Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2012, 11:20

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Assassin’s Creed III – przygotujcie się na zalew dodatków DLC

Według niepotwierdzonej oficjalnie plotki, firma Ubisoft szykuje masę dodatków DLC do Assassin’s Creed III. Podobno ma ich być tyle, że pojawi się możliwość wykupienia tzw. „Season Pass”, czyli przepustki zapewniającej dostęp do wszystkich pojawiających się po premierze dodatków.

Assassin’s Creed III – przygotujcie się na zalew dodatków DLC - ilustracja #1
Assassin’s Creed III

Serwis Kotaku opublikował zdjęcie przedstawiające list skierowany do sklepu GameStop, rzekomo wysłany przez ekipę Ubisoftu pracującą nad trzecią częścią serii Assassin’s Creed. Z wiadomości tej wynika, że planowane jest wydanie wielu dodatków do Assassin’s Creed III. Jeśli wierzyć autentyczności listu, już niedługo gracze będą mogli zamawiać tzw. „Season Pass”, który prawdopodobnie zapewni dostęp do wszystkich przyszłych DLC. Zaletą tego rozwiązania jest cena, która na pewno będzie korzystniejsza niż przy zakupie dodatków osobno.

Na początku listu Ubisoft dziękuje ludziom z GameStop za sprostanie oczekiwaniom odnośnie złożonych zamówień przedpremierowych na gry studia. Następnie czytamy:

Jesteśmy w trakcie tworzenia pomocniczej drużyny deweloperskiej, która zajmie się pracą nad popremierową epizodyczną zawartością, aby wciąż zapewniać niezwykłe doznania, jakich bez wątpienia dostarczy Assassin’s Creed III. Mając ekipę stworzoną specjalnie w tym celu, planujemy podnieść poprzeczkę dla jakości DLC w naszej branży.

Wiemy, że nieobce jest Wam pojęcie ‘Season Pass’, a już wkrótce my również zaczniemy zbierać zamówienia przedpremierowe na nasz własny ‘Season Pass’. Pragniemy Waszej dalszej współpracy w informowaniu klientów, iż korzystniej jest zamawiać Assassin’s Creed wraz z ‘Season Pass’.”

Assassin’s Creed III – przygotujcie się na zalew dodatków DLC - ilustracja #2
List od Ubisoft do sklepu GameStop

Nie wiadomo czy rozszerzenia mają obejmować tryb jednoosobowy, wieloosobowy, czy oba. Poprzednie części Assassin’s Creed doczekały się dość rozbudowanych dodatków, jak choćby Bitwa o Forli i Ognie Próżności do „dwójki”, Zaginięcie Leonarda i Kopernik (niedostępny na PC) do Brotherhood oraz Zaginione Archiwum do Revelations (do dwóch ostatnich pojawiło się też kilka mniejszych DLC uzupełniających tryb multiplayer m.in. o nowe mapy i postaci). Jak dotąd, posiadacze PC zazwyczaj otrzymywali kolejne części cyklu nieco później niż konsolowcy, ale za to uzupełnione o dodatkową zawartość w cenie gry. Czy podobnie będzie tym razem? Na razie wiemy jedynie, że polska premiera konsolowego wydania Assassin’s Creed III planowana jest na 30 października, natomiast pecetowcy otrzymają grę później jeszcze w tym roku.