Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ben There, Dan That! (PC)
OkładkaBen There, Dan That! (PC)

Ben There, Dan That! PC

Gra przygodowa typu point-and-click okraszona ogromną dawką humoru oraz kreskówkową oprawą graficzną. Wspólnie z przyjaciółmi Danem i Benem porwanymi przez Obcych zwiedzamy alternatywne wymiary próbując wrócić do domu.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | indie

Ben There, Dan That! Premiera PC

14lipca2008

producent: Size Five Games wydawca: Size Five Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ben There, Dan That! to klasyczna gra przygodowa typu point-and-click stworzona przez niezależne studio Size Five Games. Śledzimy w niej pełną humoru historię dwóch kumpli: Bena i Dana, którzy bez przerwy wpadają w tarapaty. W trakcie rozgrywki zbieramy porozrzucane przedmioty i nierzadko tworzymy z nich absurdalne urządzenia pozwalające na odblokowanie dostępu do kolejnych lokacji.

Historia rozpoczyna się w Peru śmiercią jednego z głównych bohaterów. Ben próbuje za wszelką cenę wskrzesić Dana i w tym celu opracowuje kuriozalne urządzenie. Po tym krótkim epizodzie para kumpli wraca do domu, gdzie zamierza pooglądać ulubiony program. Okazuje się jednak, że Ben wykorzystał antenę telewizyjną do przywrócenia do życia Dana i w związku z tym bohaterowie muszą stworzyć jej atrapę z porozrzucanych po mieszkaniu przedmiotów. Zmontowana w ten sposób prowizoryczna antena przykuwa uwagę Kosmitów, którzy postanawiają porwać dwójkę znajomych i uwięzić ich w latającym spodku.

Od tego momentu rozpoczyna się główna część rozgrywki. Wspólnie z Danem i Benem odnajdujemy na statku kosmicznym portale prowadzące do alternatywnych wymiarów. W trakcie zabawy rozmawiamy z wieloma interesującymi postaciami, wśród których znajduje się między innymi nawiedzony ksiądz oraz dinozaury. Naszym celem jest zdobywanie kluczy poukrywanych w poszczególnych światach. Z reguły wiąże się to z koniecznością rozwiązywania absurdalnych łamigłówek i kreatywnego wykorzystywania znalezionych przedmiotów.

Gra Ben There, Dan That! posiada bardzo przyjemną, kreskówkową oprawę graficzną. Zarówno postacie, jak i otoczenie sprawiają wrażenie narysowanych przez dziecko, co jeszcze bardziej potęguje absurdalność przedstawionej historii.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ben There, Dan That!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ben There, Dan That! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 450MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7