowi wyzwania i jest bardzo łatwy.
  2. Średni (Standard) - na tym poziomie przeprowadzisz standardową rozgrywkę przeznaczoną dla większości graczy. Poziom wrogów jest umiarkowany (proste zombiaki nierzadko po zestrzeleniu nadal będą ożywać), lecz część wrogów warto omijać zamiast z nimi walczyć, aby oszczędzać amunicję. Wrogowie zadają także nieco więcej obrażeń i są odporniejsi na ataki. Nie posiadasz już automatycznej regeneracji zdrowia, a ilość znajdowanej amunicji jest nieco mniejsza.
  3. Hardcore - tryb ten nie jest zalecany dla osób rozgrywających grę po raz pierwszy i niezaznajomionych z serią Resident Evil. Poza faktem, że wrogowie są znacznie silniejsi i odporniejsi, to ilość amunicji jest już bardzo mocno ograniczona. Staraj się omijać wrogów, których możesz, zamiast z nimi walczyć. Ponadto, w tym trybie nie ma automatycznych zapisów rozgrywki a zapis manualny na maszynie do pisania możesz wykonać tylko, jeśli posiadasz taśmę z tuszem (ink ribbon). Ilość znalezionych tuszów określi, ile razy będziesz mógł zapisać grę - znajdziesz je w miejscach, gdzie leżą normalnie inne przedmioty, co zmniejsza ilość lootu (np. tusz znajdziesz w miejscu, gdzie na innych poziomach leży amunicja). Tusz zajmuje jedno miejsce w ekwipunku.

Jeśli nie radzisz sobie z pewnymi fragmentami rozgrywki (tj. często umierasz, np. przy starciu z bossem), gra zaoferuje obniżenie poziomu trudności rozgrywki. Pamiętaj, że jeśli się zgodzisz, wybór ten będzie towarzyszył ci już do końca rozgrywki.

Rangi

Po ukończeniu całej gry zobaczysz swój wynik i rangę: S, A lub B. Na wartość twojej rangi ma wpływ jedynie czas ukończenia gry - ukończ grę w czasie poniżej:

  1. S- poniżej 3:30h
  2. A - poniżej 5:00h
  3. B - poniżej 8:00h

Rangę otrzymujesz odpowiednio dla wybranego poziomu trudności.

Im szybciej przejdziesz grę z jak najmniejszą liczbą zapisów gry, tym wyższa ranga - Poziomy trudności i rangi za ukończenie w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Im szybciej przejdziesz grę z jak najmniejszą liczbą zapisów gry, tym wyższa ranga

Zdobywając lepsze rangi odblokujesz nowe trofea / osiągnięcia oraz ukończysz wyzwania wewnątrz gry odblokowując zawartość dodatkową.