Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 13:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Torchlight II, Forza Motorsport 4, Mass Effect 3) 26/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o steamowej przedsprzedaży Torchlight II, dodatku DLC do gry Forza Motorsport 4, weekendowej akcji dla fanów Mass Effect, a także zapowiadanym pakiecie Resistance: The Trilogy.

Time Gentlemen, Please! / Ben There, Dan That!

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto gry Time Gentlemen, Please! oraz Ben There, Dan That!. Dzieła studia Size Five Games możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Zestaw składający się z obu produkcji kosztuje 0,80 euro (ok. 3 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Cryptic Studios

Przedstawiciele Cryptic Studios ujawnili, że hakerzy przeprowadzili atak na bazę danych studia. Zagrożone są informacje podawane przez użytkowników, którzy założyli konta w grach amerykańskiego dewelopera (np. Star Trek Online, Champions Online). Hakerzy mogli uzyskać dostęp do takich informacji jak nazwisko, data urodzenia, hasło, a nawet szczegóły dotyczące karty kredytowej. Zespół w celach bezpieczeństwa zresetował wszystkim hasła. Najciekawsze jest to, że ataku dokonano w grudniu 2010 roku, ale wykryto go dopiero teraz podczas gruntownej analizy zabezpieczeń firmy.

Torchlight II

Rozpoczęła się przedsprzedaż gry Torchlight II w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam. Nadchodząca produkcja studia Runic Games jest dostępna w cenie 18,99 euro (ok. 80 złotych) i jeśli zamówicie ją przed premierą, otrzymacie gratis pierwszą część z 2009 roku, w którą będziecie mogli od razu zagrać. Z kolei gdy „jedynka” jest już przypisana do Waszej biblioteki Steam, możecie podarować dodatkowy egzemplarz znajomemu. W przedsprzedaży znajduje się również czteropak Torchlight II w cenie 56,99 euro (ok. 240 złotych)

Wieści ze świata (Torchlight II, Forza Motorsport 4, Mass Effect 3) 26/4/12 - ilustracja #1

Cosmi Software / ValuSoft

Firma Cosmi Software stała się właścicielem wydawcy ValuSoft, który dotychczas funkcjonował pod kierownictwem koncernu THQ. Finansowe szczegóły umowy nie zostały ujawnione. ValuSoft zajmował się publikowaniem na rynku wielu pecetowych gier takich jak 18 Wheels of Steel: Extreme Trucker 2, Hunting Unlimited 2011, czy Artist Colony.

EA Montreal

Firma Electronic Arts potwierdziła serwisowi GamesIndustry International, że zwolniona została „niewielka liczba” pracowników oddziału EA w Montrealu. Decyzja o wręczeniu wypowiedzeń jest efektem restrukturyzacji, której główny powód to „chęć skupienia się na rynku cyfrowym, wliczając w to mobilne i społecznościowe projekty”. W jej wyniku część załogi zostanie również przerzucona do innych oddziałów amerykańskiego koncernu. Studio EA Montreal stworzyło m.in. SSX Blur, Army of Two.

Mass Effect 3

Od godziny 3:00 w sobotę (28 kwietnia) do godziny 2:00 we wtorek (1 maja) posiadacze gry Mass Effect 3 w wersji na PC oraz Xboksa 360 będą mogli wziąć udział w akcji o nazwie Operation Exorcist. Jeśli w tym czasie gracze zabiją łącznie milion jednostek Cerberusa, to otrzymają pakiet Victory Pack o jeszcze nieznanej zawartości. Z kolei dla członków drużyn, które chociaż raz przetrwają wszystkie fale przeciwników w trybie multiplayer na Złotym poziomie trudności przeznaczona będzie nagroda w postaci Commendation Pack. Twórcy nieustannie pracują nad tym, by w przyszłości w podobnych akcjach mogli brać udział także użytkownicy PlayStation 3.

Forza Motorsport 4

1 maja w usłudze Xbox Live zadebiutuje kolejny dodatek DLC do gry Forza Motorsport 4. Rozszerzenie May TopGear Car Pack wprowadzi 10 dodatkowych samochodów (w tym m.in. 2012 Hennessey Venom GT, 2011 Ford Transit SuperSportVan, 2012 Smart For Two oraz 1990 Subaru Legacy RS). DLC będzie dostępne za 560 punktów Microsoftu. Oddzielnie będą musieli je kupić także użytkownicy przepustki Season Pass.

Resistance

Firma Sony potwierdziła serwisowi Eurogamer, że planowane jest wydanie pakietu trzech odsłon serii Resistance na PlayStation 3. Zestaw Resistance: The Trilogy po raz pierwszy pojawił się w ofercie sklepu Amazon France z datą premiery wyznaczoną na 16 maja bieżącego roku. Oficjalnej zapowiedzi ze wszystkimi szczegółami doczekamy się w najbliższym czasie.

Angry Birds Space

Studio Rovio udostępniło dodatek DLC Fry Me to the Moon do gry Angry Birds Space w wersji na urządzenia mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS lub Android. Darmowe rozszerzenie wprowadza dziesięć nowych poziomów. W aktualizacji wersji na iOS umieszczono również dwadzieścia Kosmicznych Orłów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: