Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Artist Colony (PC)

Artist Colony PC

Łatwa w obsłudze gra strategiczna, w której dbamy o prawidłowy rozwój małej społeczności artystycznej. Podczas zabawy zarządzamy wioską, dbamy o dobre samopoczucie mieszkańców, naprawiamy zniszczone budynki i tworzymy pracowanie dla kolejnych artystów.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Artist Colony (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9lipca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Artist Colony to gra strategiczna z kategorii „casual”, w której wcielamy się w zarządcę małej społeczności. Naszym zadaniem jest dobre zarządzanie wioską oraz uszczęśliwienie jej mieszkańców. Cel ten możemy osiągnąć tylko poprzez właściwe wykorzystywanie ograniczonych środków i dobrze zrealizowany plan zabudowy.

Przed laty dwóch przyjaciół stworzyło małą samowystarczalną wioskę, gdzie artyści mogli w spokoju rozwijać swoje talenty i żyć w otoczeniu ludzi im podobnych. Niestety oboje zakochali się w tej samej kobiecie, co ostatecznie dopuściło do zniszczenia artystycznej komuny. Akcja gry zaczyna się wiele lat później, gdy synowie oryginalnych założycieli dziedziczą zniszczone budynki i ziemie. Zadaniem gracz będzie przywrócenie miejsca do jego dawnej chwały.

Zabawa polega na właściwym zarządzaniu ograniczonymi zasobami. Podczas gry naprawiamy zniszczenia oraz restaurujemy zniszczone budynki, które stają się pracowniami dla malarzy, rzeźbiarzy, kompozytorów itp. Im w lepszym stanie znajduje się dane miejsce tym większą ilość artystów przyciąga, a im więcej ludzi przebywa na ternie wioski tym więcej rąk mamy do pracy przy przywracaniu miejsca do pierwotnego stanu. Rola gracza nie kończy się wraz z zapełnieniem pracowni. Artyści by tworzyć potrzebują odpowiednich warunków pracy oraz inspiracji. Powoduje to, że ciągle musimy rozbudowywać i usprawniać otoczenie, wzbogacając je o atrakcje, takie jak fontanny czy ogrody. Wszystko to by mieszkańcom nie zabrakło natchnienia. Ponadto zamieszkali na naszej posiadłości artyści regularnie ze sobą romansują, a efekty tego mają wpływ na ich dzieła. Osoba ze złamanym sercem tworzyć będzie ponurą sztukę, podczas gdy twórczości tego, kogo uczucia zostały odwzajemnione zyska optymistyczny charakter. Wszystkie rezultaty pracy artystów możemy sprzedawać, zyskując środki na dalsze remonty i inwestycje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Artist Colony

Wymagania wiekowe Artist Colony

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Artist Colony

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.2 GHZ
  • 768 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (GeForce 2 MX lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7