Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2010, 15:00

autor: Hed

Wieści ze świata (Medal of Honor, Enslaved, Assassin’s Creed) 16/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o komiksie o zabójcach z Assassin’s Creed, nowej okazji do wzięcia udziału w becie Medal of Honor oraz DLC do ciekawie zapowiadającego się Enslaved.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o komiksie o zabójcach z Assassin’s Creed, nowej okazji do wzięcia udziału w becie Medal of Honor oraz DLC do ciekawie zapowiadającego się Enslaved.

Sony Online Entertainment

Sony Online Entertainment dołącza do grona firm, które zwolniły w ostatnim okresie pracowników. Zgodnie z raportem serwisu G4 znany deweloper gier MMO pożegnał się z 35 pracownikami, aby poprawić w ten sposób swoją sytuację finansową. Według szacunków powyższa grupa ludzi stanowi zaledwie 4% wszystkich zatrudnionych osób w firmie. Jej przedstawiciele (a właściwie pracownicy PR) zapewniają, że zmiany pozwolą poprawić pozycję producenta, który nadal będzie kładł nacisk na tworzenie gier dla szerokiej publiki.

Assassin’s Creed

Ubisoft zapowiedział mini-serię komiksową poświęconą marce Assassin’s Creed. Nad historią pracują ilustratorzy Cameron Stewart (Batman & Robin, Catwoman) oraz Karl Kerschl (Superman, The Flash). Pomysł pojawi się w sprzedaży pod koniec roku i zapewne będzie promował następną grę z serii. Więcej informacji na ten temat poznamy na imprezie Comi-Con, która odbędzie się już niedługo w San Diego. Na miejscu na pewno nie zabranie też Assassin’s Creed: Brotherhood. Zwiastun historii komiksowej jest dostępny tutaj.

Medal of Honor/Bad Company 2

Na blogu poświęconym serii Battlefield ujawniono, że wszyscy posiadacze gry Battlefield: Bad Company 2 na Steamie mogą dołączyć do zamkniętych testów Medal of Honor, które trwają już od jakiegoś czasu. Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy zajrzeć do biblioteki gier na Steamie (gdzie powinna pojawić się ikonka Medal of Honor) i po prostu ściągnąć odpowiednie pliki.

Enslaved

Tameem Antoniades, szef Ninja Theory, powiedział, że DLC do najnowszej gry studia, czyli Enslaved: Odyssey to the West, będą tylko pobocznymi przygodami, a nie częścią kampanii solowej. W ten sposób twórcy chcieli uprzedzić jakiekolwiek wątpliwości o integralność całej historii, która będzie miała początek, środek i zakończenie. Jeśli komuś natomiast spodoba się produkcja, to będzie mógł wziąć udział w zupełnie pobocznym wyzwaniu. W przypadku gdy DLC będą popularne studio przygotuje ich więcej. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że przed premierą zobaczymy demo tytułu.

Wieści ze świata (Medal of Honor, Enslaved, Assassin’s Creed) 16/07/10 - ilustracja #1

Ubisoft/Electronic Arts

Według doniesień serwisu Bloomberg firma Electronic Arts najwyraźniej zamierza sprzedać swoje udziały Ubisoftu. Pierwszy wydawca posiada około 15% udziałów drugiego, co oczywiście jest całkiem sporą częścią. Sprawa została potwierdzona przez przedstawiciela Ubisoftu, który zapewnił, że wyjdzie to firmie na dobre. W ostatnim okresie finansowym francuskie przedsiębiorstwo odnotowało bardzo dobre wyniki, co podobno powinno nastrajać nas pozytywnie.

Lara Croft and the Guardian of Light

Najnowsze przygody Lary Croft, czyli Guardian of Light, zostaną wydane w pierwszej kolejności na Xboksie 360. Gracze lubujący w pozostałych platformach będą musieli poczekać na nie dodatkowe cztery tygodnie. Ekskluzywność tytułu wiąże się z tym, że stał się on częścią Summer of Arcade, czyli promocji mniejszych produkcji na Xbox Live Arcade. Na Xboksie 360 gra zostanie wydana 18 sierpnia za 1200 punktów Microsoftu. Wersje na PlayStation 3 i PC powinny pojawić się więc mniej więcej miesiąc później.

Galeria obrazków

Alliance of Valiant Arms

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Out of the Park Baseball 11

Pirate Hunter

Combat Wings: The Great Battles of WWII

The Guild 2: Renaissance

Commander: Conquest of the Americas

Galeria filmów

Gramy w DeathSpank

World of Tanks - czołgi lekkie

Napoleon: Total War - Peninsular Campain DLC

gry