Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 12:51

Twórca Resident Evil robi prawdziwy survival horror dla Bethesdy – gra nosi roboczą nazwę Zwei

Shinji Mikami, czyli twórca Resident Evil, pracuje nad nowym survival horrorem o roboczej nazwie Zwei. Produkcja powstanie w studiu Tango Gameworks, które należy do firmy Bethesda Softworks.

Twórca Resident Evil robi prawdziwy survival horror dla Bethesdy – gra nosi roboczą nazwę Zwei - ilustracja #1

Firma Bethesda Softworks zapowiedziała, że studio Tango Gameworks oraz Shinji Mikami pracują nad nowym survival horrorem o roboczej nazwie Zwei. Mikami to zasłużony deweloper, którego właściwie można określić ojcem tego gatunku. W końcu to on był reżyserem Resident Evil. Japoński producent przekonuje, że otrzymamy dzieło testujące wytrzymałość na strach i psychiczne wyczerpanie. W ramach przedsmaku, pokazano pierwszą grafikę.

„Odnalazłem moje powołanie i ponownie biorę się za czysty survival horror” – powiedział Shinji Mikami, szef Tango Gameworks. Twórca uspokaja, że podchodzi do sprawy poważnie i sprawuje bezpośrednią pieczę nad tym projektem, aby upewnić się, że jego jakość będzie wysoka. Znany producent nakreślił też swoją krótką definicję gatunku, który sam stworzył: „prawdziwy survival horror jest wtedy, gdy gracz konfrontuje się ze strachem i pokonuje go”.

Obrazek z nowej gry twórcy Resident Evil to kolaż różnych lokacji, pokazujący ogólny klimat.

Trzeba przyznać, że informacja o powrocie twórcy Resident Evil do korzeni jest naprawdę intrygująca. W ostatnich latach Mikami krążył po różnych studiach i udzielał im swojego wsparcia oraz doświadczenia. W ten sposób powstały takie produkcje jak Vanquish oraz Shadows of the Damned (pierwszą z nich przygotowało studio Platinum Games, drugą – Grasshopper Manufacture). Czekamy na dalsze wieści i liczymy na wielki powrót survival horrorów.

Survival horror to gatunek, który powstał właściwie wraz z wydaniem Resident Evil (a przynajmniej ta gra zdefiniowała jego ramy). Za największe osiągnięcie w tym temacie wielu uznaje Silent Hill 2. W ostatnich latach pojawia się coraz mniej reprezentantów tego stylu – sama seria Resident Evil skierowała się w stronę akcji. Mimo tego, miłośnicy horrorów mogą liczyć na parę tytułów od czasu do czasu. Doskonałym przykładem jest świetna gra niezależna Lone Survivor.

  1. Oficjalna strona Tango Gameworks