Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2019, 13:45

autor: Serek

Wszyscy gramy dla WOŚP - przegląd aukcji z branży growej [aktualizacja]

Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wiele rodzimych firm związanych z branżą wirtualnej rozrywki zdecydowało się wystawić na aukcjach wartościowe przedmioty. Przygotowaliśmy dla Was przegląd aukcji, które mogą Was zainteresować.

WOŚP pomaga już 27 lat. - Wszyscy gramy dla WOŚP - przegląd aukcji z branży growej - wiadomość - 2019-01-13
WOŚP pomaga już 27 lat.

Jak wszyscy zapewne dobrze wiecie, coraz mniej godzin dzieli nas od rozpoczęcia 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja skupi się przede wszystkim na zbiórce pieniędzy na sprzęt w zakładach diagnostyki specjalistycznej, zwłaszcza obrazowej, radiologicznej i laboratoryjnej. Jednym z haseł przewodnich tej imprezy jest „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Dla nas - społeczności skupionej wokół wirtualnej zabawy - granie, chociaż w trochę innym znaczeniu, jest czymś naturalnym, przyjemnością, której oddajemy się w wolnym czasie. Nie przeszkadza to wspierać potrzebujących.

Dowodem na to są działania dużej części polskiej branży growej. Mamy dla Was listę aukcji, na której znajdziecie przedmioty przygotowane przez producentów i wydawców gier, a także przez redakcje poświęcone wirtualnej rozrywce. Licytując, macie szanse wspomóc fundację Jurka Owsiaka. Na liście nie zabrakło aukcji zorganizowanych przez firmę GRY-OnLine S.A., która już po raz 15. wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie licytacje od naszej redakcji znajdziecie tutaj. Co więcej, przypominamy, że cały zysk z niedzielnej sprzedaży abonamentów zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi aukcjami.

Wargaming

Fani czołgów mają o co powalczyć na licytacji. - Wszyscy gramy dla WOŚP - przegląd aukcji z branży growej - wiadomość - 2019-01-13
Fani czołgów mają o co powalczyć na licytacji.

Twórcy takich hitów jak World of Tanks czy World of Warships przygotowali w tym roku trzy aukcje, z których dochód zostanie w całości przeznaczony na konto WOŚP. Na pierwszej aukcji czeka możliwość wylicytowania unikatowego czołgu V poziomu Panzer V/IV, który jak dotąd był dostępny wyłącznie w zamówieniach przedpremierowych. Tegoroczna licytacja jest pierwszą okazją od lat, by go zdobyć. W zestawie, prócz ekskluzywnego czołgu, znajdziemy także 2 koszulki („Polska siła, polska chwała” oraz Maus), brelok, naszywkę, torbę, model czołgu do złożenia oraz kilka cyfrowych gadżetów.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 25 stycznia, 11:00:00

Drugi zestaw, który możecie wylicytować, zawiera czołg Pudel (pojazd premium VI poziomu), czołg Prototyp 50 TP, a także kilka gadżetów. Wśród nich czołg Pudel w wersji fizycznej (do samodzielnego złożenia), dwie koszulki „Polska siła, polska chwała” oraz zestaw ubrań z logotypem World of Tanks (bluza, spodenki, koszulka). Do tego 3 kody bonusowe na czołg Ram II, miejsce w garażu oraz 3 dni abonamentu premium.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 25 stycznia, 11:00:00

Trzecia aukcja zawiera przedmioty z gry World of Warships. Znajdziemy tutaj okręty, takie jak Belfast, Kutuzow, Missouri oraz Kamikaze R. Wszystkie wraz z miejscami w porcie. Dodatkowo, twórcy zdecydowali się umieścić w zestawie nie lada gratkę dla fanów, mianowicie wspólny dywizjon z pracownikami studia. Jeśli wygracie, wystarczy wybrać odpowiedni termin i pływać wspólnie przez godzinę. Dodatkowym gadżetem dostępnym w zestawie jest egzemplarz limitowanej edycji modelu World of Warships: Battleship Bismarck ze specjalnym certyfikatem autentyczności podpisanym przez prezesa firmy COBI oraz projektantów.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 25 stycznia, 11:00:00

The Farm 51

Aukcja The Farm 51 powinna spodobać się miłośnikom militariów.
Aukcja The Farm 51 powinna spodobać się miłośnikom militariów.

Studio The Farm 51 wraz z fundacją „Sprzymierzeni z GROM” przygotowało dla fanów militariów prawdziwą ucztę. Zwycięzca aukcji otrzyma 6 godzinne szkolenie z operatorem GROM-u. Szkolenie obejmie posługiwanie się bronią strzelecką i strzelanie z broni pododdziałów specjalnych GROM, JWK, SEALS oraz DELTA. W ramach programu szkolenia macie szansę poznać procedury bezpieczeństwa i wyposażenie osobiste operatora sił specjalnych oraz zjeść pyszny lunch. Zwycięzca otrzyma również gadżety od fundacji (naszywkę „Sprzymierzeni z GROM”, pamiątkową monetę, kubek i rycinę komandosów litewskiej jednostki specjalnej YTP).

Jeżeli tego było mało, to twórcy dorzucili jeszcze limitowany zestaw World War 3 na 100-lecie niepodległości Polski oraz wizytę w studiu i spotkanie z producentami. W skład zestawu limitowanego wchodzą plecak EDC Lite z logo World War 3, koszulka okolicznościowa, folder z kluczem do gry, metalowy nieśmiertelnik oraz przypinka, a także plakat w formacie A2 wydrukowany na grubym papierze kredowym. Co więcej, zwycięzca dostanie możliwość zaprojektowania unikalnego emblematu, który zostanie umieszczony w grze.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 24 stycznia, 17:51:23

IMGN.PRO

Lubicie wdzianka bohaterów z gier? - Wszyscy gramy dla WOŚP - przegląd aukcji z branży growej - wiadomość - 2019-01-13
Lubicie wdzianka bohaterów z gier?

