Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ben There, Dan That! (PC)

Ben There, Dan That! PC

Gra przygodowa typu point-and-click okraszona ogromną dawką humoru oraz kreskówkową oprawą graficzną. Wspólnie z przyjaciółmi Danem i Benem porwanymi przez Obcych zwiedzamy alternatywne wymiary próbując wrócić do domu.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | indie

PC Windows
Okładka Ben There, Dan That! (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14lipca2008

Ben There, Dan That! to klasyczna gra przygodowa typu point-and-click stworzona przez niezależne studio Size Five Games. Śledzimy w niej pełną humoru historię dwóch kumpli: Bena i Dana, którzy bez przerwy wpadają w tarapaty. W trakcie rozgrywki zbieramy porozrzucane przedmioty i nierzadko tworzymy z nich absurdalne urządzenia pozwalające na odblokowanie dostępu do kolejnych lokacji.

Historia rozpoczyna się w Peru śmiercią jednego z głównych bohaterów. Ben próbuje za wszelką cenę wskrzesić Dana i w tym celu opracowuje kuriozalne urządzenie. Po tym krótkim epizodzie para kumpli wraca do domu, gdzie zamierza pooglądać ulubiony program. Okazuje się jednak, że Ben wykorzystał antenę telewizyjną do przywrócenia do życia Dana i w związku z tym bohaterowie muszą stworzyć jej atrapę z porozrzucanych po mieszkaniu przedmiotów. Zmontowana w ten sposób prowizoryczna antena przykuwa uwagę Kosmitów, którzy postanawiają porwać dwójkę znajomych i uwięzić ich w latającym spodku.

Od tego momentu rozpoczyna się główna część rozgrywki. Wspólnie z Danem i Benem odnajdujemy na statku kosmicznym portale prowadzące do alternatywnych wymiarów. W trakcie zabawy rozmawiamy z wieloma interesującymi postaciami, wśród których znajduje się między innymi nawiedzony ksiądz oraz dinozaury. Naszym celem jest zdobywanie kluczy poukrywanych w poszczególnych światach. Z reguły wiąże się to z koniecznością rozwiązywania absurdalnych łamigłówek i kreatywnego wykorzystywania znalezionych przedmiotów.

Gra Ben There, Dan That! posiada bardzo przyjemną, kreskówkową oprawę graficzną. Zarówno postacie, jak i otoczenie sprawiają wrażenie narysowanych przez dziecko, co jeszcze bardziej potęguje absurdalność przedstawionej historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ben There, Dan That!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ben There, Dan That!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 450MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Dwie nowe gry dodane do drugiej edycji Indie Royale
Dwie nowe gry dodane do drugiej edycji Indie Royale

wiadomość13 listopada 2011

Druga odsłona akcji Indie Royale sprzedała się w nakładzie 25 tysięcy egzemplarzy. Z tej okazji paczka zawierająca kilka niezależnych hitów, została wzbogacona o nowe produkcje. Do Scoregasm, Ben There, Dan That!/Time Gentlemen, Please!, Fate of the World oraz NightSky dołączyły strzelanki Bullet Candy Perfect oraz Irukandji. Wszystkie gry można nabyć za około 2,5 euro.