Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Red Ocean (PC)
OkładkaRed Ocean (PC)

Teorie Spisku PC

Red Ocean

Red Ocean to pierwszoosobowa gra akcji od zespołu Collision Studios. Produkt ten zaliczany jest do gatunku FPS, lecz cechą wyróżniającą go spośród innych strzelanek jest fakt, że pozwala nam na otwieranie ognia zarówno na lądzie, jak i pod powierzchnią wody.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teorie Spisku Premiera PC

16marca2007

pudełko PL

5października2007

producent: Collision Studios wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Teorie Spisku

BioShock

Doom (1993)

System Shock (1994)

Red Ocean to pierwszoosobowa gra akcji od zespołu Collision Studios. Produkt ten zaliczany jest do gatunku FPS, lecz cechą wyróżniającą go spośród innych strzelanek jest fakt, że pozwala nam na otwieranie ognia zarówno na lądzie, jak i pod powierzchnią wody.

Postać, w jaką wcielamy się w Red Ocean, to osoba Jacka Harda, trudniąca się dość niecodzienną profesją – poszukiwaniem skarbów. Akcja gry rozpoczyna się w czasach zimnej wojny, kiedy to naszemu podopiecznemu udaje się dotrzeć do tajnej, podwodnej bazy, leżącej na terytorium Rosji. Wkrótce po tym śmiałek odkrywa, że wspomniana stacja należy do terrorystów. Zanim jednak Jackowi udaje się poznać całą prawdę, zostaje schwytany w sidła przestępczej organizacji. Od tej chwili jego celem jest nie tylko uratowanie własnego życia, ale także zabezpieczenie losów Kuli Ziemskiej, zagrożonej atakiem biologicznym.

Aby walczyć z dobrze uzbrojonymi oponentami, Hard musi wykorzystać potencjał bezkresnych wód oceanu. Zdolność nurkowania jest szczególnie przydatna, gdyż przez dużą część gry poruszamy się po laboratoriach, stacjach kolejowych czy tunelach kompletnie zalanych przez wodę. Nasi wrogowie nie ułatwiają nam sprawy, podkładając w każdym możliwym miejscu ładunki wybuchowe, ewentualnie polując na nas przy użyciu broni energetycznej, tudzież zamrażającej. Walkę oko w oko z terrorystami możemy podejmować dopiero wtedy, gdy jesteśmy uzbrojeni w granaty ręczne albo broń na tyle celną, aby można nią było trafić w beczki wypełnione paliwem, stojące rzecz jasna w pobliżu adwersarzy. Na deser pozostają nam pojedynki z doskonale wyszkolonymi płetwonurkami, którzy przy użyciu harpunów starają się uświadomić Jackowi, że jego czas dobiega już końca.

Jeśli chodzi o techniczne strony Red Ocean, należy zwrócić uwagę na realistycznie wykonane fale wodne oraz przedstawione z dbałością o szczegóły środowisko oceaniczne. Autorzy zadbali o właściwe odwzorowanie tamtejszej fauny i flory, dokładając do swego dzieła także nienaganną fizykę, za sprawą której dane jest nam poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Teorie Spisku cena w dniu premiery: 11,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Teorie Spisku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.