Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Fable Trilogy (X360)
OkładkaFable Trilogy (X360)

Fable Trilogy X360

Pakiet trzech tytułów ze słynnej serii fabularnych gier akcji, wykreowanej przez Lionhead Studios Petera Molyneuxa.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable Trilogy Premiera X360

7lutego2014

producent: LionHead Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fable Trilogy to specjalny pakiet trzech gier, należących do jednej z najpopularniejszych serii RPG akcji wszechczasów. Cechą charakterystyczną cyklu były nowatorskie rozwiązania, takie jak system gestów czy ewolucja głównego bohatera – nie tylko w typowej dla gier fabularnych sferze statystyk i umiejętności, ale i w warstwie wizualnej. Na naszych oczach kierowana przez nas postać z małego dziecka stawała się potężnym bohaterem, ratującym swoją krainę z opresji. Seria została wykreowana przez brytyjskie studio Lionhead, założone w 1997 roku przez legendę branży Petera Molyneux. W skład pakietu Fable Trilogy wchodzi druga i trzecia część gry – wydane już wcześniej na Xbox 360, oraz odświeżona wersja pierwszej odsłony cyklu Fable Anniversary, która zadebiutowała w 2004 roku na pierwszej generacji konsoli Xbox.

Fable Anniversary to zremasterowana edycja kultowego RPG akcji, wydanego pierwotnie w 2004 roku i stanowiącego przez dłuższy czas chlubę konsoli Xbox. W pierwszej odsłonie cyklu wcielamy się w poszukiwacza przygód, którego wioska została przed laty zniszczona przez bandytów. Chłopca przygarnął i wychował heros znany jako Maze wierząc, że przeznaczeniem jego ucznia jest przywrócenie porządku w wypełnionej zepsuciem krainie Albionu.

Fable II stanowi kontynuację popularnej serii RPG, wydaną już na konsoli Xbox 360. Akcja opowieści toczy się w tej samej krainie ok. 500 lat później. Kontrolowana przez gracza postać kobiety lub mężczyzny, w towarzystwie swego nieodłącznego psa pnie się w hierarchii społecznej nie wiedząc o tym, iż czeka ją wielkie i odpowiedzialne zadanie. Oto bowiem przyjdzie jej zmierzyć się z niejakim Lucienem, który zniewolił mieszkańców Albionu zaprzęgając ich do budowy tajemniczej Iglicy Zniszczenia. Celem naszego przeciwnika jest zniszczenie „starego świata” i narodziny nowego, lepszego królestwa.

Fable III to trzecia odsłona cyklu, która rozgrywa się w dobrze już znanym uniwersum mniej więcej 50 lat po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Wcielamy się w spadkobiercę bohatera, który w drugiej części gry pokonał Luciena i ocalił królestwo Albionu. W roli księcia przyjdzie nam jednak stoczyć ze swym bratem walkę o koronę i możliwość decydowania o losach kraju. Przed nami szereg trudnych decyzji, związanych z godpodarką i budżetem królestwa. Nierzadko będziemy więc musieli wybierać pomiędzy interesem kraju a zadowoleniem mieszkańców.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fable Trilogy: 16+

Fable Trilogy Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live