Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2014, 10:44

Czarownica i Jak zginąć na Zachodzie - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend maja to pokaźny zestaw premier w polskich kinach. Na ekrany wchodzi aż 8 obrazów, a ja zwracam Waszą uwagę na Czarownicę z Angeliną Jolie, Dziki Zachód na wesoło od twórcy Teda i historię Yvesa Saint Laurenta.

Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Ted, komedia o wulgarnym pluszowym misiu, okazała się być solidną komedią i sporym finansowym sukcesem. Seth MacFarlane zadebiutował na dużym ekranie tym filmem, więc nic dziwnego, że wytwórnie z ochotą dały mu szansę na powtórzenie tego wyczynu. Jego nowa produckcja to oczywiście wulgarna komedia, która epokę Dzikiego Zachodu, kowbojskich kapeluszy i ciężkich sukni zestawia z współczesną angielszczyzną i absurdalnymi gagami. Fabularnie będzie to wariacja na temat „nieudacznik musi udowodnić swoją wartość w walce z silniejszym przeciwnikiem” - MacFarlane gra główną rolę, partneruje mu urocza Charlize Theron, oponentem jest Liam Neeson, a wokół mnóstwo utalentowanych ludzi (Sara Silverman, Neil Patrick Harris czy Giovanni Ribisi).

 1. Tytuł oryginalny: A Million Ways to Die in the West
 2. Reżyseria: Seth MacFarlane
 3. Grają: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson

Czarownica

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Ile kosztowała Czarownica? 180 milionów dolarów. Kto reżyseruje? Debiutant odpowiedzialny za scenografię do Avatara. Czy się uda? Zobaczymy. Film Stromberga to wariacja na temat baśni o Śpiącej Królewnie, a jego główną bohaterką jest złowroga Diabolina, postać jednoznacznie zła w animacjach, a tu... No właśnie. Najciekawszym motywem fabularnym jest prawdziwa historia stojąca za złowrogim czarem, który uśpił młodą Aurorę w dniu jej szesnastych urodzin. Angielina Jolie w tytułowej roli postara się, by jej postać budziła i lęk, i sympatię, a jej działania były wzbogacone o co najmniej jedno dodatkowe dno. Na pewno możemy być spokojni o stronę techniczną – zwiastuny obiecują prawdziwe widowisko.

 1. Tytuł oryginalny: Maleficent
 2. Reżyseria: Robert Stromberg
 3. Grają: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley

Yves Saint Laurent

Źródło: vuemovie.pl
Źródło: vuemovie.pl

Oto doceniony przez krytyków biograficzny dramat o jednym z najsłynniejszych kreatorów mody. Yeas Saint Laurent poznał smak wielkiej sławy i powiązanych z nim problemów już w wieku 21 lat. Wszystko dzieje się w Paryżu pod koniec lat 50-tych i będzie niezwykłą gratką dla miłośników wielkiej mody, historii tworzenia najwspanialszych kolekcji i ciekawych kreacji aktorskich w wykonaniu niespecjalnie opatrzonych nad Wisłą twarzy. Przewiduję, że w kinach przeważy damska część publiczności, ale na pewno YSL spodoba się także niektórym panom. Jesteście zainteresowani?

 1. Reżyseria: Robert Stromberg
 2. Grają: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Dżej, Dżej (kojarząca się z filmem Ona historia Borysa Szyca, który nawiązuje dziwną relację z damskim głosem swojego GPSa),
 2. Eastern Boys (nagrodzony na krakowskim OFF PLUS Camera dramat o dziwnej relacji starszego Daniela i młodej męskiej prostytutki),
 3. Gagarin (biograficzny film o pierwszym człowieku w kosmosie),
 4. Babadook (australijski thriller o tajemniczym potworze czyhającym na młodego chłopca),
 5. Co nas kręci (dokument o pasji napędzającej fanatyków jazdy na motocyklach).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.