Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tartarus (PC)

Tartarus PC

Pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja ma miejsce w 2230 roku. Na statku wydobywczo-badawczym Tartarus dochodzi do niewyjaśnionego uruchomienia protokołu bezpieczeństwa.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Tartarus (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2017

22listopada2017

Steam

Tartarus na PC to gra przygodowa FPP w konwencji science fiction, przygotowana przez mało znane studio Abyss Gameworks, dla którego jest to pierwszy większy projekt.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w 2230 roku. Na statku wydobywczo-badawczym Tartarus (MRS TARTARUS 220478) w niewyjaśnionych okolicznościach dochodzi do uruchomienia protokołu bezpieczeństwa w pobliżu planety Neptun. Życie całej załogi jest zagrożone, a jedyną nadzieją jest górnik Cooper, który musi się przedostać na mostek i zresetować system, zanim statek rozbije się na gazowym olbrzymie. Problem w tym, że nasz podopieczny nie ma żadnego doświadczenia w obsłudze tego typu technologii, ale za to może liczyć na pomoc mechanika o nazwisku Andrews, z którym rozmawia przez pokładowy system komunikacji.

Mechanika

Rozgrywka w Tartarus obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa opiera się przede wszystkim na hakowaniu komputerów. Mechanika ta nie została jednak sprowadzona do prostych minigierek typu kręcenia gałkami, łączenia linii itd. – zamiast tego musimy wprowadzać odpowiednie, często bardzo realistyczne komendy. Zadanie dodatkowo utrudnia to, że Cooper nie zna się zupełnie na komputerach, więc często musi wspomagać się nie tylko radami Andrewsa, ale także przedmiotami znajdowanymi podczas eksploracji, na których kryją się cenne instrukcje czy też hasła.

Kwestie techniczne

Tartarus na PC działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Technologia ta znana jest z takich produkcji jak Astroneer, Final Fantasy VII Remake czy też Kholat i umożliwia generowanie świetnie wyglądającej oprawy graficznej. W produkcji studia Abyss Gameworks postawiono przede wszystkim na niepokojący klimat, więc pomieszczenia są dość ciemne, a duże znacznie ma gra świateł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tartarus

Wymagania wiekowe Tartarus

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tartarus

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 4930K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 4200H 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

11 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

dresio1

Mr. Obiektywny

alex_frost