Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2015, 15:00

Wieści ze świata (CoD Black Ops III, Just Cause 3, Final Fantasy VI, The Banner Saga, Riot Games, Crystal Dynamics) 17/12/2015

Dziś piszemy m.in. o nowych patchach do Call of Duty: Black Ops III i Just Cause 3, debiucie Final Fantasy VI na PC, dacie premiery The Banner Saga na PS4 i XOne, wykupieniu Riot Games przez Tencent oraz zmianie na fotelu szefa Crystal Dynamics. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Final Fantasy VI wyszło na PC

Zgodnie z zapowiedziami, na Steamie zadebiutowało klasyczne jRPG Final Fantasy VI. Wersja pecetowa powstała w oparciu o edycje mobilne i charakteryzuje się grafiką nieco ładniejszą niż w pierwowzorze, sterowaniem dostosowanym do klawiatury i myszki oraz wsparciem dla steamowych osiągnięć itp. Nominalnie gra kosztuje 14,49 euro (ok. 62 zł), ale do 23 grudnia możecie ją kupić z 10-procentowym rabatem.

Riot Games stało się w całości własnością Tencent

Riot Games (studio odpowiedzialne za szalenie popularne League of Legends) zostało w całości wykupione przez firmę Tencent – chińskiego giganta rynku mobilnego i free-to-play, który przewyższa wpływami nawet takich tuzów jak Sony czy Microsoft. Wydarzenie to nie stanowi wielkiego przełomu, gdyż Chińczycy mieli już wcześniej duże udziały w Riot, a teraz postanowili tylko wykupić ich resztę. Wprawdzie oznacza to zmiany w funkcjonowaniu studia, ale na razie mają one charakter wewnętrzny i wiążą się ze zwiększeniem korzyści płynących z pracy w tym zespole.

The Banner Saga wyjdzie na PS4 i XOne 12 stycznia

Studio Stoic i firma wydawnicza Versus Evil zapowiedziały, że taktyczne RPG The Banner Saga wyjdzie na konsole PlayStation 4 i Xbox One 12 stycznia 2016 roku. Gra zostanie udostępniona w dystrybucji cyfrowej i pod względem zawartości nie będzie różnić się od pecetowego pierwowzoru (wydanego w styczniu 2014 roku), ale zaoferuje przemodelowane sterowanie i interfejs, dostosowane do padów. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun wersji konsolowych:

Zmiana na stanowisku szefa Crystal Dynamics

Po dziesięciu latach pracy Darrell Gallagher zrezygnował z posady szefa Crystal Dynamics (studia znanego choćby z ostatnich odsłon serii Tomb Raider), jednocześnie opuszczając także stanowiska pełnione w Square Enix (sprawował funkcje kierownicze w zachodnich oddziałach firmy, nadzorując np. wydanie gier Life is Strange i Just Cause 3). Nie znamy przyczyn odejścia Gallaghera, ale Phil Rogers, CEO Square Enix Western, podziękował mu za jego pracę i złożył życzenia wszystkiego najlepszego na drodze dalszej kariery. Studiem Crystal Dynamics współkierować będą teraz Ron Rosenberg i Scott Amos.

Just Cause 3 – czasy wczytywania skrócone łatką 1.02

Studio Avalanche wypuściło na PC, PS4 i XOne łatkę 1.02 do Just Cause 3, która przede wszystkim skraca czas wczytywania danych, trapiący zwłaszcza użytkowników konsol. Oprócz tego poprawiono stabilność gry i wyeliminowano garść innych problemów. Z pełną listą zmian zapoznacie się tutaj. Patch waży ok. 130 MB.

Call of Duty: Black Ops III – sporo zmian w nowym patchu

Studio Treyarch wypuściło spory patch do FPS-a Call of Duty: Black Ops III, wprowadzający ulepszenia i nową zawartość w prawie każdym aspekcie gry. Wśród dokonanych zmian warto wymienić chociażby odblokowanie alternatywnej kampanii o nazwie Koszmar od początku gry (stała się dostępna z menu głównego), dodanie opcji wytwarzania power-upów do trybu zombie z poziomu lobby oraz znaczną rozbudowę multiplayerowego sklepu z przedmiotami (Black Market) i kreatora powtórek (Theater Mode). Oprócz tego wprowadzono mnóstwo zmian mających na celu wyważenie rozgrywki oraz wyeliminowano szereg błędów – z pełną listą modyfikacji zapoznacie się tutaj. Łatka waży ok. 700 MB.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej