Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2021, 10:07

Marvel's Avengers - nowe mikropłatności rozwścieczyły graczy

Fani Marvel's Avengers są wściekli. Pomimo wcześniejszych obietnic deweloperów, do gry dodano mikropłatności przyspieszające rozwój postaci.

Ostatni patch do Marvel's Avengers rozwścieczył graczy. Dodano w nim bowiem mikropłatności ułatwiające postępy w rozgrywce. Po aktywacji pozwalają one czasowo zwiększyć tempo gromadzenia punktów doświadczenia oraz ilość uzyskiwanych w trakcie misji surowców. Po ich wyczerpaniu trzeba je zakupić ponownie, jeśli chcemy jeszcze raz uzyskać taki efekt. Ceny podobnych atrakcji wynoszą 100-500 kredytów. Paczka 500 jednostek tej wirtualnej waluty kosztuje 4,99 dolara, więc tanio nie jest.

Takie „nowości” same w sobie zdenerwowałyby większość graczy, ale w tym przypadku są one szczególnie nieciekawe. W zeszłym roku, przed premierą gry, twórcy z dumą deklarowali bowiem, że w grze nie znajdą się żadne mikropłatności ułatwiające osiąganie sukcesów. Deweloperzy złamali tym samym obietnicę daną graczom, więc nic dziwnego, że fani zareagowali wściekłością.

Marvels Avengers - nowe mikropłatności rozwścieczyły graczy - ilustracja #1
Ułatwiające rozgrywkę mikropłatności zajmują prawie połowę okna w sklepiku, co dodatkowo denerwuje graczy.

Forum gry w serwisie Reddit zapełniło się negatywnymi reakcjami. Gracze wypominają twórcom wcześniejsze deklaracje, domagają się odpowiedzi na pytanie, kto podjął decyzję o dodaniu takich mikropłatności, oraz zachęcają do bojkotu gry.

Sytuację tę pogarsza fakt, że już wcześniej deweloperzy zdecydowali się na kontrowersyjne zmiany. Jakiś czas temu mocno spowolniono rozwój postaci, zwłaszcza po osiągnięciu 50. poziomu. Twórcy tłumaczyli, że oryginalne tempo było zbyt szybkie i wręcz przytłaczało graczy. Już wtedy brzmiało to mało przekonująco, a teraz gracze zastanawiają się, czy te zmiany nie zostały wprowadzone po to, aby w przyszłości zachęcić użytkowników do dokonywania mikropłatności przyśpieszających tempo gromadzenia punktów doświadczenia.

Warto przypomnieć, że 20 września Marvel’s Avengers trafiło do Xbox Game Passa. Możliwe więc, że nowości w wirtualnym sklepiku wprowadzone zostały po to, aby dodatkowo zarobić na graczach abonamentowych. Ten debiut okazał się sporym sukcesem – gra awansowała do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji w owej usłudze.

  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Marvel’s Avengers – strona oficjalna