Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Pirate Hunter (PC)
OkładkaPirate Hunter (PC)

Pirate Hunter PC

Pirate Hunter to klasyczny przedstawiciel gatunku First Person Shooter (FPS), stworzony przez rosyjskie studio developerskie DIOsoft i wykorzystujący nowoczesny, autorski silnik graficzny DIOsoft Engine.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | piraci | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirate Hunter Premiera PC

10września2009

pudełko PL

24października2010

producent: DIOsoft. wydawca: Noviy Disk wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pirate Hunter

Far Cry

BioShock

Teorie Spisku

Pirate Hunter to klasyczny przedstawiciel gatunku First Person Shooter (FPS), stworzony przez rosyjskie studio developerskie DIOsoft i wykorzystujący nowoczesny, autorski silnik graficzny DIOsoft Engine. Autorem scenariusza jest Matthew Miles Griffiths, mający za sobą już twórczą pracę przy takich tytułach, jak Battlestations: Midway, Privateer 2: The Darkening czy Syndicate Wars.

Wcielamy się w rolę Eddiego Jacksona, emerytowanego żołnierza zawodowego, mającego za sobą wieloletnią służbę w elitarnym oddziale specjalnym amerykańskiej marynarki wojennej – US Navy SEALs. Jego spokojne i wygodne życie zostało brutalnie przerwane przez nieznanych sprawców, którzy porwali statek pasażerski z jego żoną na pokładzie. Nie mając żadnej wieści o losie swej ukochanej postanowił zrzucić ciepłe kapcie i na nowo przywdziać wojenny mundur, choć tym razem działając w charakterze wolnego strzelca. Ze względów praktycznych dołączył do Pielgrzymów, niezależnej organizacji najemnej, zrzeszającej łowców nagród wszystkich narodowości i kontynentów, specjalizujących się w tropieniu i przerabianiu na bitki typów parających się współczesnym kaperstwem i piractwem. Eddie podejmuje się każdej misji, która w jakikolwiek sposób mogłaby przybliżyć go do odnalezienia partnerki. Walcząc ramię w ramię z pozostałymi najemnikami gracz szybko przekonuje się, iż morscy porywacze nie są nędznymi płotkami, a ich plany i ambicje sięgają znacznie dalej.

Od tego miejsca wszystko zależy od naszych zdolności. Fabuła programu jest wielowątkowa i skrywa wiele tajemnic. Ostateczne jej rozwikłanie następuje po ukończeniu 25 głównych, rozbudowanych misji, które pozwalają nam na sprawdzenie swych umiejętności w bardzo różnorodnych warunkach (od starć między łodziami na otwartym morzu przez egzotyczne, wyspowe potyczki aż po klimatyczne, podwodne podróże). Dla spragnionych wrażeń przygotowano także wbudowany generator losowych zleceń, które przyjmujemy niezależnie od podstawowej linii fabularnej.

Złoczyńców wysyłamy gdzie pieprz rośnie za pomocą aż 50 różnych rodzajów współczesnej broni, wśród której znajdziemy także uzbrojenie bardzo osobliwe i awangardowe (pistolety, karabiny snajperskie, podwieszane granatniki, ale i np. podwodne karabinki szturmowe). W trakcie kolejnych walk możemy się natknąć na pojedyncze sztuki ukrytych modeli broni, niedostępnych w standardowym arsenale. Nawet najlepsza broń nie zastąpi jednak skutecznego wsparcia ogniowego ze strony pozostałych członków zespołu. Towarzyszyć nam może grupka złożona z dziewięciu indywidualistów, doświadczonych najemników, każdy z własną przeszłością, specjalizacją i upodobaniami. Przez cały czas musimy jednak pamiętać, iż mamy do czynienia z żołnierzami najemnymi, którzy wiernie służą tylko jednej stronie – pieniądzom. Nie zawsze więc możemy liczyć na ich pełną lojalność i poświęcenie.

Po każdej udanej misji otrzymujemy kuferek z ciężko zarobionymi pieniędzmi. Musimy się przed każdym zleceniem dobrze zastanowić, czy rzeczywiście opłaca się je podejmować, każde zadanie wiąże się bowiem z pewnymi kosztami oraz ryzykiem, zaś zapłata nie zawsze może nam zrekompensować poniesione wydatki i ewentualne straty.

Pod względem technicznym program wyróżnia się nowoczesnym silnikiem, wykorzystującym zaawansowane technologie graficzne (HDR, dynamiczne cienie, shadery w wersji 3.0, efektowna woda i krajobrazy morskie) oraz fizyczne (PhysX).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Pirate Hunter cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Pirate Hunter: 18+

Pirate Hunter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 11 GB HDD
  • Windows XP/Vista