Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2015, 12:02

autor: Renox

Igrzyska śmierci w ARK: Survival Evolved - nowy tryb rozgrywki

Studio Wildcard zapowiedziało nowy tryb rozgrywki do ARK: Survival Evolved - Survival of the Fittest. Całość przypomina turniej kojarzony przez wielu z Igrzyskami Śmierci. 1 sierpnia zorganizowane zostaną specjalne zawody, w ramach których 35 drużyn weźmie udział w walce na śmierć i życie. Całość będzie transmitowana przez serwis Twitch.

Zapowiedziano nowy tryb rozgrywki do ARK: Survival Evolved. Fani Igrzysk Śmierci będą zachwyceni. - ARK: Survival Evolved - zapowiedziano nowy tryb rozgrywki - wiadomość - 2015-07-27
Zapowiedziano nowy tryb rozgrywki do ARK: Survival Evolved. Fani Igrzysk Śmierci będą zachwyceni.

ARK: Survival Evolved, osadzony w otwartym świecie sandboksowy symulator przetrwania od studia Wildcard, otrzyma nowy tryb rozgrywki – Survival of the Fittest, a więc pewnego rodzaju turniej z całą pewnością kojarzony przez fanów Igrzysk Śmierci. 1 sierpnia odbędą się specjalne zawody, które od godziny 21:00 czasu polskiego będą transmitowane przez serwis Twitch. W ramach zabawy 35 drużyn (najpewniej z góry wybranych, ponieważ nie ma nigdzie możliwości wzięcia udziału we wspomnianym turnieju) rozegra mecz na śmierć i życie. Zwieńczeniem całego konkursu będą niemałe nagrody – zwycięska grupa otrzyma 20 tysięcy dolarów. Nie zabraknie również fantów od takich firm jak Gunnar Optiks czy Logitech.

Zawodnicy rozpoczną swoje zmagania w specjalnej, neutralnej strefie, gdzie będą mogli się komunikować i ustalić strategię. Po pewnym czasie zostaną zaś spuszczeni na wyspę, gdzie ku uciesze publiczności rozegrana zostanie prawdziwa rzeź. Arena cały czas ulega zmniejszeniu, więc unikanie walki w dłuższej perspektywie czasu nie będze dobrą taktyką. Co ciekawe, osoby oglądające wspomniany stream będą mogły aktywnie uczestniczyć w zabawie. Wszystko dzięki możliwości głosowania na rozmaite zdarzenia, które w wyraźny sposób będą mogły odmienić dotychczas trwający pojedynek – jak na przykład atak dinozaurów, nagłe załamanie pogody czy pojawienie się pojemnika z dodatkowym wyposażeniem.

Ponadto deweloperzy najpewniej wprowadzą do rozgrywki również kolejną istotę. Będzie nią sporych rozmiarów goryl, którego sylwetkę zobaczyć możecie na niżej umieszczonej grafice.

ARK: Survival Evolved - zapowiedziano nowy tryb rozgrywki - ilustracja #2

Warto przypomnieć, że ARK: Survival Evolved będzie dostępne w ramach Wczesnego Dostępu na platformie Steam do połowy przyszłego roku. Później zadebiutuje pełna wersja omawianego tytułu – również na konsolach Xbox One i PlayStation 4.