Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? Resident Evil 2 poradnik, solucja

W Resident Evil 2 w sumie występuje pięć typów podstawowych przeciwników oraz dwóch bossów. Przeciwnicy różnią się od siebie wytrzymałością, podatnością na ataki oraz siłą ataku - ilością zadawanych obrażeń, oraz częstością występowania. Do najliczniejszej grupy należą zwykłe zombie, których często lepiej unikać, gdyż są bardzo powolne, zamiast tracić na nich cenną amunicję.

Przeciwnicy mogą czasem rzucić się na ciebie i pochwycić cię lub powalić - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Przeciwnicy mogą czasem rzucić się na ciebie i pochwycić cię lub powalić. W przypadku standardowych przeciwników, jeśli nie wykonasz kontrataku, otrzymasz standardowe obrażenia. Jeśli jest to boss lub Tyran (albo twoje zdrowie jest na niskim poziomie), po takim ataku giniesz. Kontratak wykonujesz naciskając klawisz akcji (Spacja), przy czym musisz posiadać w ekwipunku: nóż, granat odłamkowy lub błyskowy. Nóż możesz odzyskać po pokonaniu przeciwnika; granaty poza zatrzymaniem ataku wroga także zadają mu obrażenia, granat błyskowy dodatkowo oślepi przeciwnika dając ci czas na ucieczkę lub szybki atak bronią.

Zombie

Używaj noża, by oszczędzać amunicję - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Używaj noża, by oszczędzać amunicję

Zwykłe zombie to najliczniejsi przeciwnicy w całej grze. Najskuteczniej strzelać im w głowę, by je powalić; jeśli chcesz oszczędzić amunicję, po strzale w głowę i chwilowej dezorientacji przeciwnika, lub gdy jeszcze leży na ziemi, zacznij okładać go ciosami noża. Możesz również po prostu uciec.

Nigdy nie masz pewności, że zombie nie powstanie ponownie, dopóki nie rozwalisz jego głowy na kawałki. Z tego względu podstawowy pistolet nie zawsze się sprawdza; za to celny strzał z bliska np. ze strzelby gwarantuje, że przeciwnik się już nie podniesie. Gdy ostrzeliwujesz zombie z podstawowego pistoletu, a ten padnie i już się nie podnosi, nie jest powiedziane, że nie ożyje w późniejszym czasie, gdy ponownie będziesz przechodził przez tą lokację.

Używając desek możesz zabarykadować okna - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Używając desek możesz zabarykadować okna

Wiele nowych zombie na Posterunku policji wchodzi do budynku przez okna. Warto więc barykadować je znalezionymi deskami, by uniemożliwić pojawianie się nowych wrogów w często odwiedzanych obszarach.

Wbrew pozorom zombie czasami potrafią być podstępne. Jeśli widzisz nietkniętego, leżącego, nieporuszającego się przeciwnika, omiń go lub wykonaj "strzał kontrolny". Nierzadko tacy przeciwnicy tylko czekają, aż do nich podejdziesz by chwycić cię za nogę lub budzą się po wykonaniu określonej akcji, np. otwarciu jakiejś szafki obok.

Lizacze

Lizacz - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Lizacz

Lizacze poruszają się na czterech kończynach nisko przy ziemi, ale potrafią także chodzić po ścianach i sufitach. Atakują skacząc na ciebie oraz uderzając wielkim jęzorem. Są bardzo wytrzymałe i niebezpieczne, jeśli walczysz z nimi tylko przy użyciu podstawowej broni. Jeśli poruszasz się obok nich niezauważenie i cicho (nie biegnąc oraz nie oddając strzałów z broni) zwykle uda ci się ich uniknąć - są bowiem ślepe i posługują się słuchem; zaatakują cię jednak, gdy będziesz bardzo blisko. Nie potrafią otwierać drzwi, więc łatwo przednimi uciec.

Psy

Pies zombie - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Pies zombie

Psy zombie odnajdziesz po raz pierwszy na parkingu podziemnym pod posterunkiem, grając jako Leon; Claire napotka je tylko w drodze z posterunku do Sierocińca Są szybkie, ale niezbyt wytrzymale - nie warto marnować na nich amunicji specjalnej. Nie mają tendencji, jak klasyczne zombie, do podnoszenia się, gdy już je powalisz. Potrafią przechodzić przez ogrodzenia.

