Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2019, 09:26

autor: Adrian Werner

Wiedźmin Geralt trafi do Monster Hunter World w lutym

Wiemy wreszcie, kiedy Geralt zadebiutuje w Monster Hunter: World. Najsłyniejszy z wiedźminów dołączy do gry w lutym. Najpierw trafi na konsole, a gracze pecetowi poczekają trochę dłużej.

Geralt dołączy do obsady gry w lutym. - Wiedźmin Geralt trafi do Monster Hunter World w lutym - wiadomość - 2019-01-12
Geralt dołączy do obsady gry w lutym.

Miesiąc temu firma Capcom ogłosiła, że do Monster Hunter: World trafi Geralt z Rivii. Teraz twórcy poinformowali, że Biały Wilk dołączy do gry 8 lutego tego roku. Niestety, tego dnia wiedźmin pojawi się tylko w wersjach na konsole Xbox One i PlayStation 4. Gracze pecetowi będą musieli poczekać trochę dłużej.

Na razie niewiele wiemy na temat tego crossovera. Wiadomo, że będzie on miał postać darmowej aktualizacji. Głosu Geraltowi udzieli Doug Cockle, czyli aktor, który wcielił się w tę postać w anglojęzycznych wersjach gier CD Projekt RED. Gracze otrzymają zestaw misji zainspirowanych serią Wiedźmin, a Biały Wilk wyposażony zostanie w te same umiejętności szermiercze oraz zdolności magiczne co w swoim własnym cyklu.

Przypomnijmy, że Monster Hunter: World zadebiutowało 26 stycznia ubiegłego roku, w wersjach na konsole Xbox One i PlayStation 4. Z kolei konwersja pecetowa ukazała się 9 sierpnia.

Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 90% według serwisu Metacritic. Z konsensusem tym zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 9.0/10. Monster Hunter: World okazało się również wielkim przebojem kasowym. Do końca września ubiegłego roku projekt rozszedł się w ponad 10,7 milionach egzemplarzy, co czyni z niego największy sukces w historii firmy Capcom.

Ten rok zapowiada się dla fanów gry obiecująco. Poza darmową aktualizacją z Geraltem szykowany jest również duży płatny dodatek zatytułowany Iceborn, który zaoferuje nowe tereny, misje oraz potwory.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Monster Hunter: World
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Recenzja gry Monster Hunter: World na PC – RPG, jakiego na pecetach jeszcze nie było
  4. Monster Hunter World - poradnik do gry