Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2012, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Max Payne 3, Ghost Recon: Future Soldier, Krater) 3/10/12

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Max Payne 3 oraz Ghost Recon: Future Soldier, przepustce Season Pass do Assassin's Creed III, aktualizacji produkcji Krater, a także nowym dziale Aplikacje w serwisie Steam. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Universe at War: Earth Assault

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Universe at War: Earth Assault. Dzieło studia Petroglyph możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 3,75 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Max Payne 3

Firma Rockstar Games ogłosiła, że opóźniony dodatek DLC Hostage Negotiation Map Pack do gry Max Payne 3 zostanie udostępniony jeszcze tej jesieni. W jego skład wejdą cztery nowe mapy do rozgrywki multiplayer (Club Moderno, Estadio Do Galatians, O Palacio Strip Club, Favela Heights), dwie bronie (snajperka M24, karabin szturmowy IA2), strój chroniący przed eksplozjami (Bomb Suit), narzędzie do zastawiania wybuchowych pułapek (Explosive Burst), a także maska spowalniająca czas przeładowania broni u przeciwników (Intimidation Mask). Rozszerzenie będzie dostępne w usługach Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live w cenie 9,99 dolarów (ok. 32 złotych bez podatku VAT) lub 800 punktów Microsoftu.

Wieści ze świata (Max Payne 3, Ghost Recon: Future Soldier, Krater) 3/10/12 - ilustracja #1
Favela Heights

Steam

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam uruchomiono dział Aplikacje, w którym można zakupić i ściągnąć cyfrowe wersje udostępnionych programów użytkowych. Początkowa oferta jest dość uboga, ale z czasem będzie się rozrastać. Znajdziemy w niej m.in. GameMaker: Studio, 3D-Coat, ArtRage Studio Pro, czy 3DMark Vantage. Do 9 października (godzina 19:00) wszystkie programy są dostępne z 10% zniżką.

Assassin’s Creed III

Amerykańscy użytkownicy usługi PlayStation Network mogą składać zamówienia przedpremierowe na cyfrową wersję gry Assassin’s Creed III: Gold Edition. „Złota” edycja kosztuje 89,99 dolarów (ok. 286 złotych bez podatku VAT) i oprócz samej produkcji zawiera także przepustkę Season Pass, o której spekulowało się od jakiegoś czasu. Oznaczałoby to, że sam Season Pass zostanie wyceniony po premierze na 29,99 dolarów (ok. 95 złotych bez podatku VAT). Przypomnijmy, że po zakupie przepustki otrzymamy dostęp do wielu dodatków DLC do Assassin’s Creed III (w tej chwili wiadomo tylko, że ma być ich dużo), które oddzielnie kosztowałyby łącznie więcej, niż sam Season Pass.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier

Firma Ubisoft zapowiedziała dodatek DLC Khyber Strike do gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier. W jego skład wejdą trzy mapy do rozgrywek sieciowych (Switchback, Palace, Transit), nowy tryb wieloosobowy (Takeover), kolejna mapa grywalna w Guerilla Mode (Village), dodatkowe osiągnięcia do odblokowania, a także zwiększony o dziesięć stopni maksymalny poziom doświadczenia. Rozszerzenie zadebiutuje 9 października na Xbox Live i dzień później na europejskim PlayStation Network w cenie 800 punktów Microsoftu lub 9,99 dolarów (ok. 32 złotych bez podatku VAT). DLC ukaże się na PC w późniejszym terminie.

Wieści ze świata (Max Payne 3, Ghost Recon: Future Soldier, Krater) 3/10/12 - ilustracja #2
Khyber Strike DLC

The Elder Scrolls / The Secret World

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazły się gry The Elder Scrolls III: Morrowind GOTY, The Elder Scolls IV: Oblivion GOTY oraz The Secret World. Poszczególne produkcje dostępne są o 50% taniej. Oferta zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00. Niestety, brakuje w niej zniżki na The Elder Scrolls V: Skyrim, gdyż ten tytuł nie jest dostępny dla Polaków na Steamie.

Krater

Studio Fatshark 23 października udostępni aktualizację gry Krater. Największą nowością wprowadzoną w łatce będzie sieciowy tryb kooperacji. Oprócz tego twórcy przygotują nowe mapy, więcej utworów muzycznych do ścieżki dźwiękowej, a także naprawią błędy wykryte przez graczy. Patch będzie dostępny całkowicie za darmo, a więcej informacji na jego temat usłyszymy w najbliższych dniach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: