Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 14:38

Wieści ze świata (Electronic Arts / EA Play, Minecraft, Ubisoft / FreeStyle Games) 19/1/2017

Dziś piszemy o zapowiedzi drugiej edycji imprezy EA Play przed targami E3 2017, końcu wsparcia dla gry Minecraft: Pocket Edition w wersji na Windows Phone/Mobile oraz o przejęciu przez Ubisoft studia FreeStyle Games (twórców Guitar Hero Live) i przemianowaniu go na Ubisoft Leamington. Witajcie w wieściach ze świaa – codziennej porcji krótkich wiadomości.

EA Play – Electronic Arts po raz kolejny z własną imprezą przed E3

Firma Electronic Arts kontynuuje trend rozpoczęty w ubiegłym roku. „Elektronicy” ponownie zorganizują własną imprezę EA Play, która poprzedzi targi E3 i będzie od nich niezależna, choć też odbędzie się w Los Angeles i przyjmie w zasadzie identyczną formę (transmitowana na żywo konferencja z gorącymi zapowiedziami i okazja dla odwiedzających do zagrania w nowości na wielkiej hali). Wydarzenie rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 12 czerwca, a dzień później rozpocznie się E3.

Wieści ze świata (Electronic Arts / EA Play, Minecraft, Ubisoft / FreeStyle Games) 19/1/2017 - ilustracja #1

Koniec wsparcia dla Minecrafta na Windows Phone/Mobile

Każdy, kto choć trochę interesuje się rynkiem mobilnym, zapewne zdaje sobie sprawę, że Microsoftowi nie idzie walka z Apple i Google, ale dzisiejszy news poświadcza kiepską sytuację giganta z Redmond dobitnie jak żaden inny. Otóż posiłkując się informacjami od swoich wiarygodnych źródeł, serwis Windows Central donosi, że w najbliższej przyszłości studio Mojang przestanie rozwijać grę Minecraft: Pocket Edition (własność Microsoftu notabene) w wersji na platformy Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. Nadal powinno dać się jednak pobierać tę pozycję ze sklepu i grać w nią.

Poza tym nie musi to oznaczać definitywnego końca firmy w walce o rynek mobilny. Gigant z Redmond ma bowiem w planach wprowadzenie do sprzedaży smartfonów i tabletów korzystających z pełnej wersji systemu Windows 10 – a to może odwrócić losy bitwy.

FreeStyle Games trafia pod skrzydła Ubisoftu jako Ubisoft Leamington

Ubisoft dołączył kolejne studio do długiej listy swoich oddziałów – tym razem padło na specjalizujące się w grach muzycznych FreeStyle Games, czyli twórców serii DJ Hero i niedawnego Guitar Hero Live. Zespół zostanie przemianowany na Ubisoft Leamington i będzie blisko współpracował z ekipą Ubisoft Reflections (dzieląc z nią nawet osobę dyrektora zarządzającego – Richarda Blenkinsopa). Czyżby Francuzi zamierzali wykorzystać doświadczenie nowego „narybku” przy rozwoju swojej serii Rocksmith?

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: