Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 kwietnia 2011, 11:19

autor: Adrian Werner

Wyniki finansowe Microsoftu - wysoka sprzedaż Xboksa 360 i Kinecta

Microsoft wypuścił właśnie wyniki finansowe za miniony kwartał. Są one zaskakująco dobre i spora w tym zasługa doskonale radzącej sobie sekcji konsolowej.

Microsoft wypuścił właśnie wyniki finansowe za miniony kwartał. Są one zaskakująco dobre i spora w tym zasługa doskonale radzącej sobie sekcji konsolowej.

Wyniki finansowe Microsoftu - wysoka sprzedaż Xboksa 360 i Kinecta - ilustracja #1

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku do sklepów powędrowało 2,7 milionów Xboksów 360 (wynik o cały milion wyższy niż ten osiągnięty w analogicznym okresie roku ubiegłego) oraz 2,4 milionów Kinectów. Warto dodać, że w Stanach Zjednoczonych konsola od wielu miesięcy wygrywa z konkurencyjnymi maszynkami Sony i Nintendo. Widać wyraźnie, że kontroler ruchowy ciągnie w górę całą platformę. Łącznie na rynek trafiło do dnia dzisiejszego 52,7 milionów egzemplarzy konsoli Microsoftu oraz 10 milionów Kinectów.

Microsoft jako cała firma wypracował w minionym kwartale 16,43 miliardów dolarów przychodu. Natomiast zyski wyniosły 5,23 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 31 procent w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Jest to zasługa głównie rewelacyjnych wyników Windowsa 7. Do dnia dzisiejszego sprzedano już ponad 350 milionów licencji na ten system operacyjny.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.