Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Resident Evil 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 Resident Evil 2 poradnik, solucja

Każda z broni w Resident Evil 2 może zostać ulepszona. Zmieniają się wtedy różne jej parametry: wielkość magazynka, stabilność celowania lub szybkość przeładowania. Ulepszenia posiadają tak bronie, którymi posługuje się Leon, jak i te, których używa Claire. W tym rozdziale znajdziesz opis i sposób odblokowania wszystkich dostępnych ulepszeń dla broni w Resident Evil 2.

Sejf w poczekalni na Posterunku

W Poczekalni, 2F, znajdziesz jeden z sejfów za biurkiem - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

W Poczekalni, 2F, znajdziesz jeden z sejfów za biurkiem. Klucz do sejfu to: 6-2-11. Wewnątrz sejfu odnajdziesz:

 1. Claire: Ulepszenie magazynku dla JMP Hp3 (zwiększa pojemność magazynku do 26 naboi);
 2. Leon: Ulepszenie lufy pistoletu Matilda.

Parking policyjny (Claire)

1 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Uchwyt do GM 79 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Uchwyt do GM 79

Koniecznie sprawdź zawartość szafki w pokoiku z wajchą do windy na Parkingu policyjnym. Znajdziesz tu ulepszenie broni: kolba do granatnika GM 79. Stabilizuje on strzał z broni. Dostępny tylko dla Claire (Leon nie ma dostępu do tej lokacji).

Parking policyjny (Leon)

Na Parkingu policyjnym przejdź na Strzelnicę - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Na Parkingu policyjnym przejdź na Strzelnicę. Tam na stoliku znajdziesz żółte pudełko. Otwórz je - w środku znajdziesz kluczyki do samochodu.

Wóz na parkingu - zajrzyj do bagażnika, gdy otworzysz samochód pilotem - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Wóz na parkingu - zajrzyj do bagażnika, gdy otworzysz samochód pilotem

Udaj się na parking i naciśnij przycisk na pilocie kluczyka: otwarty zostanie bagażnik samochodu policyjnego (jego światła będą mrugać). Leon może odnaleźć na parkingu policyjnym ulepszenie do pistoletu ulepszenie do pistoletu Matilda - kolba. Silnie stabilizuje wystrzał z broni, jednak powoduje, iż pistolet zajmuje dwa miejsca w ekwipunku. Claire odnajduje tu nową broń (pistolet JMB Hp3)

Zachodnie biura - biurko Leona

2 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Ulepszony magazynek - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Ulepszony magazynek

Przy Głównym holu znajduje się małe biuro policyjne. Jedno z biurek należy do Leona. Jest jednak zamknięte na dwie kłódki (hasła to pierwsze litery imion z sąsiednich biurek):

 1. Kłódka lewa - kod: NED
 2. Kłódka prawa- kod: MRG

To, jakie ulepszenie znajdziesz w środku, zależy od tego, jaką postacią grasz:

 1. Leon: ulepszenie magazynku do pistoletu Matilda - zwiększa pojemność magazynku:
 2. Claire: magazynek do rewolweru SLS 60 - zwiększa szybkość przeładowania broni.

Sklep z bronią (Leon)

Po opuszczeniu parkingu policyjnego jako Leon, wraz z Adą Wong udacie się najpierw do sklepu z bronią - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Po opuszczeniu parkingu policyjnego jako Leon, wraz z Adą Wong udacie się najpierw do sklepu z bronią. Na jednej z półek odnajdziesz lufę do strzelby W-870. Zwróć uwagę, że lufa ta powoduje, iż broń zajmuje 2 sloty w ekwipunku.

Kanały - sejf przy kryjówce

Nieopodal miejsca, gdzie znajduje się zagadka z figurami szachowymi i twoja kryjówka, po przejściu przez most i skręceniu w prawo natkniesz się na zamknięty sejf. Kod do jego otwarcia został wypisany na jego prawej ściance: 2-12-8.