Twórcy Seven: The Days Long Gone przygotowali aukcję z unikatowymi przedmiotami pochodzącymi z ich gry. W skład zestawu wchodzi limitowana edycja kolekcjonerska oraz niepowtarzalny strój głównego bohatera, wraz z dwiema replikami sztyletów i sztucznym, podświetlanym okiem. Edycja kolekcjonerska zawiera: grę w wersji pudełkowej, 120-stronicowy poradnik, 48-stronicowy artbook, soundtrack na płycie CD, drukowaną mapę wyspy Peh oraz oryginalny plakat z autografami twórców.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 22 stycznia, 12:00:19

CD-Action

Najdłużej działające polskie pismo o grach wideo również dorzuciło swoją cegiełkę do zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wrocławska redakcja utworzyła 5 aukcji, gdzie na graczy czekają gry, gadżety oraz egzemplarz pisma z podpisami redaktorów. W przypadku tego ostatniego zwycięzca będzie mógł wybrać, czy chce otrzymać numer 02/2019 czy 03/2019. Magazyn zostanie wysłany po wybraniu wydania oraz zebraniu podpisów od zespołu redakcyjnego.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 13 stycznia, 18:00:00
Chyba każdy gracz wychowany na CD-A chciałby koszulkę z napisem „I’m Smuggler”.
Chyba każdy gracz wychowany na CD-A chciałby koszulkę z napisem „I’m Smuggler”.

CD-A zdecydowało się też stworzyć trzy pakiety gadżetów, w skład których wchodzą książki, gry planszowe, ubrania, puzzle, jak i akcesoria z gier. Poniżej możecie sprawdzić zawartość wszystkich trzech zestawów:

 1. Zestaw brązowy - koniec aukcji: 13 stycznia, 12:00:00
 1. Zestaw srebrny - koniec aukcji: 13 stycznia, 16:00:00
 1. Zestaw złoty - koniec aukcji: 13 stycznia, 20:00:00

Ostatnim przedmiotem aukcji od CD-Action jest pakiet gadżetów przygotowany wspólnie z firmą Cenega. Pakiet zawiera dwie pełne wersje gier - Fallout 76 (Power Armor Edition) oraz NBA 2K19 z podpisem Marcina Gortata. Dodatkowo zwycięzca może liczyć na zatrzęsienie gadżetów z gier takich jak Soulcalibur VI, Fallout 76, Shadow of the Tomb Raider i Call of Duty: Black Ops 4. Do tego dochodzą figurki z Life is Strange: Before the Storm, breloczek z Obcego: Izolacji czy czerwony krawat z gry Hitman 2.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 25 stycznia, 20:00:00

Ja, Rock

Ta maszynka do grania wyceniana jest na 22 tysiące złotych.
Ta maszynka do grania wyceniana jest na 22 tysiące złotych.

Streamerzy z ekipy Ja, Rock wystawili kilka ciekawych zestawów, które możecie zlicytować. Najciekawszym z nich wydaje się być zmodowany komputer z zestawem peryferiów zbudowany przez Jakuba Malca i Staszka „Tipsa” Wiertelaka we współpracy z firmą Gigabyte. Sprzęt wyceniany jest na kwotę ok. 22 tysięcy złotych. Ten „potwór” posiada kartę graficzną GeForce RTX 2070 XTREME 8G oraz procesor Core i9-9900K - te podzespoły powinny zapewnić rozgrywkę z najwyższym poziomem detali w każdej dostępnej na rynku produkcji.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 16 stycznia, 12:01:48

Nienagrani.pl

Artbook z grafikami i opisami spodoba się każdemu fanowi serii.
Artbook z grafikami i opisami spodoba się każdemu fanowi serii.

Zespół portalu Nienagrani.pl przygotował z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie lada gratką dla posiadaczy konsoli PlayStation 4. Wystawili oni na aukcję specjalną edycję Gran Turismo Sport na platformę Sony. Jak piszą twórcy aukcji, owy egzemplarz jest jednym z 2656 limitowanych, które w swoim czasie rozsyłane były do mediów branżowych. Żaden z nich nigdy nie trafił do regularnej sprzedaży. W skład zestawu wchodzą gra w polskiej wersji językowej, 200 stronicowy artbook oraz pocztówki z samochodami dostępnymi w Gran Turismo.

 1. Link do aukcji - koniec aukcji: 26 stycznia, 21:33:13

GRYOnline.pl

Czekacie na kolejną produkcję CD Projekt Red?
Czekacie na kolejną produkcję CD Projekt Red?

Jak zapewne już wiecie, nasza redakcja również od lat wspiera szczytną inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie aukcje są dostępne pod tym adresem. Znajdziecie tam takie rarytasy jak chociażby limitowana figurka z Cyberpunk 2077, zestaw gadżetów oraz grę Frostpunk i wiele, wiele innych. Akcje charytatywne zostały zorganizowane z pomocą firm Bethesda Softworks, Cenega i 11bit studios. Jeżeli macie ochotę podyskutować o aukcjach, zapraszamy do tego tematu na forum.

To wszystkie aukcje, które udało się nam znaleźć. Może się jednak okazać, że kolejne są właśnie szykowane przez rodzimych twórców czy magazyny branżowe. Jeżeli natkniecie się na jakąś aukcję, której nie ma w naszym zestawieniu, dajcie koniecznie znać w komentarzach, a my uzupełnimy listę. Pamiętajcie, gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

 1. Oficjalna strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy