Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Dungeon Smash: Dark Isles (X360)

Dungeon Smash: Dark Isles X360

Old-schoolowa gra zręcznościowa z elementami RPG, wzorowana na legendarnym Gauntlet. Jako jeden z czterech czempionów wyruszamy w głąb mrocznych lochów, by uwolnić porwane przez demony księżniczki.

Zręcznościowe | fantasy | elementy RPG | indie | kooperacja | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Dungeon Smash: Dark Isles (X360)

producent: HaikuInteractive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

30czerwca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Smash: Dark Isles jest old-schoolową, zręcznościową grą akcji z elementami RPG, wzorowaną na legendarnym w epoce automatów coin-op Gauntlet. Za jej powstanie odpowiada małe, niezależne studio HaikuInteractive, mające na swoim koncie całkiem sporą liczbę tytułów na XBOX Live Arcade i XBOX Live Indie Games.

Historia opowiedziana w grze zaczyna się w chwili, gdy cztery księżniczki z czterech rozdartych wojną królestw podążają pod eskortą naszych bohaterów do neutralnego miasta Overkalix, gdzie mają podpisać długo wyczekiwany traktat pokojowy. Jednak w przeddzień ceremonii miasto zostaje zaatakowane przez demony, które – jak łatwo się domyślić - porywają księżniczki by uwięzić je w położonych na Mrocznych Wyspach rozległych lochach. Wcielając się w jednego z czempionów, ruszamy czym prędzej w kierunku lochów na ratunek naszej ukochanej księżniczce.

Swoją postać możemy wybrać spośród czterech, różniących się profesją i zdolnościami bohaterów. Gladiator Balbak jest ciężki, powolny ale niezrównany w walce wręcz. Zabójczyni Xan jest za to szybka, zwinna i rozprawia się z przeciwnikami przy pomocy swych śmiercionośnych ostrzy. Paladyn Alandro posługuje się ciężkim i zabójczym młotem, a wspierany jest przez przychylność bogów. I wreszcie elfia czarodziejka Shayleah, słaba fizycznie lecz władająca potężną mocą magiczną. Każdy z bohaterów posiada swoją własną historię, swoje motywacje i dylematy moralne, wpływające na jego zachowanie i styl walki.

Gracze przemierzą potężne, niekończące się lochy, wypełnione różnej maści plugastwem, takim jak gobliny, trolle i demony. Każdy pokonany przeciwnik jest źródłem punktów doświadczenia, dzięki którym możemy rozwijać zdolności naszego alter ego i wyposażać go w coraz to nowsze bronie i moce. Po drodze zdobywamy też cenne łupy i złoto. Dungeon Smash pozwala na zabawę w pojedynkę lub kooperację do 4 graczy jednocześnie. Autorzy zafundowali nam również kilka możliwych zakończeń.

W grze zastosowano 2-gałkowy system sterowania, pozwalający na jednoczesne poruszanie się i walkę w dwu niezależnych kierunkach. Od strony graficznej na ekranie króluje półmrok lochów, rozświetlany jedynie pochodnią bohatera oraz efektami walki. Dungeon Smash posiada oryginalną ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Toma Bartona i Jamie'ego Telforda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Gry podobne do Dungeon Smash: Dark Isles

Wymagania wiekowe Dungeon Smash: Dark Isles

odpowiednia dla każdego wieku