Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prolog | Posterunek policji w Resident Evil 2 Resident Evil 2 poradnik, solucja

Niezależnie od tego, czy rozgrywkę w Residen Evil 2 rozpoczynasz jako Leon czy Claire, wstęp zawsze jest taki sam. W tym rozdziale znajdziesz opis pierwszych kroków do wykonania w grze przed przejściem do swobodnego zwiedzania lokacji i rozwiązywania zagadek. Najpierw odwiedzisz stację benzynową, potem dostaniesz się do budynku Posterunku policji w Raccoon City.

Prolog

Pierwsza scena to wizyta na stacji benzynowej. Wejdź do środka i przejdź na zaplecze. Zabij zombie i zabierz klucz z szafki na ścianie, po czym użyj go, by otworzyć zamknięte drzwi i uciec ze stacji. Nie walcz z pozostałymi przeciwnikami, tylko ich omijaj.

Zabierz klucz z szafki, bowiem drzwi którymi wszedłeś, zaraz się zamkną i musisz użyć drugiego przejścia - Prolog | Posterunek policji w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Zabierz klucz z szafki, bowiem drzwi którymi wszedłeś, zaraz się zamkną i musisz użyć drugiego przejścia

Po cutscenie zostajecie rozdzieleni. Podobnie jak wcześniej, nie próbuj walczyć a jedynie uciekaj między pojazdami i skręć w najbliższą uliczkę między budynkami po lewej stronie, by dostać się na posterunek policji, gdzie będziesz z grubsza bezpieczny i gdzie rozpocznie się właściwy wątek tego rozdziału.

Hal posterunku policji

Podejdź do biurka recepcji. Dwie rzeczy na które najpierw powinieneś zwrócić uwagę:

Zwróć uwagę, że Główny hol jest bezpieczną strefą - nie wejdzie tu żaden zombie i jesteś tu całkiem bezpieczny (do czasu spotkania Tyranta - po zwiedzeniu podziemi budynku [zebraniu medalionów]) - Prolog | Posterunek policji w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
  1. Metalowa skrzynia - służy do przechowywania przedmiotów, których nie potrzebujesz wdanej chwil. Otwórz ją i przenieś do pustych miejsc dowolne przedmioty, a będziesz mógł wyciągnąć je z każdej napotkanej metalowej skrzyni w grze. Pojemność skrzyni jest nieograniczona.
  2. Maszyna do pisania - tego typu maszyny służą do zapisywania stanu gry; znajdziesz je często na ścieżce swej podróży. Na średnim i niskim poziomie trudności możesz swobodnie zapisywać grę kiedy tylko masz na to ochotę. Na trudnym poziomie musisz dodatkowo posiadać taśmę z tuszem, co ogranicza ilość dostępnych zapisów gry.

Zwróć uwagę, że Główny hol jest bezpieczną strefą - nie wejdzie tu żaden zombie i jesteś tu całkiem bezpieczny (do czasu spotkania Tyranta - po zwiedzeniu podziemi budynku [zebraniu medalionów]).