Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2014, 12:27

autor: luckie

Wieści ze świata (CryEngine, Battlefield Hardline, The Wolf Among Us) 29/5/14

Dziś piszemy m.in. o debiucie CryEngine na Steamie, zwiastunie Battlefield Hardline oraz plotkach na temat konwersji The Wolf Among Us na konsole nowej generacji. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (koniec 19:00 w piątek):

 1. Amnesia: A Machine for Pigs – obniżka 66% – 5,60 euro (ok. 23 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (koniec 19:00 w piątek):

 1. AudioSurf – obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 10 zł), WWW
 2. AudioSurf 2 (wczesny dostęp) – obniżka 40% – 8,39 euro (ok. 35 zł), WWW
 3. Painkiller Hell & Damntation – obniżka 80% – 3,99 euro (ok. 17 zł), WWW
 4. XCOM: Enemy Unknown – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

CryEngine

Każdy chętny może użytkować CryEngine za niewygórowaną opłatą - Wieści ze świata (CryEngine, Battlefield Hardline, The Wolf Among Us) 28/5/14 - wiadomość - 2014-05-29
Każdy chętny może użytkować CryEngine za niewygórowaną opłatą

Zgodnie z zapowiedzią, studio Crytek (Ryse: Son of Rome, seria Crysis) udostępniło CryEngine jako płatną usługę. Dzięki temu niezależni deweloperzy za 6,99 euro miesięcznie mogą do woli korzystać z dobrodziejstw niemieckiej technologii. Subskrybcję na CryEngine da się wykupić na Steamie. Ułatwiony dostęp do wydajnych rozwiązań technologicznych może w niedalekiej przyszłości zaowocować wysypem gier niezależnych z grafiką na wysokim poziomie.

Battlefield Hardline

Okazuje się, że pierwszy gameplay z Battlefield Hardline, którego wyciek do Internetu wywołał wczoraj niemałe zamieszanie, zmontowany został pół roku temu. O fakcie poinformował Steve Papoutsis, generalny menedżer studia Visceral Games, ekipy odpowiedzialnej za stworzenie tytułu. Jak stwierdził, od tego czasu zespół włożył w grę dużo pracy i obecnie wygląda ona jeszcze lepiej. Oficjalna prezentacja Battlefield Hardline odbędzie się 9 czerwca, ale niewykluczone, że twórcy sypną jakimiś ciekawostkami jeszcze przed E3.

The Wolf Among Us

Sklep internetowy GameStop zamieścił w swojej ofercie grę The Wolf Among Us w wersjach na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Obecnie przygodówka studia Telltale Games dostępna jest na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation Vita oraz urządzeniach mobilnych. Wcześniej w ofercie GameStopu pojawiło się również The Walking Dead: Season One w wydaniu na nextgeny. Serwis CVG utrzymuje, że twórcy planują w przyszłości wydać jakieś swoje gry na konsolach nowej generacji, ale póki co, nie ma oficjalnych informacji na ten temat.

Warhammer 40,000: Dawn of War

Studio Relic ogłosiło, że w związku z rychłym zamknięciem usługi GameSpy seria Warhammer 40,000: Dawn of War zostanie przeniesiona do Steamworks. Przesiadki już dokonano w przypadku Warhammer 40,000: Dawn of War oraz dodatków do gry (Winter Assault, Dark Crusade oraz Soulstorm) – od 22 maja funkcje multiplayerowe obsługiwane są przez platformę należącą do studia Valve. Póki co Warhammer 40,000: Dawn of War II oraz rozszerzenie Chaos Rising opierają się na Games for Windows LIVE, usłudze, która dokona żywota 1 lipca 2014 roku. Docelowo wszystkie tytuły z cyklu Dawn of War mają korzystać z sieciowych rozwiązań, jakie działają z inną produkcją studia, Company of Heroes 2, co ostatecznie zaowocuje pewnymi usprawnieniami w systemie matchmakingu. Twórcy ostrzegają jednak, że początkowo przenosinom na Steama towarzyszyć mogą pewne błędy techniczne.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Universim
 2. Farming Simulator 2014
 3. Anomaly Defenders
 4. LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Order: 1886 dziennik dewelopera - historia i mitologia (PL)
 2. Armored Warfare shattered world trailer
 3. WildStar trailer
 4. Sacred 3 weapon spirits trailer
 5. Among The Sleep zwiastun rozgrywki
 6. Final Fantasy III zwiastun na premierę wersji PC
 7. Lemmings Touch zwiastun na premierę
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.