Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Dare to Fly (PS3)

Dare to Fly PS3

Trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w odważne ptaki-nieloty, które próbują udowodnić, że także potrafią wznosić się w niebiosa. Gracze sterują wystrzelonym z procy ptakami, starając się dolecieć do przeciwnego końca planszy.

Zręcznościowe | TPP | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Dare to Fly (PS3)

producent: Gameshastra Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

26czerwca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dare to fly to trójwymiarowa gra zręcznościowa stworzona z myślą o kontrolerze PlayStation. Wcielamy się w nieumiejące latać ptaki, które dzięki maszynom i sprytowi wznoszą się w powietrze. Za stworzenie produkcji odpowiada indyjska firma GameShastra, która na rynku działa od 2006 roku, publikując od tamtego czasu szereg produkcji casualowych, zarówno na konsole jak i urządzenia mobilne. Gra jest już drugą propozycją dewelopera, po Kite Fight, która przeznaczona jest dla posiadaczy kontrolera ruchu firmy Sony. Warto jednak zaznaczyć, że Dare to fly współpracuje w pełni także z padem DuaShock 3.

Historia w grze jest dość prosta i pozostaje jedynie pretekstem dla kolejnych misji i poziomów. Gracze wcielając się w jednego z przedstawicieli spokojnego klanu ptaków-nielotów (w jego skład wchodzą np. strusie i pingwiny). Żyje on w spokoju i w zgodzie do czasu gdy atakuje je stado złych sokołów. Pokojowo nastawiona grupa musi więc zewrzeć szyki i pokazać najeźdźcom, że równie dobrze jak oni czuje się w powietrzu, przy okazji ratując porwane przez czarne charaktery młode pisklaki.

Na grę składa się 29 otwartych trójwymiarowych poziomów, różniących się wielkością oraz scenografią. Zwiedzimy między innymi afrykańską sawannę, Arktykę oraz Wielki Kanion. Model rozgrywki jest nieskomplikowany. Akcję obserwujemy z perspektyw trzeciej osoby. Na początku każdego poziomu jesteśmy wystrzeliwani w powietrze, a naszym celem jest wylądowanie w środku tarczy po przeciwnej stronie planszy. W trakcie lotu manipulujemy naszą wysokością i szybkością machając i zmieniając pozycję kontrolera w naszych rękach. Na naszej drodze umieszczono wiele przeszkód, ale również różnego rodzaju power-upów, dzięki którym przez krótki czas kontrolujemy np. jeden z wielu pojazdów latających, przyspieszających podróż. Na koniec każdego levelu przyznawane nam są punkty, które zależą od tego czy udało nam dotrzeć się do celu, znaleźć podwieszone na balonach pisklęta oraz przelecieć przez unoszące się nad ziemią złote pierścienie.

Oprawa graficzna Dare to fly nie zachwyca i nie rzuca na kolana, ale nie przeszkadza też w rozgrywce, spełniając swoje zadanie. Wszystkie plansze są kolorowe i pełne życia co sprawa, że gra jest dobrą propozycją dla całej rodziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dare to Fly

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dare to Fly

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move