Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2015, 19:20

autor: Ender

Until Dawn – poznaliśmy datę premiery; zobacz nowy zwiastun

Sony ogłosiło ostateczną datę premiery gry Until Dawn. Produkcja, która jest wirtualnym odpowiednikiem klasycznych filmowych horrorów/slasherów z nastolatkami w roli głównej, trafi na konsolę PlayStation 4 pod koniec sierpnia tego roku. Producenci tytułu opublikowali również jego nowy zwiastun.

Na oficjalnym blogu PlayStation, producenci gry Until Dawn ogłosili ostateczną datę jej premiery. W kontynentalnej Europie została ona wyznaczona na 26 sierpnia tego roku. Tytuł pojawi się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Z okazji zapowiedzi twórcy opublikowali również nowy zwiastun. Until Dawn będzie dostępne zarówno w dystrybucji cyfrowej jak i w wersji pudełkowej. Fizyczne wydanie pojawi się w sprzedaży w trzech wariantach (standardowym, rozszerzonym oraz zawierającym specjalne stalowe pudełko). Szczegóły dotyczące wszystkich edycji mają zostać podane wkrótce.

Twórcy nie zapomnieli o znienawidzonych przez wielu graczy bonusach dla osób składających pre-ordery. Ci, którzy zamówią tytuł przed premierą, mają otrzymać kod pozwalający ściągnąć dodatkową scenę. Występują w niej nowi bohaterowie – Matt oraz Emily. Para przechadza się po górach, ale wkrótce odkrywa, że ktoś ją śledzi... We wpisie na blogu deweloperzy pochwalili się także, że w Until Dawn pojawi się aktor Peter Stormare, którego do tej pory mogliśmy zobaczyć w filmie Big Lebowski oraz serialach, takich Skazany na śmierć czy Arrow. Gra wykorzystuje technologię użytą np. w Beyond: Dwie Dusze, tak więc występ Stormare został zarejestrowany przy użyciu zaawansowanych technik motion capture.

Aktor Peter Stormare ma być jedną z gwiazd Until Dawn - Until Dawn – poznaliśmy datę premiery, nowy zwiastun - wiadomość - 2015-05-26
Aktor Peter Stormare ma być jedną z gwiazd Until Dawn
Zamawiając grę przed premierą otrzymamy dostęp do bonusowej sceny z nowymi bohaterami - Until Dawn – poznaliśmy datę premiery, nowy zwiastun - wiadomość - 2015-05-26
Zamawiając grę przed premierą otrzymamy dostęp do bonusowej sceny z nowymi bohaterami

Przypomnijmy, że o Until Dawn usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2012 roku. Produkcja została wówczas zapowiedziana na konsolę PlayStation 3. W ubiegłym roku gra została oficjalnie przeniesiona na PlayStation 4. Tytuł nawiązuje konwencją do klasycznych horrorów z lat 80. Jego bohaterzy wybierają się na wycieczkę w góry, w rocznicę tajemniczego zaginięcia ich przyjaciółki. W odciętym od świata miejscu padają po kolei ofiarą psychopatycznego mordercy. Gra pozwoli nam wcielić się w osiem postaci i zaoferuje około 9 godzin zabawy oraz „setki” różnych zakończeń. Rozgrywka w dużej mierze opierać będzie się na quick time eventach oraz zręcznościowych mini-grach.

  1. Until Dawn – horror z ponad setką zakończeń, tutaj każdy bohater może zginąć
  2. Oficjalna strona internetowa gry Until Dawn