Mutant ze ścieków

Na drugim poziomie rozgrywki w Resident Evil 2 - w Kanałach - napotkasz w wodzie wiele dużych mutantów. By je pokonać, podobnie jak podczas walki z bossem, musisz celować w ich oczy na ich prawej macce. Podczas walki z nimi świetnie sprawdza się broń ogniowa (miotacz ognia / granatnik). Ze względu na to, że (poza wymienionymi broniami) potrzeba bardzo dużo amunicji do ich pokonania, najlepiej próbować ominąć je w miarę możliwości. Jeśli pochwycą gracza, może się to zakończyć ich śmiercią (lub przynajmniej silnymi obrażeniami i możliwym zatruciem)- zawsze miej przy sobie nóż bądź granat, by wykonać kontratak. Potwory te nie wychodzą z wody, więc na stałym lądzie jesteś bezpieczny.

Potwór ze ścieków - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Potwór ze ścieków

Jeśli bohater oddali się od potwora na spory dystans, wypuszczają one małe pływające potworki, które automatycznie namierzają bohatera. Zadają one niewielkie obrażenia oraz nadają status zatrucia, z którego wyzwoli cię mieszanina ziół zawierająca niebieskie zioło. Możesz te potworki zestrzelić lub wyjść z wody: wtedy po chwili same zginą, a wyjść z wody nie potrafią.

Bluszczowe zombie

Bluszczowe zombie - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Bluszczowe zombie

Bluszczowe zombie spotkasz w niektórych miejscach w Gnieździe. Są podobne do zwykłych zombie i nie ma zwykle konieczności ich zabijania, a lepiej postrzelić je i przemknąć obok. Skuteczną metodą walki z nimi jest niszczenie żółtych pęcherzy na ich ciele; dobrze sprawdza się także ogień (miotach ognia Leona lub granatnik Claire). Atak Bluszczowego zombie może powodować nadanie ci statusu zatrucia.

Tyran

Tyran jest to kolejny mutant, który pojawia się na Posterunku policji (po powrocie na posterunek z parkingu policyjnego i ugaszeniu śmigłowca) oraz w Gnieździe (po zebraniu opaski dającej 3-ci poziom uprawnień, w szklarni).

Tyran - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Tyran

Cechą tego potwora jest to, że jest nieśmiertelny oraz to, że od kiedy go spotkasz, będzie cały czas tropił gracza, dopóki nie ukończysz etapu gry. Z tego względu, warto wykonać wszystkie czynności poboczne (zbieranie zasobów i rozwiązywanie zagadek), nim dotrzesz do etapu, w którym Tyran pojawi się w lokacji. Tyran nie dorwie cię w bezpiecznych lokacjach z punktami zapisu gry (poza Głównym holem), np. w Gabinecie naczelnika (Claire), czy w Ciemni.

Tyran jest bardzo niebezpieczny, Gdy napotka bohatera może go po prostu uderzyć zadając obrażenia lub pochwycić: jeśli cię pochwyci, musisz wykonać kontratak (nożem bądź granatem). Jeśli tego nie zrobisz - giniesz. Tyran potrafi otwierać drzwi oraz wspinać się po drabinach. Możesz zatrzymać Tyrana na około minutę zadając mu obrażenia - jego płaszcz działa jak pancerz, więc tylko obrażenia w głowę przynoszą zamierzony efekt. Gdy jest osłabiony, przyklęknie na jedno kolano i pozostanie chwilę w tej pozycji nim znowu ruszy w pościg za tobą.

Boss "G" - William

Podczas gry w Resident Evil 2 stoczysz kilka walk z głównym bossem w jego różnych stadiach rozwoju. Wygranie każdej walki jest wymagane do kontynuowania gry, dlatego warto wiedzieć, kiedy możesz ich napotkać, by móc się uprzednio właściwie przygotować do starcia. Jeśli nie weźmiesz ze sobą odpowiedniej ilości amunicji i leków, możesz przegrać starcie.

Walki z bossem mogą być trudne - staraj się zawsze trzymać go na dystans - Przeciwnicy i jak ich pokonać w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Walki z bossem mogą być trudne - staraj się zawsze trzymać go na dystans

Podczas każdej walki, (poza niestandardowymi starciami z Tyranem), kluczem do zwycięstwa jest trafianie wroga w wielkie oko/oczy, które znajdują się na jego ciele - inne obrażenia nie przynoszą efektu. Zawsze warto zaopatrzyć się w amunicję, środki medyczne oraz granaty i noże - tych użyjesz do kontrataku, jeśli zostaniesz złapany przez przeciwnika (przeciwnik, po pochwyceniu cię, jeśli nie masz możliwości kontrataku, natychmiast cię zabija - w tym także Tyran).