Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2015, 09:50

Europejska premiera Until Dawn już jutro - znamy pierwsze oceny

Until Dawn, jeden z ciekawszych tegorocznych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4, zadebiutuje na europejskim rynku już jutro. Zebraliśmy dla Was oceny z recenzji zagranicznych serwisów.

Until Dawn, jeden z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4, trafi jutro na półki europejskich sklepów. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy najnowszy horror studia Supermassive Games jest wart wydania ponad dwustu złotych, zebraliśmy dla Was szereg ocen z wiodących zagranicznych serwisów.

Until Dawn zapowiada się na niezłą propozycję dla fanów horrorów, ale czy zdoła do siebie przekonać także innych graczy? - Europejska premiera Until Dawn już jutro - znamy pierwsze oceny - wiadomość - 2015-08-25
Until Dawn zapowiada się na niezłą propozycję dla fanów horrorów, ale czy zdoła do siebie przekonać także innych graczy?

Oceny wiodących serwisów zagranicznych:

  1. Game Informer – 9/10
  2. GameTrailers – 8.5/10
  3. Gamespot – 8/10
  4. IGN – 7.5/10
  5. Destructoid – 7/10
  6. Polygon – 6.5/10
  7. The Escapist – 3/5

Na 54 recenzje, zebrane na portalu Metacritic.com, znaczna większość jest pozytywna, zaś najwyższa nota to niemal perfekcyjne 98/100 od holenderskiego XGN. Krytycy chóralnie chwalą połączenie trzymającej w ciągłym napięciu atmosfery horroru klasy B z mechaniką znaną z dzieł francuskiego Quantic Dream, a także dobrze rozpisaną historię, w której wybory gracza rzeczywiście doprowadzają do nieodwracalnych konsekwencji, a każda z postaci jest odpowiednio rozbudowana. Poza tym wrażenie robi oprawa audiowizualna. Jednocześnie w wielu recenzjach pojawia się określenie „interaktywnego filmu”, toteż Until Dawn raczej nie będzie kuszącą propozycją dla tych, którzy liczą na skomplikowaną rozgrywkę. Ponadto niektórzy recenzenci zarzucali produkcji Supermassive przeciętne aktorstwo oraz niekiedy idiotyczne dialogi (czego akurat można było się spodziewać ze względu na charakterystykę gatunku), a także przeciągający się zbyt długo prolog.

Europejska premiera Until Dawn już jutro - znamy pierwsze oceny - ilustracja #3

Until Dawn to pierwsza wysokobudżetowa gra brytyjskiego studia Supermassive Games, specjalizującego się dotychczas w produkcjach opartych o PlayStation Move. Początkowo także ten tytuł miał korzystać z tego kontrolera, a Sony Computer Entertainment planowało wydanie go jeszcze na PlayStation 3. Ostatecznie Until Dawn przeniesiono na sprzęt ósmej generacji, całkowicie zmieniono też mechanikę rozgrywki, mocno inspirując się dokonaniami studia Quantic Dream.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Until Dawn
  2. Zapowiedź Until Dawn – horror z ponad setką zakończeń, tutaj każdy bohater może zginąć

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej