Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Playdead / 505 Games
i
Publicystyka 31 października 2022, 16:45

autor: Marek Jura

The Cat Lady. 12 oryginalnych gier o śmierci. Dają do myślenia!

Spis treści

The Cat Lady

Cat Lady, Harvester Games, Screen 7, 2012 - Najlepsze gry o śmierci - dokument - 2022-10-31
Cat Lady, Harvester Games, Screen 7, 2012
  1. Gatunek: krwawa przygodówka
  2. Czy główny bohater jest martwy: w pewnych etapach gry tak
  3. Czy jest śmiercią bądź dysponuje choć częścią jej mocy: częściowo

Na początku gry Susan Ashworth, pogrążona w depresji po stracie dziecka, popełnia samobójstwo. Zamiast do zaświatów trafia jednak do domu dziwacznej starej kobiety. Ta proponuje jej układ – jeżeli zabije morderców, którzy staną na jej drodze, ludzi ze wszech miar zasługujących na śmierć, wróci do swojego świata i zyska nieśmiertelność. Susan nie do końca w to wierzy, ale przyjmuje ofertę Królowej Czerwi (bo tak nazywa się staruszka).

Na początku ginie szybko. Przekonuje się jednak dzięki temu, że nie została oszukana. Napędzana własnym gniewem eliminuje kolejnych morderców i porywaczy. Nie pozwala jej to jednak pozbyć się depresji. Wyrzuty sumienia i tęsknotę za dzieckiem zmienia w nienawiść do tych, których nienawidzić najłatwiej.

Zostało jeszcze 43% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Marek Jura

Marek Jura

W 2016 ukończył filologię na UAM-ie. Od tamtej pory recenzuje dla GRYOnline.pl prozę, poezję, filmy, seriale oraz gry wideo. Pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał zaś jako newsman w lokalnym brukowcu. Prowadził własną firmę – projektował, składał, testował i sprzedawał planszówki. Opublikował kilka opowiadań, a także przygotowuje swój debiutancki tom wierszy. Trenuje sporty walki. Feminista, weganin, fan ananasa na pizzy, kociarz, nie lubi Bethesdy i Amazona, lubi Lovecrafta, Agentów TARCZY, P:T, Beksińskiego, Hollow Knigt, performance, sztukę abstrakcyjną, mody do gier i pierogi.

więcej

Ci, którzy odeszli - trzynaście pamiętnych śmierci w grach wideo
Ci, którzy odeszli - trzynaście pamiętnych śmierci w grach wideo

Mimo że w niemal każdej grze mordujemy i giniemy setki razy, deweloperzy nadal potrafią przyprawić nas o dewastujące emocje – gdy odbierają życie dobrze znanemu bohaterowi. Oto galeria trzynastu postaci, których koniec szczególnie zapadł nam w pamięć.