Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2021, 09:02

Dyrektor kreatywna serii Uncharted pracuje nad grą Marvela

Znana z trylogii Uncharted Amy Hennig pracuje nad wysokobudżetową grą osadzoną w komiksowym uniwersum wydawnictwa Marvel.

W SKRÓCIE:
  1. znana z trylogii Uncharted Amy Hennig pracuje nad produkcją z uniwersum Marvela,
  2. projekt będzie wysokobudżetową przygodową grą akcji,
  3. na razie nie znamy jego tytułu ani planowanej daty premiery.

Amy Hennig, czyli scenarzystka i reżyserka trzech pierwszych odsłon cyklu Uncharted, pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Marvela. Projekt powstaje w powołanym przez deweloperkę studiu Skydance New Media (stanowiącym dywizję firmy Skydance), którego współzałożycielem jest weteran Electronic Arts Julian Beak.

Nowa produkcja Amy Hennig jest na wczesnym etapie produkcji, więc długo poczekamy, nim zostanie oficjalnie zapowiedziana. Na razie wiemy jedynie, że będzie to wysokobudżetowa przygodowa gra akcji z rozbudowaną fabułą, która opowie nową historię, oferującą świeże spojrzenie na znane uniwersum.

Warto wspomnieć, że Amy Hennig i Julian Beak poznali się podczas prac nad skasowanym Project Ragtag, opartym na licencji Gwiezdnych wojen. Nie zdziwilibyśmy się więc, gdyby produkcja Skydance New Media wykorzystała część niezrealizowanych pomysłów z porzuconej gry Star Wars.

Przypomnijmy, że Amy Hennig zaczęła karierę w branży jako artystka pracująca przy grze Electrocop wydanej w 1989 roku na konsolę przenośną Atari Lynx. Potem pełniła rolę m.in. scenarzystki, reżyserki i projektantki przy takich tytułach jak Legacy of Kain: Soul Reaver, Legacy of Kain: Soul Reaver 2 oraz Legacy of Kain: Defiance. Po dołączeniu do studia Naughty Dog współreżyserowała Jak 3, a następnie pełniła funkcję dyrektora kreatywnego przy Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves oraz Uncharted 3: Drake's Deception.

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach fani Marvela nie mogli narzekać na brak nowych gier. W zeszłym roku zadebiutowały Marvel's Avengers oraz Marvel's Spider-Man: Miles Morales, a kilka dni temu na rynek trafiło ciepło przyjęte Marvel's Guardians of the Galaxy. Natomiast na marzec 2022 roku zaplanowano premierę Marvel's Midnight Suns, czyli taktycznej turówki autorstwa znanego z serii XCOM studia Firaxis Games.

  1. Oficjalna strona firmy Skydance