Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? Resident Evil 2 poradnik, solucja

Każdy z bohaterów w Resident Evil 2 - czyli Claire i Leon - posiadają zupełnie inny zestaw broni. Jest to duży plus: rozegranie fabuły drugim bohaterem dość silnie wpływa na trudność rozgrywki. Podstawowe bronie znajdziesz jednak w tych samych miejscach, co w przypadku odmiennej historii. W tym rozdziale opiszemy gdzie odnaleźć i jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2 dla Claire i Leona. Uwaga - miej na uwadze, że podstawowa broń podczas trybu "2nd Run" jest inna, niż domyślnie (pozostałe jednak pozostają bez zmian).

Granatnik GM 79 / strzelba W-870

Karta dostępu w Pracowni plastycznej - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Karta dostępu w Pracowni plastycznej

Pierwsza broń jaką odblokujesz, to strzelba W-870 (Leon) lub granatnik GM 79 (Claire). Aby je odblokować, zdobądź niebieski klucz pik (element fabularny) i przedostań się do Pracowni plastycznej, 1F, zachodnia strona posterunku. Tam na stoliku przy lampie znajdziesz kartę.

Broń w pokoju z depozytami - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Broń w pokoju z depozytami

Kartę wykorzystasz w Pokoju z depozytami - za jej pomocą otworzysz ostatnią szafkę, za którą czeka nowa broń i trochę amunicji.

  1. Obie bronie są bardzo potężne i często znajdziesz do nich amunicję. By ją wykonać, połącz Wydajny proch z Prochem strzelniczym.

Pistolet Lightning Hawk / UZI MQ 11

Zejście do Pokoju przesłuchań - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Zejście do Pokoju przesłuchań
Kolejną zagadkę odblokowującą nowe bronie będziesz mógł rozwiązać dopiero po przejściu przez Parking policyjny i powrocie na posterunek - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Kolejną zagadkę odblokowującą nowe bronie będziesz mógł rozwiązać dopiero po przejściu przez Parking policyjny i powrocie na posterunek. Z piętra udasz się klatką schodową na parter - tam znajduje się Pokój przesłuchań. Wewnątrz znajdziesz zdobioną skrzynkę.

Ręka i firuga w Pokoju plastycznym - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Ręka i firuga w Pokoju plastycznym

Udaj się do Biblioteki. Przy drzwiach prowadzących do Głównego holu, na stoliku, leży czerwona książka. Zanieś ją do Pokoju plastycznego. Przy białym pomniku podnieś ze stolika rękę i w inwentarzu połącz ją z książką i zamontuj ją w posągu. Otrzymasz berło - obejrzyj je w ekwipunku i wydostań z niego czerwony kamień, który zamontujesz w zdobionej skrzynce.

Użyj odznaki - pendrive, by otworzyć zamknięte drzwi w Zbrojowni - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Użyj odznaki - pendrive, by otworzyć zamknięte drzwi w Zbrojowni

Ze skrzynki wyciągniesz odznakę. Zbadaj ją - znajdziesz w odznace port USB. Udaj się z nią do Zbrojowni, 1F, zachód. Tam włóż odznakę-pendrive do komputera i kliknij na monitor. Zbrojownia się otworzy i otrzymasz broń.

  1. MQ 11 posiada magazynek 26 naboi, które rozchodzą się bardzo szybko: broń zadaje mało obrażeń i jest niecelna (dopóki nie zamontujesz tłumika).
  2. Amunicję do tych broni stworzysz wykorzystując 2x Wydajny proch.

Pistolet JMB Hp3 (Claire)

Na Parkingu policyjnym przejdź na Strzelnicę - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Na Parkingu policyjnym przejdź na Strzelnicę. Tam na stoliku znajdziesz żółte pudełko. Otwórz je - w środku znajdziesz kluczyki do samochodu.

Wóz na parkingu - zajrzyj do bagażnika, gdy otworzysz samochód pilotem - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Wóz na parkingu - zajrzyj do bagażnika, gdy otworzysz samochód pilotem

Udaj się na parking i naciśnij przycisk na pilocie kluczyka: otwarty zostanie bagażnik samochodu policyjnego (jego światła będą mrugać), a w bagażniku znajdziesz pistolet JMB Hp3. Ta broń jest dostępna tylko dla Claire - Leon znajdzie tu ulepszenie do pistoletu Lightning Hawk.

  1. Broń ta może zastąpić rewolwer - wykorzystuje standardową amunicję 9mm. Ma większy magazynek i jest bardziej celna (posiada celownik laserowy).
  2. Do tej broni znajdziesz ulepszony magazynek o większej pojemności w Poczekalni w sejfie, na Posterunku.

Miotacz ognia / Iskrownik

Kolejną broń do zestawienia znajdziesz już w dalszej części rozgrywki: podczas podróży po kanałach - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Kolejną broń do zestawienia znajdziesz już w dalszej części rozgrywki: podczas podróży po kanałach. Broń znajdziesz w Dolnych kanałach - będzie wisieć na ścianie zamkniętego pomieszczenia: Claire otrzyma Iskrownik; Leon - Miotacz ognia. Trudno jest przegapić tą broń, a odnaleźć bardzo łatwo: przybędziesz do tej lokacji w poszukiwaniu pionków do otwarcia zamkniętej bramy. Wystarczy, że użyjesz jednego z pionków tam znalezionych do otwarcia wspomnianych drzwi.

  1. Do tych broni nie utworzysz amunicji - możesz ją tylko znaleźć, i to w niewielkich ilościach.

Minigun (Claire)

Minigun - Jak odblokować wszystkie bronie w Resident Evil 2? - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Minigun

Minigun odblokować może tylko Claire podczas ostatniej walki z bossem przy pociągu. Gdy uciekniecie z Sherry do miejsca, gdzie stoi żółta lokomotywa, musisz wziąć z niej element, który umieścisz na stacji obok, by aktywować maszynę. W owej budce kontrolnej minigun leżeć będzie na stoliku i pomoże ci w walce z finałowym bossem.

Rakietnica (Leon)

Leon podczas ostatniego starcia z Tyranem pod koniec gry otrzymuje rakietnicę, którą pokonuje finalnego bossa. Po pokonaniu przeciwnika musisz jeszcze dotrzeć do punktu ewakuacji: jest to idealny moment, by rozwalić kilka zombie z użyciem tej broni, aby odblokować rekordy za ilość zabójstw z rakietnicy.