Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2015, 12:36

autor: Medium

Until Dawn – 9 minut z mrocznym survival horrorem

W serwisie YouTube pojawiło się nowe, 9-minutowe nagranie z najnowszej produkcji studia Supermassive Games, czyli Until Dawn. Materiał wideo przenosi nas w zimowe, górskie tereny, gdzie bohaterowie są świadkami tajemniczych wydarzeń.

Until Dawn – 9 minut z mrocznym survival horrorem - Until Dawn – 9 minut z mrocznym survival horrorem - wiadomość - 2015-07-27
Until Dawn – 9 minut z mrocznym survival horrorem

Mroczny i tajemniczy survival horror, Until Dawn, ponownie ukazuje swoje wdzięki za sprawą 9-minutowego nagrania, opublikowanego na kanale AllGamesBeta w serwisie Youtube. Trafimy w nim do zasypanych śnieżnym puchem, leśnych, górskich terenów, którym towarzyszy oprawa nocy. Jak na horror przystało, eksploracja nieznanych rejonów szybko zacznie przypominać koszmar. Nagranie jasno pokazuje, że podobnie jak w Heavy Rain, ważnym elementem rozgrywki będą dokonywane przez gracza wybory moralne, które bezpośrednio wpłyną na dalsze losy bohaterów. Dla potwierdzenia tych słów przytoczę również fakt, iż w grze znajdziemy setki zakończeń fabularnych i tysiące ścieżek, jakimi może potoczyć się nasza przygoda.

Until Dawn zadebiutuje w Europie 26 sierpnia ekskluzywnie dla konsoli PlayStation 4. Potwierdzono zarówno cyfrową, jak i fizyczną formę dystrybucji, więc kolekcjonerzy pudełek nie powinni być zawiedzeni. Ponadto gra ukaże się na rynku w trzech wariantach: standardowym, rozszerzonym oraz w wersji opakowanej w stalowe pudełko.

Dodatkowo osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają kod na ekskluzywną scenę z udziałem dwójki bohaterów – Matta i Emily. Co ciekawe, Until Dawn było pierwotnie projektowane z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze ruchowym Move. Jednak w sierpniu ubiegłego roku twórcy zdecydowali się zmienić początkowe założenia i przeprojektować tytuł pod konsolę obecnej generacji, czyli PlayStation 4.

Fabuła gry Until Dawn jest projektowana przez dwóch scenarzystów filmowych, doświadczonych w gatunku horrorów - Larry’ego Fassendena (Ostatnia zima, Habit) oraz Grahama Reznicka (Plaga wampirów, I Can See You). Twórcy postarali się również o solidną obstawę – w protagonistów wcielą się między innymi: Rami Malek (Need for Speed, Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2), Brett Dalton (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Lincoln: Historia zamachu) czy Hayden Panettiere (Herosi, Kocham Cię Beth Cooper).