Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2013, 14:00

autor: Hed

Wieści ze świata (Killing Floor, Dark, Twitch, Project CARS, Skullgirls) 5/7/13

Dziś piszemy m.in. o darmowym tygodniu z grą Killing Floor, spóźnionej premierze pecetowej wersji Dark, współpracy platformy Steam z serwisem Twitch oraz becie bijatyki Skullgirls na PC. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Anno 2070

W ofercie dnia na Steamie przeceniono grę Anno 2070, lecz ta oferta niekoniecznie jest atrakcyjna dla graczy z Polski. Po obniżce produkcja kosztuje 20,09 euro, czyli ok. 85 zł. Promocja będzie obowiązywała do godziny 19:00.

Sklep wystartował także z ofertami weekendowymi. Rozpoczął się darmowy weekend z Left 4 Dead 2. Sama gra doczekała się też sporej przeceny: za jeden egzemplarz zapłacimy 3,49 euro (ok. 15 zł). Jeszcze lepszą okazją jest zakup czteropaku, który kosztuje 10,49 euro, czyli ok. 45 zł. Drugi darmowy weekend dotyczy wyścigów Sonic & All-Stars Racing Transformed. Oprócz sposobności wypróbowania gry za darmo, możemy kupić ją za jedyne 6,24 euro (ok. 29 zł). Również w tym przypadku przeceniono czteropak na 16,74 euro (ok. 72 zł).

Killing Floor

Studio Tripwire wystartowało z wydarzeniem nazwanym Killing Floor Summer 2013 Sideshow Event, w ramach którego gra Killing Floor otrzyma nową aktualizację, zawierającą między innymi dodatkowy tryb rozgrywki oraz możliwość odblokowania niedostępnej wcześniej postaci. Osoby, które jeszcze nie grały w ten tytuł przypominający Left 4 Dead mogą nadrobić zaległości – od 4 do 11 lipca będzie on bowiem dostępny za darmo na Steamie. Killing Floor to kooperacyjna strzelanka pierwszoosobowa o walce z zombie i innymi potworami.

Nie graliście w Killing Floor? Jest okazja, żeby to nadrobić za darmo. - Wieści ze świata (Killing Floor, Dark, Twitch, Project CARS, Skullgirls) 5/7/13 - wiadomość - 2013-07-05
Nie graliście w Killing Floor? Jest okazja, żeby to nadrobić za darmo.

Steam i Twitch

Platforma dystrybucji Steam oraz serwis do streamowania gier Twitch podjęły współpracęinformuje serwis Gamasutra. Dzięki temu porozumieniu gracze mogą połączyć konta Twitch i Steam, co pozwoli korzystać z nowych funkcji. Na razie opcja jest skierowana przede wszystkim do fanów gry Dota 2, którzy będą mogli oglądać turnieje na Twitchu i zdobywać przedmioty na Steamie. Podobno firma Valve pracuje z załogą Twitcha nad dalszym rozwojem tej kooperacji, więc w przyszłości możemy spodziewać się większej liczby atrakcji.

Project CARS

Project CARS, czyli ciekawy symulator motoryzacyjny od studia Slightly Mad, pojawił się na Steamie. Niestety, na razie gra jest dostępna tylko dla wybranych reprezentantów jej społeczności, a konkretniej osób mających status „senior manager”. Od piątku w produkcję zagrają także „młodsi członkowie”. W praktyce oznacza to, że Project Cars nie będzie można kupić i ściągnąć ze Steama. Przynajmniej do czasu, kiedy autorzy rozpoczną oficjalną sprzedaż. Przypominamy, że gra wystartowała na portalu WMD, gdzie Slightly Mad Studios zbierało pieniądze w zbiórce społecznościowej. W zamian za wpłaty, gracze mogli uzyskać dostęp do wczesnej wersji gry. W ten sposób uzbierano budżet wynoszący 3,75 miliona euro.

Dark

Po zaliczeniu drobnego opóźnienia pojawiła się pecetowa wersja Dark, czyli gry składankowej o wampirach. Produkcja jest dostępna w dystrybucji cyfrowej i wersji pudełkowej w wybranych rejonach Europy (niestety, polscy dystrybutorzy się nią nie zainteresowali). W Dark wcielamy się w wampira walczącego z globalną korporacją Geoforge przy pomocy swoich nietypowych zdolności. Przykład wybranych ataków i technik, jakie zastosuje bohater gry znajdziecie w poniższym zwiastunie.

Skullgirls

Studio Lab Zero Games udostępniło wersję beta pecetowego wydania swojej bijatyki Skullgirls – dostęp do niej otrzymały osoby, które wpłaciły na projekt co najmniej 36 dolarów w akcji na portalu IndieGoGo. Klucz do bety, opublikowanej na Steamie, można uzyskać na stronie Humble Bundle. Twórcy wciąż przyjmują datki w swoim sklepie, gdzie można wpłacić od 5 do 81 dolarów – określone kwoty gwarantują dostęp do wczesnego wydania produkcji. Beta ma pomóc w znalezieniu oraz wyeliminowaniu błędów i będzie regularnie aktualizowana o nową zawartość. Premiera pecetowej edycji, według oficjalnego FAQ, powinna odbyć się jeszcze w lipcu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Imperium: Galactic War
 2. Void Destroyer
 3. Dare to Fly
 4. Dungeon Smash: Dark Isles
 5. Nightmares from the Deep: The Siren’s Call
 6. Out There
 7. Motorbike
 8. Assetto Corsa
 9. Grand Theft Auto V
 10. One Piece: Pirate Warriors 2
 11. TrackMania 2: Valley
 12. Dragon Ball Z: Battle of Z
 13. Remington Great American Bird Hunt
 14. ZRun
 15. Euro Truck Simulator 2: Go East! Ekspansja Polska

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Might & Magic: Duel of Champions - Cosplay: Sukkub
 2. Mortal Kombat - GRYOnAir.pl - gramy w Mortal Kombat na PC
 3. Destiny - rozgrywka w trybie multiplayer
 4. Dragon Ball Z: Battle of Z - zwiastun rozgrywki
 5. NCAA Football 14 - zwiastun na premierę
 6. Saints Row IV - Dzień Niepodległości trailer
 7. Legends Of Aethereus - trailer
 8. Legends Of Aethereus - zwiastun rozgrywki w wersji beta
 9. Firefall - gameplay trailer #3
 10. Mortal Kombat - zwiastun na premierę wersji PC
 11. One Piece: Romance Dawn - zwiastun wersji na 3DS
 12. One Piece: Pirate Warriors 2 - trailer #2
 13. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - zwiastun wersji PC
 14. Saint Seiya: Brave Soldiers - trailer
 15. TrackMania 2: Valley - zwiastun na premierę
 16. Lightning Returns: Final Fantasy XIII - The Divine Task trailer