3 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Sejf przy kryjówce - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Sejf przy kryjówce

Wewnątrz sejfu odnajdziesz:

 1. Claire: ulepszenie do rewolweru SLS 60 - odblokowuje ono nowy rodzaj potężnej amunicji do tej broni; koniecznie zbierz to ulepszenie.
 2. Leon: ulepszenie kolby do strzelby W-870 - poprawia stabilizację broni i ułatwia przeładowanie.

Podziemia posterunku

4 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Tajne przejście ukase się, gdy przesuniesz szafę - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Tajne przejście ukase się, gdy przesuniesz szafę

W Kanałach odnajdziesz sekretne przejście na posterunek policji. Używając go znajdziesz się w podziemiach pod posterunkiem - na najniższym piętrze po zejściu schodami pod posągiem (zagadka z medalionami).

Zaraz za kratami znajdziesz witrynę przy ścianie - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Zaraz za kratami znajdziesz witrynę przy ścianie. Aby ją otworzyć potrzebujesz odznaki policyjnej - tej samej, którą użyłeś, aby zebrać trzecią broń, do której ulepszenia z tej zagadki są dedykowane. Jeśli nie zebrałeś odznaki ze Zbrojowni, możesz teraz wrócić po nią. Pamiętaj jednak, że musisz schować port USB w odznace (w trybie inspekcji), by pasowała do witryny.

Z witryny zbierzesz ulepszenie:

 1. Leon: Lightning Hawk - lufa: zwiększa stabilność pocisków i ich siłę.
 2. Claire: MQ-11 - tłumik: znacząco poprawia stabilność broni.

Jeśli rozgrywasz grę w trybie "2nd Run" posiadasz odznakę już od wcześniejszych etapów gry, nie musisz czekać, aż dotrzesz do kanałów; zaś w standardowej rozgrywce odznakę zdobywasz dopiero po przejściu przez parking policyjny, a wtedy nie masz możliwości powrotu wcześniej do podziemi.

Zagadka z kliszą z Kanałów

Zdjęcie z kliszy w Kanałach - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Zdjęcie z kliszy w Kanałach
Jeśli znalazłeś w kanałach kliszę fotograficzną, możesz powrócić tajnym przejściem na Posterunek policji, by ją wywołać - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Jeśli znalazłeś w kanałach kliszę fotograficzną, możesz powrócić tajnym przejściem na Posterunek policji, by ją wywołać. Kliszę znajdziesz w małym pokoju dokładnie obok przełącznika, w którym mieści się przełącznik z figurą Wieży.

Zagadka polega na odnalezieniu dwóch miejsc pokazanych na zdjęciach, gdzie znajdują się przedmioty: amunicja do ostatniej broni (miotacza / iskrownika) oraz ostatnie ulepszenie broni. Nie możesz odkryć tych kryjówek bez wywołania kliszy (w miejscach docelowych nie będzie możliwa interakcja).

5 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Po wywołaniu zdjęcia odwiedź dwie lokacje: pokój prasowy, 1F we wschodniej części posterunku - małe biurko przy ścianie na którym leży magnetofon; Zbrojownia, 2F - biurko w mniejszym biurze (stań przed biurkiem) - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry

Po wywołaniu zdjęcia odwiedź dwie lokacje: pokój prasowy, 1F we wschodniej części posterunku - małe biurko przy ścianie na którym leży magnetofon; Zbrojownia, 2F - biurko w mniejszym biurze (stań przed biurkiem). Za rozwiązanie zagadki otrzymasz:

 1. Leon: celownik laserowy do Lightning Hawk;
 2. Claire: powiększony magazynek (do 50 nabojów) do MQ-11.

Gniazdo - kwatery sypialne

6 - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Regulator - Wszystkie ulepszenia broni w Resident Evil 2 - Resident Evil 2 - poradnik do gry
Regulator

W pierwszym obszarze w Gnieździe, w pokoju skąd zebrałeś moduł opaski II poziomu uprawnień (na końcu korytarza przy recepcji) znajdziesz pokój sypialny. W jednej z szafek odnajdziesz:

 1. Claire: ulepszenie do Iskrownika - zmniejsza czas potrzebny na oddanie kolejnego strzału z broni;
 2. Leon: ulepszenie do Miotacza ognia - regulator: zmniejsza ilość zużywanego paliwa.