Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

autor: Jordan Dębowski

Miłośnik Silent Hilla, serii Dark Souls i czarnej kawy. Uwielbia Flasha, któremu zazdrości punktualności.

Najlepsze gry LEGO – klockowe przeboje

Jedni niezmiennie je kochają, inni już się nimi nudzą. Przez lata powstały niezliczone gry z klocków LEGO, wykorzystujące chyba wszystkie popularne licencje świata. Które z tych tytułów były najlepsze? Oto nasz ranking.

Kiedy na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularność klocków LEGO wśród najmłodszych zaczęła chwilowo spadać na rzecz coraz bardziej atrakcyjnych gier wideo, korporacja LEGO zdecydowała się podbić nowy rynek, udzielając licencji na klocki japońskiemu gigantowi Sega. Efektem tej inwestycji było słusznie już dziś zapomniane LEGO Fun to Build, które (wraz z innymi tego typu grami, jakie pojawiły się w kolejnych latach) pokazywało, że ideę zabawy klockami trudno przełożyć na wirtualną rozrywkę.

Wszystko zmieniło się jednak za sprawą LEGO Star Wars z 2005 roku autorstwa studia Traveller’s Tales – sympatycznej przygodowej gry akcji (nieprzypadkowo wydanej blisko premiery filmu Zemsta Sithów), która okazała się zaskakująco dobra jak na pozycję na kinowej i klockowej licencji. Tytuł nie był szalenie rozbudowany, a do tego dość prosty w założeniach – elementy akcji, nieskomplikowane sekwencje platformowe i zagadki miały zainteresować głównie najmłodszych odbiorców. Jak to jednak z LEGO bywa, produkt przyciągnął też tych starszych: masa zawartości do odblokowania zachęciła bardziej hardkorowych graczy, zaś łatwe do opanowania zasady zabawy w kooperacji czyniły LEGO Star Wars tytułem idealnym do przechodzenia z potomstwem czy młodszym rodzeństwem.

Od czasu premiery LEGO Star Wars klocki Traveller’s Tales trafiły już na stałe do growego mainstreamu, stając się jedną z najbardziej lukratywnych marek świata gier. Obok Gwiezdnych wojen w wirtualnej postaci LEGO ujrzeliśmy też m.in. bohaterów Tolkiena, amerykańskich komiksów czy nawet Parku Jurajskiego Spielberga. Choć dziś pozycje z serii LEGO mogą wydawać się schematyczne i odtwórcze, znajdziemy wśród nich dzieła, które świetnie zrealizowały schemat pierwszej tego typu produkcji stworzonej przez Traveller’s Tales. Oto nasza subiektywna lista 10 najlepszych gier LEGO.

LEGO Marvel Super Heroes

LEGO Marvel Super Heroes

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

LEGO Jurassic World

LEGO Jurassic World

LEGO City: Tajny Agent

LEGO City: Tajny Agent

LEGO Harry Potter: Lata 5-7

LEGO Harry Potter: Lata 5-7

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO Batman: The Videogame

LEGO Batman: The Videogame

LEGO Racers 2

LEGO Racers 2

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.