Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2009, 09:50

autor: Maciej Śliwiński

Znamy kolejne utwory z DJ Hero, Grandmaster Flash przygotuje tutorial do gry

Activsion nie zwalnia tempa prac nad DJ Hero. Dziś poznaliśmy kolejną listę utworów, które będziemy mogli usłyszeć w grze, a co ważniejsze, poinformowano również, że przy tworzeniu tego tytułu ważną rolę odgrywa Grandmaster Flash.

Activsion nie zwalnia tempa prac nad DJ Hero. Dziś poznaliśmy kolejną listę utworów, które będziemy mogli usłyszeć w grze, a co ważniejsze, poinformowano również, że przy tworzeniu tego tytułu ważną rolę odgrywa Grandmaster Flash.

Znamy kolejne utwory z DJ Hero, Grandmaster Flash przygotuje tutorial do gry - ilustracja #1

Poza tymi nowościami, ogłoszono również listę kolejnych artystów, którzy dołączyli do nowego projektu muzycznego Activision. Kolejny raz są to same gwiazdy elektronicznych brzmień, reprezentujące klasykę wielu gatunków. W DJ Hero zagramy kawałki amerykańskiej gwiazdy muzyki hiphop, Jay Z, jednego z najbardziej znanych brytyjskich artystów reprezentujących nurty grime i urban, wielokrotnie nominowanego do Brit Awards Dizzee Rascala oraz Gwen Stefani, wokalistki zespołu No Doubt. Lista kolejnych mash’upów (zmiksowanych piosenek z dwóch różnych utworów) prezentuje się następująco:

  • Grandmaster Flash - “Here Comes My DJ” vs. Gary Numan - “Cars”
  • Herbie Hancock - “Rockit” vs. N.E.R.D. - “Lapdance”
  • Jay Z - “Izzo (H.O.V.A.)” vs. Eminem - “My Name Is”
  • Dizzee Rascal - “Fix Up, Look Sharp’ vs. Justice - “Genesis”
  • Gwen Stefani - “Hollaback Girl’ vs. Rick James - “Give It To Me”
  • Black Eyed Peas - “Boom Boom Pow’ vs. Benni Benassi - “Satisfaction”
  • Beastie Boys - “Sabotage” vs. Foo Fighters - “Monkey Wrench”

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pierwszy utwór, w którym wykorzystano jeden z najbardziej znanych kawałków Grandmaster Flasha. Jak się okazuje, artysta ten stał się kolejną z twarzy promujących DJ Hero, a jego zaangażowanie w grę jest o wiele większe i nie ogranicza się do wykorzystania kilku jego wcześniejszych piosenek. Joseph Saddler, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, jest prekursorem DJ-ingu, który znamy w obecnej formie i przez wielu uznawany jest za ojca chrzestnego obecnych technik turntablizmu. W DJ Hero gracze poznają całą strukturę gry dzięki obszernemu tutorialowi, który zostanie przygotowany właśnie przez Grandmaster Flasha.

Saddler nie jest pierwszym DJ-em o światowej renomie, który dołączył do projektu DJ Hero. Przypomnijmy, że jakiś czas temu wyszło na jaw, że mocno zaangażowany w produkcję tej gry jest również DJ Shadow. Wspomniany Jay-Z oraz Eminem również współpracują z Activision – w pudełku z grą znajdziemy ostatnie płyty obu artystów. Amerykańska premiera gry przewidziana jest na 27 października tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DJ Hero

DJ Hero