Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2009, 18:26

Znamy datę premiery pecetowej wersji Resident Evil 5!

Po ponad dwóch miesiącach jakie minęły od zapowiedzi pecetowej wersji przygodowej gry akcji Resident Evil 5, firma Capcom pokusiła się o ujawnienie oficjalnej daty premiery swojego dzieła. Do amerykańskich sklepów trafi ono już 14 września, a cztery dni później w produkcję zagrają także mieszkańcy krajów europejskich.

Po ponad dwóch miesiącach jakie minęły od zapowiedzi pecetowej wersji przygodowej gry akcji Resident Evil 5, firma Capcom pokusiła się o ujawnienie oficjalnej daty premiery swojego dzieła. Do amerykańskich sklepów trafi ono już 14 września, a cztery dni później w produkcję zagrają także mieszkańcy krajów europejskich. Najnowszą część popularnego cyklu survival horrorów będzie można zakupić w normalnych sklepach, jak i za sprawą serwisów cyfrowej dystrybucji.

Resident Evil 5 na PC doczeka się oczywiście kilku usprawnień w stosunku do edycji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, które zostały wydane w połowie marca bieżącego roku. Przede wszystkim chodzi tu o poprawki, jakim poddano oprawę graficzną. Twórcom udało się zwiększyć liczbę szczegółów oraz jakość tekstur, a także podbić rozdzielczość przez co obraz będzie jeszcze ostrzejszy i żywszy.

Znamy datę premiery pecetowej wersji Resident Evil 5! - ilustracja #1

To jednak nie wszystkie nowości. Pecetowa wersja będzie bowiem wspierać technologię GeForce 3D Vision, wymagającą posiadania specjalnych, trójwymiarowych okularów. Efekty ujrzymy nie tylko w trakcie przerywników filmowych, ale również podczas zwykłej rozgrywki. Działanie tej funkcji możecie przetestować już teraz, dzięki specjalnemu benchmarkowi opublikowanemu przez Capcom. Pamiętajcie jednak, że skorzystanie z niej wymaga posiadania wspomnianych okularów (na szczęście sam benchmark można uruchomić bez tej funkcji).

Ponadto, główni bohaterowie – Chris Redfield oraz Sheva Alomar – otrzymają dodatkowe kostiumy, a rozbudowie ulegnie multiplayerowy tryb Mercenaries, mający oferować starcia nawet z trzy razy większą liczbą przeciwników aniżeli w wersjach konsolowych. Bardziej istotne jest jednak to, czy producentom uda się poprawnie dostosować system sterowania do możliwości pecetów – chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie wykorzystanie klawiatury oraz myszki (w podstawowej wersji pecetowego Resident Evil 4 był to jeden z największych problemów, rozwiązany dopiero poprzez wypuszczenie nieoficjalnego patcha).

Istnieje spora szansa, że konwersja RE5 na pecety przebiegnie bez problemów. Świadczy o tym ze wszech miar udane przedsięwzięcie przeniesienia na komputery osobiste bijatyki Street Fighter IV, dostępnej w sprzedaży od kilkunastu dni. Produkcja zbiera wysokie noty – średnia ocen kształtuje się aktualnie na poziomie 91%.

Przypomnijmy, że Resident Evil 5 w wersjach na konsole spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem na całym świecie. Do tej pory produkcję japońskiej firmy Capcom nabyło ponad pięć milionów osób. Uznanie wyrazili także krytycy, oceniając obie wersje na średnio 85% (X360) i 86% (PS3). Istnieje ponadto spore prawdopodobieństwo, że popularność piątej odsłony głównej serii wpłynęła na decyzję o rozpoczęciu prac nad kolejnym filmem z cyklu Resident Evil. Premiera Afterlife odbędzie się w przyszłym roku, a główną rolę być może zagra ponownie Mila Jovovich.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej