Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Motorbike (PS3)
OkładkaMotorbike (PS3)

Motorbike PS3

Zręcznościowa gra z motocyklami w roli głównej. Podobnie jak w przypadku popularnej serii Trials, gracze muszą pokonać na dwuśladzie skomplikowane i szalone trasy, pełne pułapek, ruchomych mostów, zapadni oraz innych przeszkód. Produkcja posiada również lokalny tryb co-op.

Zręcznościowe | motocyklowe | motocross | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Motorbike Premiera PS3

25czerwca2013

producent: baKno Games wydawca: baKno Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Motorbike to motocyklowa zręcznościówka w oprawie 2.5D. Producentem tytułu jest amerykańskie studio baKno, specjalizujące się w prostych tytułach przeznaczonych na platformy mobilne, takie jak smarphone'y czy tablety oraz komputery PC. Motorbike na PlayStation 3 jest poprawiona wersją oryginału, dostępnego od 2012 roku na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Twórcy poprawili nieco oprawę graficzną, wprowadzili tryb multiplayer, a także nowe przeszkody i elementy tras.

Model rozgrywki w grze przypomina ten znany świetnie z serii Trials, która zadebiutowała na konsoli Xbox 360 oraz pecetach. Akcję obserwujemy z boku, a gracze wcielają się w motocyklistę-kaskadera, który pokonuje skomplikowane trasy pełne najrozmaitszych przeszkód i pułapek. Plansze oraz kierowcy zostali przedstawieni w trójwymiarze, jednak wszystkie poziomy zrealizowane są i zbudowane na dwuwymiarowym planie. Tytuł odbiega jednak znacząco jakością wykonania od tego co prezentują przedstawiciele cyklu Trials. Posiada on najrozmaitsze błędy i usterki. Nie tylko utrudniają one życie, ale wręcz uniemożliwiają zwykłą zabawę. Motorbike posiada w sumie 80 tras, które przez nieudane projekty i brak checkpointów okazują się testem na cierpliwość, wywołującym bezustanną frustrację.

Twórcy wprowadzili do gry możliwość lokalnej zabawy multiplayer, gracze mogą rywalizować ze sobą lub współpracować na jednej planszy. Póki obaj motocykliści pozostają w zasięgu wzroku gramy na jednym ekranie. Jeżeli się rozdzielimy, gra przedziela go na pół. Niestety w trakcie tego procesu kamera często gubi kompletnie swój cel, przez co niełatwo o wpadnięcie w tym czasie w jakąś przeszkodę lub kompletne zablokowanie zawodnika. Warto jeszcze dodać, że Motorbike posiada edytor tras i pozwala dzielić się nimi z innymi graczami. Nie zabrakło również trofeów oraz sieciowych tablic najlepszych graczy.

Oprawa graficzna tytułu znajduje się poniżej przyjętych standardów na PlayStation 3. Modele postaci oraz tekstury są nieciekaw i miejscami zwyczajnie odpychające.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Motorbike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.