Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Red Ocean (PC)

Teorie Spisku PC

Red Ocean

Red Ocean to pierwszoosobowa gra akcji od zespołu Collision Studios. Produkt ten zaliczany jest do gatunku FPS, lecz cechą wyróżniającą go spośród innych strzelanek jest fakt, że pozwala nam na otwieranie ognia zarówno na lądzie, jak i pod powierzchnią wody.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Red Ocean (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16marca2007

5października2007

pudełko PL

Red Ocean to pierwszoosobowa gra akcji od zespołu Collision Studios. Produkt ten zaliczany jest do gatunku FPS, lecz cechą wyróżniającą go spośród innych strzelanek jest fakt, że pozwala nam na otwieranie ognia zarówno na lądzie, jak i pod powierzchnią wody.

Postać, w jaką wcielamy się w Red Ocean, to osoba Jacka Harda, trudniąca się dość niecodzienną profesją – poszukiwaniem skarbów. Akcja gry rozpoczyna się w czasach zimnej wojny, kiedy to naszemu podopiecznemu udaje się dotrzeć do tajnej, podwodnej bazy, leżącej na terytorium Rosji. Wkrótce po tym śmiałek odkrywa, że wspomniana stacja należy do terrorystów. Zanim jednak Jackowi udaje się poznać całą prawdę, zostaje schwytany w sidła przestępczej organizacji. Od tej chwili jego celem jest nie tylko uratowanie własnego życia, ale także zabezpieczenie losów Kuli Ziemskiej, zagrożonej atakiem biologicznym.

Aby walczyć z dobrze uzbrojonymi oponentami, Hard musi wykorzystać potencjał bezkresnych wód oceanu. Zdolność nurkowania jest szczególnie przydatna, gdyż przez dużą część gry poruszamy się po laboratoriach, stacjach kolejowych czy tunelach kompletnie zalanych przez wodę. Nasi wrogowie nie ułatwiają nam sprawy, podkładając w każdym możliwym miejscu ładunki wybuchowe, ewentualnie polując na nas przy użyciu broni energetycznej, tudzież zamrażającej. Walkę oko w oko z terrorystami możemy podejmować dopiero wtedy, gdy jesteśmy uzbrojeni w granaty ręczne albo broń na tyle celną, aby można nią było trafić w beczki wypełnione paliwem, stojące rzecz jasna w pobliżu adwersarzy. Na deser pozostają nam pojedynki z doskonale wyszkolonymi płetwonurkami, którzy przy użyciu harpunów starają się uświadomić Jackowi, że jego czas dobiega już końca.

Jeśli chodzi o techniczne strony Red Ocean, należy zwrócić uwagę na realistycznie wykonane fale wodne oraz przedstawione z dbałością o szczegóły środowisko oceaniczne. Autorzy zadbali o właściwe odwzorowanie tamtejszej fauny i flory, dokładając do swego dzieła także nienaganną fizykę, za sprawą której dane jest nam poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 11,99 PLN

Gry podobne do Teorie Spisku

Klasyfikacja PEGI Teorie Spisku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ukończono prace nad niemiecką wersją gry Red Ocean
Ukończono prace nad niemiecką wersją gry Red Ocean

wiadomość8 marca 2007

Według informacji podawanych przez niemieckiego wydawcę dtp entertainment, umiejscowiony w Hanowerze zespół Collision Studios ukończył prace nad pierwszoosobową grą akcji o nazwie Red Ocean. Tym samym projekt osiągnął status „gold”, a płyta matka z finalnym kodem dzieła wysłana została do tłoczni.

Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry Red Ocean
Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry Red Ocean

wiadomość27 lutego 2007

Przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby gra akcji osadzona w morskich głębinach powinna posiadać odpowiednią oprawę dźwiękową, która zapewni oddanie klimatu lodowatego spokoju podwodnego świata. Dlatego też firma DTP entertainment AG postanowiła zatrudnić profesjonalnych artystów trudniących się tworzeniem soundtracków do skomponowania muzycznej warstwy gry Red Ocean.