Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2008, 09:26

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: nowojorska policja krytykuje Saints Row 2, zagraj w demonstrację EndWar, zatańcz boogie w Boogie Superstar, o następcy Xboxa 360 słów kilka, Team Fortress 2 bez aktualizacji. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: nowojorska policja krytykuje Saints Row 2, zagraj w demonstrację EndWar, zatańcz boogie w Boogie Superstar, o następcy Xboxa 360 słów kilka, Team Fortress 2 bez aktualizacji. Zapraszamy do lektury.

Saints Row 2

Nowojorska unia policjantów domaga się zablokowania sprzedaży Saints Row 2. Wśród głównych powodów wymienia przedstawienie policji w bardzo złym świetle, ukazywanie nadmiernej przemocy oraz dawanie fatalnego przykładu młodym osobom. SR2 w wersjach na konsole PS3 i Xbox 360 jest dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych od 14 października.

Tom Clancy’s EndWar

W ramach serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutowała wersja demonstracyjna strategii Tom Clancy’s EndWar. Umożliwia przetestowanie jednej mapy zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i sieciowym multiplayerze (dla dwóch graczy).

Sherlock Holmes: The Awakened Remastered Edition

23 października dojdzie do amerykańskiej premiery specjalnej wersji przygodówki o tytule Sherlock Holmes: The Awakened. Wraz z Remastered Edition autorzy oddadzą do naszej dyspozycji możliwość wyboru widoku (FPP/TPP), aktywacji wskazówek oraz wzbogaconej oprawy graficznej (lepsza gra świateł, shadery, cienie, efekty HD).

Summer Sports 2: Island Sports Party

Firma Deestiner pokusiła się o oficjalną zapowiedź produkcji Summer Sports 2: Island Sports Party, przeznaczonej dla konsoli Nintendo Wii. Pozwoli nam ona na odwiedziny wirtualnego resortu sportowego, przetestowanie dwunastu dyscyplin (m.in. golf, łucznictwo, piłkę nożną i wiele innych) oraz uruchomienie trybu wieloosobowej dla czterech graczy. Wszystko to przy wsparciu dla Wiimote’a i Nunchaka. Premiera Summer Sports 2: Island Sports Party odbędzie się w czwartym kwartale bieżącego roku.

Boogie SuperStar

Electronic Arts poinformowało o wprowadzeniu do amerykańskich sklepów Boogie SuperStar, drugiej części wydanej w 2007 roku gry muzycznej. Możemy w niej zatańczyć do utworów takich wykonawców, jak Rihanna, Fergie, Katy Perry, Maroon 5, Leona Lewis, Alicia Keys, Good Charlotte, Britney Spears, czy Kanye West. W sumie natkniemy się w niej na 40 piosenek. Już dzisiaj powinna się również rozpocząć sprzedaż gry na terenie krajów europejskich.

Unreal Tournament III

W sieci opublikowane zostało drugie wydanie trzeciego dodatku do Unreal Tournament III w wersjach na PC i PS3. Składa się ono z dziesięciu map multiplayer i dwóch dodatkowych postaci. Znajdziecie je m.in. tutaj.

Exit

UbiSoft podał oficjalną europejską datę premiery Exit w wersji na konsolę Nintendo DS. Interesująca komiksowa platformówka z elementami logicznymi trafi do naszych sklepów 7 listopada.

Sam & Max Season One

Sam & Max: Season 1, będący specjalną wersją popularnej przygodówki przygotowaną z myślą o Nintendo WIi, trafił już do sklepów detalicznych na terenie Stanów Zjednoczonych. W listopadzie produkt firmy Telltale Games zadebiutuje również w Europie.

NARUTO: Path of the Ninja 2

W amerykańskich sklepach pojawiły się już także pudełka z Naruto: Path of the Ninja 2, jRPG przygotowanym z myślą o Nintendo DS. Wprowadziła je tam firma D3Publisher of America, będąca oficjalnym wydawcą gry.

Xbox 720

Z informacji przedstawionych na łamach serwisu Xbox Evolved wynika, że następca Xboxa 360 będzie kompatybilny ze swoim poprzednikiem. Jednak to nie wszystko – zdecydowanie większe możliwości pozwolą konsoli na poprawienie jakości wyświetlanej grafiki ze starszych gier. Dotyczy to choćby takich elementów, jak płynność animacji, anti-aliasing, widoczność itp.

X-Blades

Premiera X-Blades (PC, PS3, X360) – gry akcji, ukazanej z perspektywy trzeciej osoby i utrzymanej w konwencji anime – zostałą przesunięta. Produkcja, w której wcielimy się w bohaterkę dysponująca dwoma ostrzami, pełniącymi również rolę pistoletów, zostanie wydana w styczniu 2009 roku (pierwotnie pod koniec 2008 roku).

Team Fortress 2

Jak poinformował Doug Lombardi z firmy Valve, sieciowa strzelanina Team Fortress 2 nie doczeka się już w tym roku żadnych aktualizacji. Dojdzie do nich dopiero w pierwszym kwartale 2009 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Street Fighter IV

Star Trek Online

Naruto: Path of the Ninja 2

Destroy All Humans!: Path of the Furon

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Dead Space

Bioshock

Edge of Twilight

gry