Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2014, 12:27

autor: luckie

Wieści ze świata (CryEngine, Battlefield Hardline, The Wolf Among Us) 29/5/14

Dziś piszemy m.in. o debiucie CryEngine na Steamie, zwiastunie Battlefield Hardline oraz plotkach na temat konwersji The Wolf Among Us na konsole nowej generacji. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (koniec 19:00 w piątek):

 1. Amnesia: A Machine for Pigs – obniżka 66% – 5,60 euro (ok. 23 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (koniec 19:00 w piątek):

 1. AudioSurf – obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 10 zł), WWW
 2. AudioSurf 2 (wczesny dostęp) – obniżka 40% – 8,39 euro (ok. 35 zł), WWW
 3. Painkiller Hell & Damntation – obniżka 80% – 3,99 euro (ok. 17 zł), WWW
 4. XCOM: Enemy Unknown – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

CryEngine

Każdy chętny może użytkować CryEngine za niewygórowaną opłatą - Wieści ze świata (CryEngine, Battlefield Hardline, The Wolf Among Us) 28/5/14 - wiadomość - 2014-05-29
Każdy chętny może użytkować CryEngine za niewygórowaną opłatą

Zgodnie z zapowiedzią, studio Crytek (Ryse: Son of Rome, seria Crysis) udostępniło CryEngine jako płatną usługę. Dzięki temu niezależni deweloperzy za 6,99 euro miesięcznie mogą do woli korzystać z dobrodziejstw niemieckiej technologii. Subskrybcję na CryEngine da się wykupić na Steamie. Ułatwiony dostęp do wydajnych rozwiązań technologicznych może w niedalekiej przyszłości zaowocować wysypem gier niezależnych z grafiką na wysokim poziomie.

Battlefield Hardline

Okazuje się, że pierwszy gameplay z Battlefield Hardline, którego wyciek do Internetu wywołał wczoraj niemałe zamieszanie, zmontowany został pół roku temu. O fakcie poinformował Steve Papoutsis, generalny menedżer studia Visceral Games, ekipy odpowiedzialnej za stworzenie tytułu. Jak stwierdził, od tego czasu zespół włożył w grę dużo pracy i obecnie wygląda ona jeszcze lepiej. Oficjalna prezentacja Battlefield Hardline odbędzie się 9 czerwca, ale niewykluczone, że twórcy sypną jakimiś ciekawostkami jeszcze przed E3.

The Wolf Among Us

Sklep internetowy GameStop zamieścił w swojej ofercie grę The Wolf Among Us w wersjach na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Obecnie przygodówka studia Telltale Games dostępna jest na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation Vita oraz urządzeniach mobilnych. Wcześniej w ofercie GameStopu pojawiło się również The Walking Dead: Season One w wydaniu na nextgeny. Serwis CVG utrzymuje, że twórcy planują w przyszłości wydać jakieś swoje gry na konsolach nowej generacji, ale póki co, nie ma oficjalnych informacji na ten temat.

Warhammer 40,000: Dawn of War

Studio Relic ogłosiło, że w związku z rychłym zamknięciem usługi GameSpy seria Warhammer 40,000: Dawn of War zostanie przeniesiona do Steamworks. Przesiadki już dokonano w przypadku Warhammer 40,000: Dawn of War oraz dodatków do gry (Winter Assault, Dark Crusade oraz Soulstorm) – od 22 maja funkcje multiplayerowe obsługiwane są przez platformę należącą do studia Valve. Póki co Warhammer 40,000: Dawn of War II oraz rozszerzenie Chaos Rising opierają się na Games for Windows LIVE, usłudze, która dokona żywota 1 lipca 2014 roku. Docelowo wszystkie tytuły z cyklu Dawn of War mają korzystać z sieciowych rozwiązań, jakie działają z inną produkcją studia, Company of Heroes 2, co ostatecznie zaowocuje pewnymi usprawnieniami w systemie matchmakingu. Twórcy ostrzegają jednak, że początkowo przenosinom na Steama towarzyszyć mogą pewne błędy techniczne.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Universim
 2. Farming Simulator 2014
 3. Anomaly Defenders
 4. LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Order: 1886 dziennik dewelopera - historia i mitologia (PL)
 2. Armored Warfare shattered world trailer
 3. WildStar trailer
 4. Sacred 3 weapon spirits trailer
 5. Among The Sleep zwiastun rozgrywki
 6. Final Fantasy III zwiastun na premierę wersji PC
 7. Lemmings Touch zwiastun na premierę