Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2014, 14:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Fable Trilogy, DayZ, Wiedźmin 3: Dziki Gon) 20/1/14

Dziś piszemy m.in. o zestawie Fable Trilogy, eksperymentalnym patchu do samodzielnej wersji DayZ, wydaniu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Australii i Nowej Zelandii, a także o anulowanym projekcie studia Harmonix. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Spec Ops: The Line

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Spec Ops: The Line. Dzieło studia Yager Development możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

DayZ

Studio Bohemia Interactive wypuści dzisiaj eksperymentalny patch (tylko na niektórych serwerach) do samodzielnej wersji gry DayZ, który 24 stycznia zostanie oficjalnie wydany w formie pełnoprawnej, przetestowanej aktualizacji. Łatka wyeliminuje możliwość noszenia nieskończenie wielu plecaków, doda spawnujące się strzelby oraz piły, a także wprowadzi kilka innych nowości, o których przeczytacie na oficjalnym forum.

EverQuest Next Landmark

W sieci pojawił się najnowszy materiał wideo, w którym producent Terry Michaels wypowiada się na temat różnych aspektów gry EverQuest Next Landmark. Już jutro powinna zostać udostępniona jej wersja alfa, do której dostęp można uzyskać poprzez zakup jednego z droższych pakietów dostępnych pod tym adresem. Jeden z nich to kosztujący 59,99 dolarów (ok. 184 zł) Explorer Pack. Producent ujawnił przy okazji, że już niedługo twórcy zdradzą szczegóły na temat systemu craftingu w grze.

Enemy Front / Lords of the Fallen

Firma Namco Bandai Games America zajmie się wydaniem konsolowych wersji gier Enemy Front oraz Lords of the Fallen w Północnej i Południowej Ameryce. Są to produkcje polskiego studia CI Games, które ukażą się w tym roku. Enemy Front jest przygotowywany z myślą o PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a Lords of the Fallen ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie dystrybuowany m.in. także w Australii i Nowej Zelandii, a to dzięki porozumieniu, jakie studio CD Projekt Red podpisało z firmą Namco Bandai Games Australia. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Namco Bandai zajmie się dystrybucją trzeciej części Wiedźmina w Europie. Tytuł zadebiutuje w tym roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Fable Trilogy

Przedstawiciel firmy Microsoft potwierdził serwisowi Eurogamer, że 7 lutego na rynku zadebiutuje zestaw Fable Trilogy dedykowany konsoli Xbox 360. Zgodnie z nazwą, jest to pakiet zawierający trzy części popularnej serii: Fable 2, Fable 3 oraz nadchodzące Fable Anniversary, czyli remake pierwszej odsłony cyklu. Tym samym zestaw ukaże się w Europie tego samego dnia co Fable Anniversary.

Fable Trilogy zadebiutuje 7 lutego w Europie na Xboksie 360
Fable Trilogy zadebiutuje 7 lutego w Europie na Xboksie 360

Harmonix

Z życiorysu jednego z projektantów pracujących w studiu Harmonix (serie Dance Central, Rock Band) wynika, że deweloper ostatnio anulował prace nad „niezapowiedzianym tytułem na Xboksa One korzystającym z Kinecta”. Nie wiemy o jaki projekt może chodzić, choć w marcu ubiegłego roku mówiło się o tym, że zespół przygotowuje trzy produkcje jednocześnie. Deweloper nie udzielił komentarza w tej sprawie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Bound by Flame
 2. Alien: Isolation
 3. Destiny
 4. Ar Nosurge
 5. Assetto Corsa
 6. Battleground: Ardennes
 7. Battleground 4: Shiloh
 8. Battleground 6: Napoleon in Russia

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Divinity: Grzech Pierworodny – Steam Early Access trailer
 2. Etherium – trailer
 3. Rambo – gameplay trailer